Блоги
Дмитро Данилін

Євро-2016 очима дитини: Плей-оф

Перші учасники

Третій тур розпочався з двох матчів ­­– Албанія : Румунія та Швейцарія : Франція. Перший матч цікавим не видався. Румунія була фаворитом протягом всього матчу. Албанці, звичайно, були неймовірні для своєї збірної під час минулих двох матчів, та з атакою були як завжди проблеми. Румунія часто тримала м’яч і била по воротам. Але пенальті не було, тому і голів збірна Румунії не забила, оскільки в минулих матчах вдалося забити тільки з пенальті. А от збірна Албанії забила свій перший і переможний гол. Ще й який! З метрів тридцяти до воріт подача начебто у руки воротарю. А там опинився один із гравців Албанії і скористався невдалим виходом Тетерушану. Після фінального свистка албанці так раділи, ніби перемогли фінал Євро. А шанси до речі є! Регламент Євро трохи змінили. Замість звичної шістнадцятки, у груповому етапі двадцять чотири учасники. Тому деяким третім командам може пощастити. Саме тому Албанія цього року створила сенсацію.

А от в іншому матчі грали дві команди, у чиєму виході з групи ніхто не сумнівався. Франція грала як гість, але вдома, а Швейцарія грала на правах хазяїна. Та це їм особливо не допомагало – французи з перших хвилин вдало пішли вперед. Та, здається, синдром Англії перейшов на збірну Франції. Домінантність впродовж усього матчу та проблеми з результативністю. Швейцарці просто так не стояли на полі. Перемога їм була потрібна не менше, ніж французам. Та все кінчилося знову нульовою нічиєю. Обидві команди хоч і розписали мирову та спокійно пройшли на пряму у плей-оф.

Десь "град голів", а десь "нульова засуха"

Наступний день був  феєричним. Група Б, можливо, була єдиною групою, де була інтрига. Матч Уельс : Росія визначав подальшу долю команд у групі. При тому, що положення команд в групі було різним, а ціль однакова – перемога. Та клас команд був аж занадто різним. Не пройшло й десяти хвилин, а Уельс вже забив елегантний гол. Жахлива гра захисників збірної Росії привела до елементарного моменту. Ален з центру поля, низом, віддав пас до Арона Ремзі, який перекинув голкіпера в стилі Мессі. Подейкують, що коли Ремзі забиває за збірну, то помирає якась зірка. Не знаю, чи правда це, та наступного ранку по новинах сповістили, що померла зірка "Зоряного Шляху" Антон Єльчін. Чи збіг це, чи ні, а за двадцять хвилин, після безлічі моментів, Уельс забив удруге. На цей раз Ніл Тейлор забив перший гол за збірну. Уельс і далі йшов уперед та забити не вдавалося. У другому таймі Бейл забив утретє для своєї збірної і побив декілька власних рекордів. Наприклад, забив у трьох іграх підряд на Євро. Зрештою, матч так і закінчився в атаках валійців. Це забезпечило їм перше місце та прямий вихід із групи.

В іншому матчі Англія та Словаччина не змогли забити жодного голу. Невдалий удар через себе від Алі, моменти авторів голів у ворота Уельсу Варді та Старіджа, удари інших гравців. Та нічого не виходило. Натомість, захисник та воротар англійців привели момент у свої ворота. Добре, що нападник словаків бив п’ятою та не зі зручної позиції. Після того вони ще пограли у собачку з захисниками Англії. А в кінці – удар до рук голкіперу. Після того цікавого нічого не було. Тож, по очку для кожної з команд, для Англії прямий вихід у плей-оф, а для словаків гарна заявка на плей-оф.

Ганьба наших у Франції та продовження сенсацій від Північної Ірландії

На стадіоні "Велодром" в Марселі відбувся матч честі для збірної України. Всі знали, що українські футболісти після цього матчу одразу повертаються на Батьківщину, але аж занадто хотілося, щоб наші перемогли. Поляки фактично попали у наступний тур. Але здобути поразку з синьо-жовтими їм не хотілося. По першому тайму ми побачили те, що наша команда більше ніж може виграти. Поява Ротаня з капітанською пов’язкою вперше за три матчі дала хвилинку на роздуми – чому такого півзахисника ми не бачили раніше? Його гарні загострюючи паси могли привести легкий м’яч у ворота Польщі. Один з найгостріших моментів почався з шедеврального пасу саме Ротаня. Подача на вільного Зозулю дала змогу пройти Ярмоленку та привела до жахливого удару в виконанні того ж Ярмоленка по воротам. Перший тайм дуже гарний. Як і в минулих матчах. А от другий відрізнявся від попереднього. Хоча виглядав для нашої збірної майже однаково, як і в попередніх матчах. Поляки пресингували все частіше. І врешті дальнім ударом Блащіковскі забив єдиний гол у матчі. Після того збірна наче перестала рухатися. Поляки притисли наших до воріт. Добре, що хоч більше не забили. Не хочеться сильно тиснути на хлопців, бо вони звичайно люди, та бодай на одне очко вони могли б спромогтися. Та що сталося, то сталося. Особисто я вважаю, що якщо на тебе покладені великі надії, треба їх справджувати. Та це не остання проблема для них. Цей матч був останнім для головного тренера збірної – Миколи Форменка. Скоріш за все наступним тренером стане Андрій Шевченко. Будемо надіятися, що українська збірна проведе гарний відбір до ЧС 2018.

Про інший матч довго розказувати й не треба – німці не давали спокій ПВ Ірландії, та забили лише один гол. Хочеться привітати обидві команди, бо вони точно пройдуть далі.

Провал Іспанії

На стадіоні Матмют Алантік у Бордо відбувся матч за перше місце групи Д. Іспанці вже пройшли далі, здобувши дві перемоги у минулих матчах. Хорватія зіграла не менш впевнено минулі матчі, та у них був не стовідсотковий показник за очками. Хоча це не заважало створювати тиск на Чемпіонів Європи. Але іспанці – вони завжди іспанці. Вже на сьомій хвилині форвард, вже Реалу, вніс м’яч у ворота. Іспанія завелася. Але крім атаки треба не забувати про захист! Хорвати користувалися контратаками. Один з найгостріших моментів – це помилка голкіпера збірної Іспанії і "парашют" гравця Хорватії у поперечці. Після набору таких моментів колишній нападник Дніпра Нікола Калініч зрівняв рахунок. Тому на перерву гравці виходили з гарним настроєм, бо при такому рахунку обидві команди проходили у плей-оф.
Та Хорватії цього було мало. Вони продовжували нападати на ворота суперника. І врешті це увінчалося другим забитим голом для хорватів та першим місцем для них у групі. У Іспанії був шанс, та тепер на рахунку капітана іспанців незабитий пенальті.

Того вечора була, можливо, найбільша сенсація туру. Хорватія виграла Чемпіона Європи, вийшла з групи першою та підняла себе набагато вище у статусі фаворита на чемпіонство. Мої друзі, та й я звісно, вірили у беззаперечну перемогу Іспанії. Ясно, що хорвати навіть ближчі і знайоміші для нас, через капітана Даріо Срну, гравця Шахтаря та Домагоя Віди, гравця Динамо Київ. Та ми розуміємо статус Іспанії у футболі. Особисто я змінив своє ставлення до них.

Супер-матч Ірландії та ганебний виліт шведів

Заголовок матчу Італія : Ірландія звучав дуже цікаво. Конте, тренер італійців, виставив резервний склад. Ірландія збиралася виривати перемогу зубами, особливо після поразки від Бельгії з рахунком 3:0. Матч виглядав як ваги. Спочатку Італія атакувала, потім Ірландія усією командою старалася забити. Десь так матч і виглядав. Не безпечні моменти мінялися у сторону однієї команди до іншої. А єдиний м’яч був в усіх традиціях цього Євро – на останніх хвилинах. Тому Ірландці спокійно проходять у плей-оф, хоч і з третьої позиції.

А от шведам не повезло. Останній матч за збірну у виконанні легенди Златана Ібрагімовича не порадував ні його, ні вболівальників. Афіша матчу казала про боротьбу рівних команд. Та на грі виглядало, начебто грала одна команда. Тільки уявіть – жодного удару у отвір воріт від Швеції за три групові матчі. Взагалі дивина, що забили один гол. Виліт Швеції та прохід далі трьох різних, але однаково бойових команд групи Е.

Найбільша рахунок та перший гол Австрії

Австрія : Ісландія був матчем за третє місце, а якщо пощастить – то і за друге. Австрія після перших двох матчів виглядала невпевнено. Ісландці, як аутсайдери групи і дебютанти Євро, виглядали за дві нічиї непогано. Але австрійці могли спокійно забити хоча б один гол, бо "вікінги" частенько оборонялися. Австрія відразу спіймала кураж і не відходили від воріт. Та першими забили ісландці. Австрійці звичайно швиденько відігралися. А потім… Ісландія залишилася на весь інший час у захисті та протрималася під атаками Австрії. І на останніх хвилинах Ісландці знову вийшли вперед. Та часу для того, щоб відігратись, для Австрії не було. Тому Австрія вилітає, а Ісландія проходить з другого місця далі.

А от Португалія та лідер групи Ф, Угорщина, зустрілися в більш бойовому настрої. Угорці виходили з групи точно, а португальцям потрібна була хоча б нічия. Вона і сталася. Угорщина частенько атакувала і врешті це закінчилось голом. Португальці швидко відігрались. Наступні хвилини так повторилось ще двічі. Кожну секунду глядачі цього матчу чекали четвертий м’яч від якоїсь команди. Але все закінчилось рахунком 3 : 3. Цей рахунок давав змогу вийти далі обом командам.

Плей-оф матчі

З 25 червня починаються матчі плей-оф. Ось команди, які пройшли туди і з якими командами будуть грати:

Англія : Ісландія

Особисто мені здається, що такі команди як Угорщина, Ісландія, Пн. Ірландія, Хорватія, Словаків та Швейцарія повинні показати неймовірний футбол, бо гарні місця у групі це не так важливо як плей-оф та наступні стадії. Я вірю, що ці збірні складуть гарну конкуренцію фаворитам цього Євро. Цікавим матчем буде точно Італія : Іспанія, фіналісти минулого Євро, Швейцарія : Польща, бо ці команди приблизно однакового рівня, Уельс : Пн. Ірландія, британське дербі і Хорватія : Португалія, де хорвати на куражі гратимуть проти португальців, які не дуже вдало пройшли груповий етап.