Підтримання здоров'я та ветеринарний догляд
За даними всеукраїнського дослідження, проведеного центром MZ Hub на замовлення компанії Royal Canin, тільки 56% власників готові звертатися до ветеринара у разі появи перших ознак захворювання у тварини та лише 40% – здійснювати профілактичні ветеринарні огляди хоча б раз на рік.
Регулярні профілактичні огляди
Тварини, більшою мірою коти, схильні приховувати негаразди зі здоров'ям. При цьому кіт тривалий час може жити з хронічним болем, а його власник навіть не здогадуватиметься про це. Також існує ризик неправильно розтлумачити зміну поведінки тварини. Приміром, якщо кіт раптом почав ходити в туалет не в лоток, це може бути сигналом про проблеми сечовивідної системи.

Часто помітні симптоми проявляються на пізніх стадіях розвитку хвороби, коли лікування вже є складним. Перші ознаки хронічної хвороби нирок у котів – відмова від їжі, схуднення, блювота – з'являються, коли орган ушкоджений вже на 75%.

Всесвітня асоціація лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин наполегливо рекомендує проводити періодичні профілактичні огляди принаймні раз на рік, а у перший рік життя кота та собаки – 2-4 рази на рік. Тваринам старшого віку потрібно щороку здавати аналіз крові та сечі, зокрема для перевірки стану нирок, а також робити УЗД та інші аналізи за призначенням ветеринара.
Але ж право на здорове життя без болю і травм тварини є однією з найважливіших її потреб, реалізація якої залежить від власника домашнього улюбленця.
Перший візит до ветеринара
Візит до ветеринарної клініки має відбутися невдовзі після появи в домі нового чотирилапого мешканця, а для новонароджених кота та собаки – не пізніше 2-місячного віку.

Ветеринарний лікар – це педіатр для кошеняти та цуценяти. Під час огляду він оцінить загальний стан улюбленця, допоможе підібрати правильний раціон, скласти графік щеплень, підбере засоби для боротьби із внутрішніми та зовнішніми паразитами, розкаже про необхідний режим та догляд за улюбленцем.
Вакцинація
Вакцинація – це найкращий спосіб захистити улюбленця та вашу родину від інфекційних хвороб. Рекомендований вік для початку щеплень становить 8 тижнів для кошенят та 6-8 тижнів для цуценят.
Боротьба з паразитами
Навіть домашні коти й собаки потребують захисту проти внутрішніх паразитів. Цуценята та кошенята особливо чутливі до гельмінтів.

Окрім дискомфорту та подразнень зовнішні паразити можуть викликати зараження небезпечними інфекціями. Особливо це стосується кліщів, тому варто ретельно оглядати тварину після прогулянки.
Гігієна на сторожі здоров'я
Проблеми із зубами дуже поширені у котів і собак. До того ж бактерії в ротовій порожнині можуть викликати різноманітні інфекції в інших органах. Бажано чистити зуби тварині щоденно. Позбутися бактерій, що викликають появу зубного нальоту, та уповільнити формування зубного каменю можуть і спеціальні жувальні палички.

Щоб підтримувати здоровий вигляд шкіри та шерсті, привчайте домашніх улюбленців до купання та вичісування у молодому віці. Частота купання залежить від способу життя тварини. Як правило, не рекомендується це робити занадто часто.
Ніколи не використовуйте шампунь для людей, оскільки у нього занадто високий показник pH, який не підходить для шкіри домашніх тварин.
На що ще звернути увагу
Такі процедури, як видалення кігтів у котів та купірування вух або хвоста у собак, є непотрібними. Виняток становлять випадки, коли подібні маніпуляції робляться за медичними показниками.
Стерилізація
Стерилізацію котів та собак проводять, зазвичай, після 6-місячного віку. Ця поширена процедура дозволяє збільшити тривалість життя тварини, оскільки зменшуються ризики цілого ряду захворювань. Зокрема, рання стерилізація самок мінімізує розвиток пухлин молочних залоз, а також допомагає запобігти захворюванням матки. Після операції відбуваються зміни статевої поведінки і ймовірність втечі від господаря в період статевої активності значно менша.

Крім того, ця процедура допомагає уникнути небажаного потомства, що є причиною неконтрольованого розмноження та зростання кількості безпритульних тварин. Перед стерилізацією обов'язково проконсультуйтесь з ветеринарним лікарем.
Життя без стресу та страху
КРЕАТИВНА КОМАНДА ПРОЕКТУ
Ідея: Royal Canin та Change Communications.
Продюсерка: Юлія Мамойленко.
Дизайнерка: Олена Бібер.
Креативний лідер: Олексій Сисоєв.
Джерела: Getty Images.com, Freepik.com