Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,98
31,9
УКР

"Чума" Альбера Камю, "Просто Християнство" Клайва Стейплза Льюїса

Ярослав Грицак, український історик, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка

"Чума" Альбера Камю, "Просто Християнство" Клайва Стейплза Льюїса Пища для ума Ярослав Грицак, український історик, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка

Моя порада – "Чума" Альбера Камю. Вона досить точно описує стан сучасного українського суспільства. Ми завжди думаємо, що чума – це зовні нас, це те, що нас не стосується. А якщо станеться чума, то ми завжди будемо кращі і благородні.

Насправді українське суспільство від чуми ніколи не вилікувалося. Залишаємося зараженими вірусами ХХ століття, найбільш страшними з яких є, очевидно, комунізм і нацизм. Але є і менші віруси. Зрештою, це не тільки проблема України, це і проблема Росії. І те, що ми зараз переживаємо, це є чума. Якщо ми хочемо себе краще зрозуміти і ставитися до себе з більшою вимогливістю, це є цей твір.

А в дні Великодня людям, які хочуть стати добрими християнами, або тим, які ще не знайшли свою дорогу, я раджу книжку Клайва Стейплза Льюїса – того самого, який є автором "Хронік Нарнії". Мало хто знає, що він не тільки написав цю дитячу повість, яка насправді є версією Евангелія. Він був професором Оксфордського університету, до 30 років був атеїстом. Він пережив глибоке навернення. Одна з найкращих книжок, які він написав, називається "Просто Християнство". Це є тексти його передач, які він читав через ВВС британським солдатам, офіцерам, які були на фронті. Це дуже схоже на ситуацію в Україні.

Ці тексти чим добрі? Вони читаються завжди, за будь-яких обставин. Вони сповнені правдивістю, а, з іншого боку, надзвичайним життєвим оптимізмом і навіть гумором. Книга дозволяє побороти депресію, постійно підкреслює, що ми є більші, ніж ми насправді про себе думаємо.

Тобто якщо призадуматися, то "Чума" Камю, якщо побороти депресію, то "Просто Християнство".

Вы сейчас просматриваете новость " "Чума" Альбера Камю, "Просто Християнство" Клайва Стейплза Льюїса". Другие Пища для ума смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...