Микола Бєлєсков

Автор:
Неоднозначна арифметика бюджету Збройних сил на 2019 рік

Неоднозначна арифметика бюджету Збройних сил на 2019 рік

мнения

25 Октября, 10:26

Кабмін України представив власне бачення головного фінансового документу держави на наступний рік. В умовах війни із РФ і триваючої модернізації сектору безпеки та оборони окрему увагу заслуговують витрати на збройні сили. Так в 2019 році уряд пропонує виділити на фінансування Збройних сил України 99,3 млрд. гривень. В 2017 році цей показник складав 81,6 млрд. гривень. Якщо вірити начальнику Генерального штабу України військові просили в уряду на наступний рік 112 млрд. гривень. Тим самим формально запит за збільшення фінансування задовольнили, хоча далеко не повністю. Тим паче навіть асиметрична стратегія протидії РФ вимагає збільшення фінансування збройних сил для реалізації в тому числі низки перспективних програм. Проте диявол криється в деталях.

7 уроків Дональда Трампа для України

7 уроків Дональда Трампа для України

мнения

3 Октября, 08:07

2018 рік є по суті першим роком президентства Дональда Трампа, коли очільник Білого Дому по справжньому намагається запровадити власні правила гри в американській зовнішній політиці. До цього 45-го президента США стримували ключові члени його адміністрації, значна частина яких вже в відставці, а також новизна посади. Тепер же Дональд Трамп почуває себе набагато вільніше, а політика США на ключових напрямках відчуває на собі все більше впливу глави Білого Дому. Мова йде про політику щодо КНР, КНДР, Ірану, РФ, Євроатлантичної безпеки, палестинсько-ізраїльського врегулювання, міжнародної торгівлі. Активність на різних напрямках, а також відповідні заяви мають стати гарною причиною для Києва врахувати їх при розробці і реалізації зовнішньої політики. По суті можна говорити про певні уроки, які було б доцільно врахувати Україні.

Як буде діяти Трамп? Підсумки зустрічі з Меркель

Як буде діяти Трамп? Підсумки зустрічі з Меркель

мнения

19 Марта 2017, 11:18

Девізом зустрічі Ангели Меркель та Дональда Трампа стала теза Ангели Меркель "говорити один із одним, а не один про одного", яку вона озвучила в тому числі під час прес-брифінгу разом із Президентом США Дональдом Трампом. Оскільки головною ціллю як для однієї так і іншої сторони було зрозуміти якомога краще позиції один одного щодо ключових проблем світової політики, особливо на фоні суперечливих заяв, які озвучував 45 Президент США щодо ЄС, НАТО, можливих відносин із РФ, питань двосторонньої торгівлі. Тому для канцлера ФРН було принципово зрозуміти, що Президент США має на меті у своїй майбутній політиці, щоб чіткіше уявляти як будувати власну зовнішньополітичну стратегію.