Мы обновили правила сбора и хранения персональных данных

Вы можете ознакомиться c изменениямы в политике конфиденциальности. Нажимая накнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с обновленными правилами и даете разрешение на использование файлов cookie.

Принять

Ігор Бондар-Терещенко

Поет, драматург, літературознавець, арт-критик

Як стати лідером? – 5 книг, які допоможуть у житті

17 декабря 2018, 14:26

У різних культурах світу шлях до щастя складається, відповідно, з різних умов і правил. Прогрес у вигляді масової культури навіть підкинув власну підказку, за якої "щастя – це теплий пістолет". І лише повернення до джерел, яке відбувається у книжках цього огляду, зможе допомогти кожному стати лідером, знайти власну дорогу до щастя і не збитися на манівці.

Джон К. Максвелл. П’ять рівнів лідерства. – Х.: Фабула, 2018

1__33.

Ця книжка, якнайкраще пасує в якості стильного і корисного подарунку. Її автор переконаний, що лідерство – це не кар'єра і не просування себе. Лідерство – це просування своєї команди. Можна бути лідером, не володіючи будь-якою владою, і займати високу посаду, не будучи при цьому лідером. Однак якщо ви досягнете найвищого рівня лідерства, блискуча кар'єра вам забезпечена. Також автор вважає, що можна поставити знак рівності між поняттями "лідерство" і "вплив". Чим більший вплив людина має на оточуючих, тим вище його рівень лідерства. Поняття "лідерство" пов'язано не тільки з професійною діяльністю. Ви можете бути лідером в колі родичів, сусідів і друзів, і це зовсім не означає, що ці люди будуть постійно щось робити під вашим керівництвом. Особливу цінність книзі надають практичні рекомендації з переходу на новий рівень і тести для визначення свого поточного рівня лідерства.

Ектор Гарсія, Франсеск Міральєс. Ікіґаї. Японські секрети довгого і щасливого життя. – Х.: Віват, 2018

2_-_01.

Реклама

Задум цієї книжки про щастя виник в її авторів під час дружньої бесіди. "Якоїсь миті в розмові спливло загадкове слово ікіґаї. – згадують вони. – Це японський термін, який приблизно перекладається як "щастя бути завжди зайнятим" або "відчуття власного призначення". Він пов’язаний із логотерапією, але виходить трохи далі за її межі. Ікіґаї, як видно з усього, є однією з причин, що пояснюють надзвичайну тривалість життя японців". І протягом книги-розмови ми дізнаємося про основні правила і закони щасливого довголіття. "Ти захочеш прожити сто років, тільки якщо в тебе буде справа", – відкриває книжку японське прислів’я, і майже все цим сказано, якщо мова про індивідуальний шлях до опанування мудрості життя. В принципі, нічого нового, але все разом – неабияка інновація для того, хто забуває про справжнє призначення людини. Дбати про дружбу, харчуватися легкою їжею, добре відпочивати й виконувати нескладні вправи — це частина формули здоров’я, але в центрі цієї радості життя, що дає змогу навіть у похилому віці захоплено зустрічати кожен схід сонця, як вважають автори книжки і полягає власний ікіґаї кожного.

Сьюзен Фовлер. Націлені на результат. Що насправді мотивує людей. – К.: Наш Формат, 2018

3__35.

В тренде
Нацотбор на Евровидение 2020: даты, новые правила и имя ведущего
Нацотбор на "Евровидение"

Авторка цієї книжки переконана, що традиційна система мотивування працівників не працює. Тобто система нагород та покарань може давати лише тимчасові результати, натомість потрібно щось більше, щоб зарядити працівників позитивною енергією та налаштувати на стабільну роботу й найкращі результати. Справді, чому мотивація грошима не дає бажаного результату? Чому цінності компанії не стають цінностями для працівника? І як саме можна навчитися мотивувати? "Конкуренція і змагання — не найкращий спосіб заохотити підлеглих до сумлінної праці, – переконують нас у цій книжці. – Варто збагнути: попри практичну користь грошей і незмінне прагнення людей заробляти більше, грошові винагороди далекі від реальних причин прив’язаності працівників до роботи". Далі авторка визначає головні мотиваційні орієнтири, які допоможуть знайти дієві й водночас справедливі шляхи для ефективної роботи та створити середовище, що сприятиме розкриттю потенціалу будь-якої команди.

Майк Вікінг. Маленька книга люке. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

4__29.

Автор цієї книги працює в Інституті дослідження щастя в Копенгагені, але питання, на які він намагається дати відповідь, насправді цікавлять майже кожну людини в цьому світі. Отже, що таке щастя? З розділів книги назвою "Гроші", "Здоров'я", "Доброта", "Довіра" потроху складається мозаїка цього химерного явища, але найбільш цікаві "живі" розповіді автора про його пошуки. Адже де б він не був, скрізь прагне зрозуміти, що таке щастя, добробут, задоволення життям. "Отже, яким є спільний знаменник для найщасливіших людей на планеті? – запитує автор перед тим, як відповісти на всі питання про щастя. – Чого ми навчимося, якщо уважно подивимося на найщасливіші країни світу? Що ми можемо зробити, аби самим почуватися щасливішими? Це питання, на які дає відповіді, власне, ця книга: тут розкриваються секрети найщасливіших народів та погляди на добро, яке існує у світі. Тож гайда разом на пошуки скарбів!"

Сергій Біденко, Ірина Золотаревич. Книга юного підприємця. – Х.: Основа, 2017

5_-_02.

Ця книга-бестселер – для реальних кроків у справі примноження своїх коштів, і навіть для підлітка! Вона містить 9 детальних планів для започаткування власної справи. Кожна ідея максимально детально описана і спланована. Таким чином, цей справжній подарунок, який допоможе підліткові: придумати та втілити в життя свою бізнес-ідею; організувати свою роботу та роботу команди; знайти спільну мову з партнерами, замовниками, клієнтами; відстежувати доходи і витрати; знайти дорослого помічника або наставника; зрозуміти, як улаштований бізнес; заробити свої перші гроші. Адже ніщо не надихає тинейджера так, як займатися тим, що дійсно приносить задоволення! "Багато хто з людей вважає, що бізнес-ідею може придумати тільки той, хто наділений унікально багатою фантазією, – нагадують автори. – Інші вважають, що бізнес-ідея приходить випадково, буквально, як бурулька звалюється на голову перехожому, який нічого не підозрює. Треті пасивно очікують осяяння і ризикують прочекати все життя... Правда полягає в тому, що бізнес-ідея (як і будь-який конструктивний задум) спадає на думку тому, хто постійно її шукає і спостерігає навколишнє життя".

Читайте самые важные и интересные новости в нашем Telegram

Реклама

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Loading...