Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27
30,66
УКР

Анатолий Гриценко

Экс-министр обороны Украины

Щоб стримати агресію на Донбасі без мобілізації, не вистачає мізків

мнение
Щоб стримати агресію на Донбасі без мобілізації, не вистачає мізків //smm.ollcdn.net/img/article/6365/12_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/6365/12_tn.jpg Анатолий Гриценко

32081

Фото zn.ua

В Україні чисельність армії досягає 250 тисяч, Національної гвардії — 60 тисяч, є інші силові структури. Цього достатньо, щоб стримати нинішній рівень агресії й без мобілізації. Не вистачає волі і мізків на вищих щаблях влади.

Щодо армії, голова МВД Арсен Аваковвиступив з ініціативою переведення її на контрактний принцип комплектування. Підтримую. Принагідно нагадаю:

1) впродовж понад 20 років я послідовно відстоював ідею відмови від призову на строкову службу і формування армії на основі контракту, добровільного вибору людиною військової професії;

2) коли у 2005-2007 роках мені довірили формувати і реалізовувати державну політику в сфері оборони, я був першим (і на жаль, останнім) міністром оборони, який професійно і в прискореному режимі дійсно переводив армію на контракт;

3) у 2005-2006 роках ми реалізували три пілотних проекти — сформували три повністю контрактні бригади в кожному з трьох видів Збройних Сил, в Сухопутних військах, Повітряних Силах і у Військово-морських Силах; відпрацювали всі необхідні процедури, зважили плюси і мінуси, сформували механізми мотивації, в тому числі за 7 місяців збудували сучасні гуртожитки для солдат-контрактників, яких не було й зараз немає в арміях країн-сусідів, членів НАТО, до речі)

4) у 2007 році я оголосив, що осінній призов 2009 року стане останнім – і надалі наша армія буде повністю контрактною; якби мене не звільнили з посади міністра оборони в грудні 2007-го й дали завершити цю роботу – так воно і було б, я слів на вітер не кидаю.

Розбудова професійної контрактної армії – це завдання не лише для міністра і Генштабу, воно має стати завданням усієї держави і спиратися на підтримку суспільства.

Якщо нинішня влада дійсно почне розбудову професійної контрактної армії, вона може розраховувати на мою пораду і підтримку.

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...