«Сьогодні» разом з експертами банку ПУМБ запускає проєкт, який допоможе українцям розпізнати аферистів і убезпечити свої кошти.
Фінансове страхування: як захистити гроші від шахраїв
захищено від шахраїв
Зберігати гроші на банківській картці набагато простіше і безпечніше, ніж у гаманці або «під матрацом»
Тому в наш час вже важко знайти людину, в якої б не було банківського карткового рахунку. Однак у будь-якій країні є шахраї, які намагаються викрасти гроші з чужих рахунків. Не в змозі пробити технічний захист банківської системи, вони найчастіше намагаються отримати гроші обманом, уживаючи різні психологічні прийоми і нехитрі технічні пристрої.
Перший Український Міжнародний Банк в черговий раз успішно пройшов сертифікацію на відповідність стандарту безпеки інфраструктури платіжних карт PCI DSS і отримав підтвердження відповідності стандарту PCI DSS версії 3.2.1. Cертифікат є підтвердженням найвищого рівня захисту конфіденційної інформації держателів платіжних карток. На прохання сайту «Сьогодні» експерти ПУМБ підготували інформацію, як можна обійти хитрощі шахраїв і не дати себе одурити.
Більше про фінансове страхування
Чи можна застрахуватися від шахрайства з банківськими картами
Надійний і поширений у світі спосіб захистити свої гроші від шахраїв – страховка.
ПУМБ з квітня 2021 надає послугу «Захист від шахраїв» для всіх власників дебетової картки всеКАРТА та кредитної картки всеМОЖУ. Договір страхування можна оформлювати для рахунків та карток як у гривні, так і у інших видах валют.

Ця страховка покриває можливі втрати від усіх найпоширеніших видів шахрайства з банківськими картами, а саме:
Скімінг
Викрадення грошей за допомогою накладки на банкоматі, що зчитує картки.
Фішинг
Вид інтернет-шахрайства, коли користувачів уводять в оману, наприклад, представляючись працівниками банку, з метою отримання конфіденційної інформації.
Вішинг
Телефонне шахрайство, коли шахраї виманюють реквізити банківських карт або іншу конфіденційну інформацію і змушують переказувати кошти на картку злодіїв.
Фармінг
Застосування замаскованих підроблених сайтів, які дуже схожі на оригінальні. Переходячи на них, клієнт ризикує передати свої персональні дані та дані карти шахраям.
Незаконна оплата з карткового рахунку в торгово-сервісній мережі за втраченою або вкраденою картою
Шахраї оплачують покупки втраченою / вкраденою карткою.
Незаконні операції в інтернеті / мобільний банкінг
Операції з рахунками клієнта третіх осіб без платіжної картки за допомогою SMS-команд або додатка «SMS-банкінг».
Оплата з картки без підтвердження SMS-пароля
Використання третіми особами картки клієнта без його фізичної присутності, тобто використання тільки даних картки і даних клієнта.
Порівнюємо суму страховки і суму компенсації
Страховий ліміт становить
20 000 гривень
Це означає, що у випадку шахрайства потерпілому клієнтові банку повернуть викрадені гроші в межах цієї суми. Причому не має значення, від якого виду шахрайства постраждав власник картки ПУМБ. Страховий ліміт у будь-якому разі становитиме 20 тисяч гривень.
Компенсація буде виплачена протягом
15 днів з моменту звернення
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Вартість страховки – всього 200 грн на рік. Стільки коштує оформлення і під'єднання послуги «Захист від шахраїв». Послуги страхування надають страхові компанії VUSO та PZU Україна.
ВАЖЛИВО
Страховка поширюється не на конкретну карту, а на весь рахунок клієнта банку. Тобто якщо до рахунку прив'язано кілька банківських карт, то послуга «Захист від шахраїв» поширюється на кожну з них і на все відразу. Також ця страховка не має франшизи. Тобто якщо з рахунку викрадено 20 тисяч гривень, саме стільки повернуть потерпілому.
Як оформити страховку «Захист від шахраїв»
Оформити послугу можна в будь-якому відділенні банку. Оскільки в процесі присутня страхова компанія, потрібно заповнити заяву.
Найближчим часом отримати цю послугу можна буде в телефонному режимі, зателефонувавши на гарячу лінію і пройшовши необхідну перевірку.
Що робити, якщо настав страховий випадок
1
Заблокувати карту
Якщо ви підозрюєте шахрайство, насамперед потрібно заблокувати карту і повідомити в банк.
2
Звернутися до поліції
Потім потрібно відразу звернутися до поліції. Напишіть заяву, отримайте її реєстраційний номер та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).
3
Відвідати відділення ПУМБ
Тепер потрібно відвідати відділення ПУМБ і написати там заяву про несанкціоновану транзакцію, а також заяву в страхову компанію про факт шахрайства.
4
Вирішення вашого питання
Всі потрібні дії виконані – залишається тільки дочекатися вирішення вашого питання.
© Segodnya.ua, 2021. Всі права захищені.

Ідея: segodnya.ua
Текст: Олександра Романюк
Дизайнер: Олена Бібер
Креативний лідер: Олексій Сисоєв
Іллюстрації: Getty images


Ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р., Держ. Реєстр. банків №73 від 23.12.1991р.
ПІДПИШІТЬСЯ