Ігор Бондар-Терещенко

Поет, драматург, літературознавець, арт-критик

Кінг, Черчілль, Босх і все, що забажаєш – 5 зарубіжних новинок, які чекатимуть на Книжковому Арсеналі

13 мая 2019, 10:45

Цього року на Книжковому Арсеналі справді буде людяно, причому як в сенсі запрошених авторів, так і великої кількості нових книжок. Зарубіжних перекладів, хоч як дивно, набагато більше, ніж вітчизняної продукції, і тоді кращим, як футболі, стане той, хто довше пише. Поки ж мова про заморських класиків.

Реклама

Стівен Кінг. Аутсайдер. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

Крім втручання потойбічних сил, цього разу американський класик і король жахів пише про кошмар, присутність якого в повсякденному житті цілком реальна. Новий роман Кінга розповість про тренера Дитячої ліги з бейсболу, якого звинувачують у зґвалтуванні і вбивстві 11-річного хлопчика. Цей самий Террі працює викладачем англійської мови, виховує двох дочок, та й взагалі здобув славу одного з найпопулярніших жителів міста. Однак після звинувачень жителі міста вже налаштовані проти нього. "З іншого боку вулиці за поліцейськими козлами розмістились репортери, оператори й невеличкий натовп витрішколюбів. Кілька людей тримали плакати. На одному було написано "УБИВЦЮ НА СТРАТУ", на другому – "МЕЙТЛЕНД, ТИ ГОРІТИМЕШ У ПЕКЛІ". Детектив, що розслідує справу, і сина якого колись тренував головний герой, здійснює швидкий і публічний арешт підозрюваного. У затриманого залізне алібі, бо він перебував у іншому місті, але коли детектив і окружний прокурор додають до справи докази з ДНК, вирок стає очевидним. Але як людина може бути у двох місцях одночасно? Що відбувається в містечку? Тут явно живе дещо жахливе. Те, що, напевно, може набувати людської подоби.

Себастіан Гаффнер. Черчілль. – К.: Видавництво Жупанського, 201

Реклама

Герой цієї книги – сер Вінстон Черчілль (1874–1965) – один із найвідоміших державних і політичних діячів ХХ сторіччя, який за час своєї політичної кар’єри встиг двічі побувати прем’єр-міністром Великобританії, водночас перебуваючи на посаді міністра оборони у найтяжчі для країн Британської співдружності за часів Другої світової. У 1953 року Вінстон Черчілль отримує Нобелівську премію з літератури з формулюванням "за неперевершеність історичного й біографічного опису і блискуче ораторське мистецтво, за допомогою якого відстоювалися найвищі людські цінності". Тож біографія, яку пропонує читачам автор книги, незважаючи на свою лаконічність, зображає Черчілля не лише як державного діяча і політика, але також як воїна, письменника, шукача пригод, надзвичайно багатогранну людину, одного з тих творців світової історії XX століття, які зробили наш світ таким, яким ми його знаємо. "Долею Черчілля та його історичною місією стане знищення фашизму в боротьбі не на життя, а на смерть, – пише автор про свого непередбачуваного героя. – Але того, хто припускав би таке у двадцятих роках, заслужено взяли б на глум. З таким самим успіхом можна було припускати, що тодішній Черчілль міг би стати великим міжнародним вождем європейського фашизму й привести його до кривавого тріумфу. Він більше пасував би на таку роль, ніж соціалістичний ренеґат Муссоліні та плебейський сноб Гітлер".

Нільс Бюттнер. Ієронім Босх. Видіння і кошмари. – Х.: Фабула, 2019

В тренде
Блинкен в Киеве собрался в монастырь. Стало известно расписание визита госсекретаря

Герой цієї книги – автор не однієї картини, де змальовано пекло, але чи всі належали його перу? Аналіз творчості Босха представлений в логічній зв'язці з його біографією і історичним тлом. Про кожен твір дається довідка, при цьому згадуються навіть найменші сумніви дослідників щодо зображених святих, історичних особистостей, замовників і взагалі авторства Босха. Це були ознаки його психічного розладу чи геніальні пророцтва? Німецький медієвіст і історик мистецтва Нільс Бюттнер розбирає історичні свідчення, що стосуються творчості Ієроніма Босха, одного з найвідоміших голландських художників, а також його епохи. Читач дізнаєтеся про життя і добробут великого майстра і відкриє для себе загадковий світ його картин. Автор дійсно відкрив завісу таємничості над особистістю і творчістю художника, і в цілому книга вийшла захопливою. Якими поставали твори Босха для сучасників? Які натяки на тогочасні події він залишив на картинах? Як він поєднав демонічність із моралізаторством? Відповіді на ці питання, а також інші загадки творчої фантазії видатного майстра – ось що чекає на читача у цьому надзвичайно цікавому дослідженні.

Реклама

Ільбер Ортайли. Османи на трьох континентах. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2019

Це ошатне видання – фундаментальна праця провідного турецького історика, яка дуже важлива для розуміння не лише Сходу і Туреччини зокрема, але й України, що завжди перебувала з ними у тісних геополітичних стосунках. Адже, як стверджує автор, це не просто минуле цивілізації, без якої не було б сучасної Європи. Це історія "Третього Риму" та цілого Середземномор’я; відгомін Вавилону, шумерів і хетів, давньоєгипетського, грецького й римського спадків, теренів, на яких поставало людство. Тож українському читачеві цікаво буде дізнатися про цю загадкову імперію, чий устрій, правовий лад і дипломатичні відносини багато років забезпечував їй панування на трьох континентах. Загалом зрозуміти розмах, масштаби і міць цієї держави можна з будь-якого розділу, де ідеться про міжнародні стосунки, внутрішні справи ба навіть приватне життя в Туреччині за різних правителів. "В Османській імперії за правління Кануні обов’язок головного архітектора полягав і в тому, – розповідає автор, – щоб ремонтувати та прокладати й дороги, і водопроводи, а також – зводити мости й контролювати таборування під час походів, чиї шляхи пролягали від Дунаю до Євфрату, від України до африканських пустель".

Джо Вітале. Ключ. Як мати все, що забажаєш. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

Реклама

Автор цієї книжки, привідкриває нам приховані "перешкоди", що зазвичай стоять на заваді в реалізації та досягненні бажаного. Якщо комусь досі не вдавалося реалізувати те, чого він справді прагнув, то в цій книзі можна знайдете той секрет, який допоможе відчинити необхідні двері. У звичній для нього захопливій манері, Джо Вітале порушує найскладніші питання та заперечення щодо реалізації бажань. Окрім цього, він розповідає про чудові способи, що допоможуть позбутися навіть найбільш непіддатливих блоків та обмежувальних переконань, таким чином звільнивши шлях для різноманітних можливостей. " Я звинувачував зовнішні обставини, – розаповідає автор про один випадок у своєму житті. – Саме це й робить більшість із нас, коли ми наштовхуємося на стіну й не можемо обійти її. "Справа не в нас, — думаємо ми, — це все стіна". Ми можемо бути успішними практично в усіх сферах нашого життя, але коли йдеться про цю непіддатливу проблему, все здається заплутаним і ми не в змозі побачити вихід із неї. Суть цієї книжки в тому, що вихід насправді є. Я називаю його Ключем".

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Реклама

Читайте Segodnya.ua в Google News

Реклама

Нажимая на кнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с правилами использования файлов cookie.

Принять