Дізнавайтесь результати всеукраїнського опитування на сайті Сьогодні


Для участі у проєкті встановлюйте мобільний додаток, заповніть базову анкету про здоров'я своєї родини та беріть участь в регулярних опитуваннях протягом дії режиму карантину.
Дізнавайся результати всеукраїнського опитування на сайті Сьогодні


Для участі у проєкті встановлюйте мобільний додаток, заповніть базову анкету про здоров'я своєї родини та беріть участь в регулярних опитуваннях протягом дії режиму карантину.
Спільний проєкт Медіа Групи Україна та дослідницької компанії Gradus Research
ГРАДУС ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ.
ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК


Україна, як і весь світ, зіткнулась з пандемією коронавірусу. У період надзвичайної ситуації та карантину, запроваджених керівництвом країни для запобігання поширенню хвороби, дуже важливою стає наявність у держави механізмів отримання зворотного зв'язку від українців.
Проєкт ГРАДУС ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ. ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК покликаний допомогти отримувати об'єктивну інформацію щодо здоров'я і настроїв українців безпосередньо від самих громадян та доносити цю інформацію до суспільства і органів державної влади, з метою сприяти максимально ефективній протидії епідемії коронавірусу та її наслідкам.
Дізнаватися результати опитувань Ви зможете на сторінці проєкту на сайті Сьогодні, в ефірі найбільшого українського телеканалу Україна та інформаційного каналу Україна 24, які підтримають інформування нації у своїх програмах на сайті каналу Україна, а також новинах Сьогодні, та на сайті Grаdus Reseаrch.

Участь кожного українця у проєкті – крок до успішного подолання коронавірусу!

Результати опитувань
Економіка
Під час карантину більшість опитаних (58%) продовжила працювати так, як і раніше, 28% стали працювати менше. У половини працюючих змінилась організація робочого процесу – 49% стали працювати віддалено.

У 43% опитаних дохід зменшився, а 20% кажуть, що втратили будь-який дохід.

12% стверджують, що опинились на межі виживання в зв'язку з карантином, 22% відчуває сильні фінансові складнощі та ще 39% відчувають певні фінансові складнощі.
Дотримання карантину
96% респондентів декларують, що частково або повністю дотримуються карантину. Зокрема, серед цих респондентів 79% часто миють руки, 71% носять маску, 66% не користуються громадським транспортом, 60% скорочують соціальні контакти, 52% не виходять з дому без критичної необхідності.

Порівняно із попередньою хвилею продовжує знижуватися частка тих, хто повністю дотримується карантину – з 45% до 39%.

37% опитаних очікують ріст захворюваності після закінчення карантину. Попри тривожні очікування більшість (84%) декларує, що і після карантину будуть дотримуватися соціальної дистанції по відношенню до інших людей. Разом з тим, соціальне дистанціювання не вплине на спілкування: 54% вважають, що люди будуть спілкуватись, як і до карантину, а 59% зазначають, що після карантину нічого не зміниться у плані довіри між людьми.

61% опитаних вважає, що надягнута маска на початку спілкування – прояв поваги до співрозмовника.
Емоційний стан
Загальний емоційний стан українців в середині травня залишається повністю або скоріше спокійним. Серед домінуючих емоцій – надія (39%) та невпевненість (37%). За останні тижні знижується тривожність (до 30%), однак зростає розчарування (27% відчувають дану емоцію).

Як і на початку карантину, більшість (наразі, це 61%) сильно або скоріше переймаються через ризик захворіти на коронавірус. Проте від початку квітня знизилась частка українців, які стали вважати імовірною загрозу особисто заразитися –з 41% до 32% .

Як і на початку квітня, основним страхом українців є страх, що заразяться їх близькі (64%), страх відсутності відповідної медичної допомоги (52%) та страх погіршення економічної ситуації в Україні (36%). Разом з тим, зростає страх невизначеності (28%), втрати роботи (20%) та нестачі ліків (16%).

Як і на початку квітня, 17% українців вважають коронавірус дуже серйозною проблемою для себе особисто, знижується відсоток тих, хто вважає коронавірус дуже серйозною проблемою для жителів України (із 35% до 29%) і високим залишається відсоток тих, хто вважає, коронавірус дуже серйозною загрозою для економіки (73%).

У переважної більшості опитаних стосунки із близькими за час перебування на карантині не змінились (68%), у 16% погіршились, у 16% – покращились.

Готовність допомагати
Як і на початку карантину, більшість (60%) готові допомагати іншим людям / суспільству для подолання коронавірусу, 12% уже допомагають.
Звернення по медичну допомогу
Кількість людей, які зверталися протягом останнього часу по медичну допомогу зросла до 12%. Серед тих 12%, хто звертався за допомогою, 44% зверталась до сімейного лікаря, до державної поліклініки або лікарні зверталося всього 20%, а до приватної лікарні 21%.

Переважна більшість (72%) тих, хто звертався по медичну допомогу протягом останніх тижнів, оцінюють її якість як високу або скоріше високу, в той же час, 33% стикались із труднощами під час останнього звернення по медичну допомогу.
Життя на карантині
Під час карантину через мережу інтернет опитані стали більше спілкуватися з друзями (31%), спілкуватися з рідними (28%), розважатися, проводити дозвілля (27%) та робити покупки (26%). Серед нових звичок, які були набуті за період карантину: ретельне миття рук (53%), дотримання фізичної дистанції по відношенню до інших людей (44%), ккористування антисептиком (43%), носіння маски (40%).

Серед звичок, які планують робити частіше, ніж під час карантину: ретельно мити руки, економити кошти, розраховуватись карткою та онлайн, готувати вдома, займатися спортом, вживати вітаміни, багато працювати та відвідувати лікаря з профілактичною метою.
Травневі свята
Святкування Великодня
Переважна більшість українців (69%) святкували Великдень вдома і без гостей. 16% дивились богослужіння онлайн, 15% – не святкували взагалі, а 4% відзначали онлайн (використовуючи skype, viber, zoom тощо). 12% опитаних все-таки відвідували родичів або приймали у себе вдома гостей. 75% українців не планують відвідувати цвинтар на поминальні дні. Проте 7% все ж стверджують, що підуть на цвинтар (самостійно або з родичами). При цьому більша частина українців (60%) підтримують ініціативу перенесення поминальних днів на червень.
Інші актуальні питання