Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,16
30,6
УКР

Влада Литовченко

Ідеолог Всеукраїнського відкритого уроку Шевченка, доцент, кандидат історичних наук

Про важливість Всеукраїнського відкритого уроку Шевченка

мнение
Про важливість Всеукраїнського відкритого уроку Шевченка //smm.ollcdn.net/img/article/6967/67_main.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/6967/67_tn.jpg Влада Литовченко

Мені, як ініціатору і автору ідеї проекту, дуже приємно, що Всеукраїнський урок Шевченка проводиться вже другий рік. На мій погляд, Тарас Шевченко – це національний геній, який консолідує не лише українство в усьому світі, але і є показовою фігурою для сучасної молоді. Шевченко має свою історичну місію творця нації для свого народу, виразника національних почуттів, і як національний пророк, посідає провідне місце у суспільній свідомості не лише українців, а й багатьох народів світу.

Творчість цієї людини допомагає виховувати молодь у патріотичному дусі, в повазі до України, до традицій, в розумінні своєї відповідальності перед майбутніми поколіннями і своєї і місії на цій Землі. Його слово – це слово людського єднання, загальнолюдських гуманістичних цінностей на засадах правди, рівності та справедливості.

Універсальність творчості Шевченка відкриває світу національну історію і культуру України, робить її невід’ємною частиною світової цивілізації.

Відрадно те, що Шевченка знають школярі всіх вікових груп, і що проводиться така велика кількість творчих конкурсів на тему Великого Кобзаря. Торік Урок проходив в Національному заповіднику "Софія Київська", у ньому брали участь 50 дітей із зони АТО і дітей-переселенців. Урок проводив третій Президент України Віктор Андрійович Ющенко, а модератором був Остап Ступка.

Цього року формат заходу став більш молодіжним і масовим, Спілкування пройде у вигляді дискусійної платформи, в якій візьмуть участь відомі українські літератори, політичні діячі, дослідники творчості Шевченка: Микола Жулинський, Віталій Скоцик, Богдан Тихолоз, Юрій Макаров, Дмитро Лазуткін. Модератором виступить Євген Нищук.

"Доля переслідувала його у житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золото його душі  на іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду", – писав І.Франко. Нам дуже важливо, щоб молодь пронесла цей Урок через свої серця. Студенти зможуть задати питання присутнім інтелектуальним лідерам нації і висловити свою думку. Чи збуваються настанови Шевченка? Як молодь ставиться до того, що ще в минулих століттях поет передбачав ту непросту долю України, яка спостерігається зараз? Як сучасні молоді люди оцінюють ситуацію, що склалася, і як вони слідують заповідям видатного літературного генія?

В "Український дім" приїдуть учні та студенти вищих навчальних закладів з усіх регіонів України, для яких участь у Всеукраїнському відкритому уроці Шевченка стала заохоченням за гарне навчання, патріотизм та активну громадянську позицію.

В рамках проекту буде презентована виставка молодіжної творчості "Мій Шевченко", де буде представлено 300 кращих робіт дітей та молоді за мотивами творів Шевченка. А завершиться захід концертом сучасної музики, в якому візьмуть участь відомі українські артисти, виконавши пісні на вірші Тараса Шевченка.

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...