Вернуться на segodnya.ua
Интеллектуальный проект segodnya.ua

Фільм "Зелена миля", твори Вербера і "Щоденник" Довженка

Микола Томенко

Микола Томенко, народний депутат, заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка"

По-перше. Враховуючи непросту ситуацію, що склалася в Україні, є очевидним, що оминути перлини світової, або зарубіжної, літератури та фільми просто видається неможливим. Тому пропоную ті речі, які змушують людину замислитись про те, ким вона є і чим Людина відрізняється від інших мешканців нашої планети та Всесвіту. Тут я порадив би фільм "Зелена миля", знятий за романом Стівена Кінга 1996 року, і твори Бернара Вербера, зокрема, "Імперія ангелів" та "Третє людство". 

По-друге. Що стосується української літератури та сучасного українського кінематографа, то, напевно, із останнього радив би подивитись фільм "Поводир" (тим, хто ще не бачив), а також перечитати низку творів несправедливо забутих українських авторів, але знакових і дійсно світового рівня, наприклад -– "Сонячну машину" Володимира Винниченка. 

По-третє. З нагоди 70-річчя  Перемоги у Великій Вітчизняній війні порадив би почитати "Щоденник" Олександра Довженка – документ, який демонструє з людської точки зору правду про те, що Україна вже пережила у період війни. А з кінематографу на цю тематику – один з кращих фільмів радянсько-українського кінематографу, фільм Леоніда Бикова "В бой идут одни старики". 

Ну, і як бонус – порадив би почитати мою книгу "Теорія українського кохання".  :)