Життя без стресу та страху
Справжнє благополуччя тварини можливе лише за умови належного догляду та турботи про неї.
Індивідуальний простір та звична обстановка
Заздалегідь продумайте зручне місце для відпочинку та годування, відповідно до потреб виду та породи тварини. Важливо, щоб у кожної тварини було індивідуальне місце для відпочинку, їжі та води, а у випадку з котом – свій лоток із наповнювачем.

Сформуйте та дотримуйтеся режиму годування, ігор та прогулянок. Це допоможе тварині почуватися більш впевнено.

Візити до ветеринара або короткотривалі поїздки в гості також можуть викликати занепокоєння у тварини. Щоб зменшити стрес від зміни місця перебування:
Щоб вона не відчувала психологічних страждань та почувалася у безпеці, їй потрібні належні умови проживання та дбайливе ставлення.
говоріть лагідним голосом, гладьте свого улюбленця під час поїздки, проте не виказуйте власну тривогу;
переїжджаючи на нове місце, прихопіть якусь звичну для тварини річ;
бажано відвідати з твариною місце її тимчасового перебування напередодні, а також познайомити з людиною, яка за нею доглядатиме.
соціалізуйте тварину змалечку;
Знайомство з домівкою та мешканцями
Тварині потрібен час для поступового звикання до нових умов. Будьте терплячі й уважні у перші кілька днів адаптації. Зручна обстановка, спокійний голос та лагідні погладжування допоможуть зменшити її переживання.

Не варто брати цуценя чи кошеня до себе в ліжко, якщо ви не плануєте дозволяти дорослій тварині спати з вами. Привчайте до правил одразу з моменту появи тварини у вас вдома

Підготуйте інших членів родини
, особливо дітей, до зустрічі з новим улюбленцем. Розкажіть, як із ним поводитися, поясніть, що тварині потрібен час на звикання, тому активні ігри та обійми доведеться відкласти. Також потрібно встановити правила – не чіпати тварину, якщо вона пішла спати на своє місце.
Соціалізація для запобігання стресу
Щоб кіт чи собака міг почуватися щасливим, обов'язково надавайте йому змогу спілкуватися із йому подібними. В ідеалі процес соціалізації для кошенят має розпочатися до 2-місячного, а для цуценят – 3-місячного віку.

Якщо у домі, де має з'явитися новий улюбленець, уже мешкають інший кіт чи собака, потрібно забезпечити поступовий процес знайомства, щоб мінімізувати стрес для обох сторін.
Заборонені методи та правила виховання
Близько третини власників собак вдаються до жорсткого ставлення до тварин. Насилля пригнічує тварину, викликає у неї почуття тривоги та агресію, яка може бути спрямована як безпосередньо на кривдника, так і на оточення.

Позитивна оцінка та заохочення працюють краще за покарання. Хваліть цуценя або кошеня за правильні вчинки. Звичайно, не слід оминати неприйнятні моменти, проте реагувати можна лише на поточну ситуацію. Якщо сварити кота чи собаку постфактум – тварина просто не зрозуміє, за що її карають.
Варто звернути увагу
Дуже часто зміни у поведінці можуть бути проявами негараздів із фізичним самопочуттям тварини. Такі симптоми, як діарея або закрепи, зміна апетиту, сонливість або гіперактивність, агресія або прагнення до усамітнення, можуть бути симптомами хвороби, але також можуть сигналізувати про наявність стресу в тварини.

Важливо підтримувати фізичну і розумову активність тварини. Для собак це означає ігри й тренування на свіжому повітрі. Для котів потрібно облаштувати помешкання таким чином, щоб спонукати їх більше рухатися і проявляти свою природну поведінку.
ВІЛЬНИЙ ПРОЯВ ВИДОВОЇ ПОВЕДІНКИ
КРЕАТИВНА КОМАНДА ПРОЕКТУ
Ідея: Royal Canin та Change Communications.
Продюсерка: Юлія Мамойленко.
Дизайнерка: Олена Бібер.
Креативний лідер: Олексій Сисоєв.
Джерела: Getty Images.com, Freepik.com