Що потрібно знати, перш ніж взяти тварину з притулку

Маючи бажання завести домашнього улюбленця, все більше українців звертаються до притулків для тварин. Це дуже відповідальний і цивілізований підхід. Але треба розуміти, як зробити процес адаптації коректним і комфортним, щоб якнайменше травмувати підопічного і прискорити його звикання до нового дому та власника.

У рамках проєкту «З турботою про найменших» компанія Royal Canin активно підтримує такі свідомі ініціативи та популяризує інформацію про те, як зробити адопцію тварини до нової домівки максимально легкою і комфортною. Саме із цією метою були розроблені чіткі та зрозумілі рекомендації стосовно того, що потрібно знати та зробити, перш ніж взяти тварину з притулку.

Свідомий вибір


Вибір вихованця в притулку має декілька позитивних моментів. По-перше, це дозволяє хоч трохи пригальмувати шалений приріст кількості безпритульних котів та собак. По-друге, – і це має величезне значення – у спеціалізованих установах потенційному власнику допоможуть зробити вірний вибір – дібрати тварину, відповідно до особливостей родини, що прагне прихистити кота чи собаку. Не слід забувати, що переважна більшість тварин у притулках – дорослі особини, а значить, із уже сформованим характером, усталеними звичками.

Новому власнику потрібно бути готовим сприйняти вихованця таким, яким він є. Працівники притулків добре знають своїх утриманців, їх характер та звички, тому радо поділяться спостереженнями щодо їх вподобань і особливостей.

У разі необхідності, можна звернутися до експерта з поведінки тварин – фахівець допоможе краще зрозуміти характер нового вихованця і, можливо, скорегувати якісь небажані моменти у поведінці.

Відповідальне володіння

Перед тим як звертатися до притулку, майбутньому власнику слід чесно і виважено відповісти собі на такі питання:
Чи готовий я приділяти достатньо часу, зусиль і уваги новому члену родини протягом усього його життя?
1
Чи спроможний я фінансово забезпечити тварину усім необхідним (якісним здоровим харчуванням, візитами до ветеринарного лікаря, предметами побуту та догляду тощо)?
2
Чи зможу я організувати свій режим з урахуванням потреб вихованця (щоденні прогулянки, нетривале перебування тварини на самоті в порожній оселі, зручності під час подорожей та ін.)?
3
Про це варто поміркувати, щоб перевірити, чи не є бажання взяти на виховання тварину імпульсивним і передчасним.

Перше знайомство

Краще, щоб знайомство з твариною відбулося ще в самому притулку напередодні адопції. Це може бути спілкування у вольєрі, прогулянка або декілька нетривалих контактів протягом відвідин закладу. Коли кіт чи собака, якого обрали, опиниться у своєму новому домі, треба дати йому певний час для адаптації. Адже, перебуваючи у притулку, тварини звикають до певного режиму й оточення. Тому дуже важливе поступове освоєння «новачка» у незвичному місці.

Намагайтеся перші дні якомога менше турбувати його, забезпечуючи при цьому усім необхідним: їжею, лотком для туалету, прогулянками, місцем для відпочинку та територією для гри. Якщо в помешканні є діти чи інші тварини – обережно познайомте їх, але активні розваги відкладіть на певний час. Дивіться, щоб між «новачком» і «старожилами» не було конфліктів, передбачте для кожного з них особисту зону. Приділяйте усім однакову увагу. Зауважте, що деяким тваринам, які потрапили в новий дім після притулку, може знадобитися більше часу для адаптації – проявляйте терпіння.

Подбайте про безпеку і зручності в очікуванні «новачка»


Ще до того, як привезти тварину додому, варто підготувати помешкання: облаштувати місце для відпочинку (лежанка чи плед), зону для годування (мисочки для їжі та води) та лоток із наповнювачем для туалету, якщо у вас кіт. Слід також придбати необхідний інвентар: іграшки, переноску, нашийник, кігтеточку для кота тощо.

Важливо подбати про безпеку – прибрати із зони доступу тварини електричні дроти, побутову хімію та дрібні предмети, які вона може проковтнути, а також встановити на вікна спеціальні сітки «антикішка», якщо вирішили взяти кота.

Здоров'я тварини – спокій родини

Зазвичай у гарних притулках слідкують за станом здоров'я тварин, роблять щеплення та стерилізують за необхідності. Проте, навіть у цьому випадку слід показати нового члена родини ветеринарному лікарю, перевірити стан здоров'я тварини та визначитися з необхідними процедурами (щеплення, стерилізація, обробка від гельмінтів та бліх та ін.).

Важливо розуміти, що допомогти хоча б одній безпритульній тварині не так вже й складно – достатньо бажання і доброти. Але головне, що потрібно зробити кожному, хто вирішить прихистити в себе кішку або собаку, – відповідально ставитися до свого улюбленця, задовольняти його природні потреби та терпляче давати час для адаптації до нових умов. Коти та собаки роблять наше життя кращим, а ми – можемо зробити світ кращим для них.