Влада Литовченко

Ідеолог Всеукраїнського відкритого уроку Шевченка, доцент, кандидат історичних наук

Про важливість Всеукраїнського відкритого уроку Шевченка

мнения

4 Марта 2016, 08:30

Мені, як ініціатору і автору ідеї проекту, дуже приємно, що Всеукраїнський урок Шевченка проводиться вже другий рік. На мій погляд, Тарас Шевченко – це національний геній, який консолідує не лише українство в усьому світі, але і є показовою фігурою для сучасної молоді. Шевченко має свою історичну місію творця нації для свого народу, виразника національних почуттів, і як національний пророк, посідає провідне місце у суспільній свідомості не лише українців, а й багатьох народів світу.

Творчість цієї людини допомагає виховувати молодь у патріотичному дусі, в повазі до України, до традицій, в розумінні своєї відповідальності перед майбутніми поколіннями і своєї і місії на цій Землі. Його слово – це слово людського єднання, загальнолюдських гуманістичних цінностей на засадах правди, рівності та справедливості.

Універсальність творчості Шевченка відкриває світу національну історію і культуру України, робить її невід’ємною частиною світової цивілізації.

Відрадно те, що Шевченка знають школярі всіх вікових груп, і що проводиться така велика кількість творчих конкурсів на тему Великого Кобзаря. Торік Урок проходив в Національному заповіднику "Софія Київська", у ньому брали участь 50 дітей із зони АТО і дітей-переселенців. Урок проводив третій Президент України Віктор Андрійович Ющенко, а модератором був Остап Ступка.

Цього року формат заходу став більш молодіжним і масовим, Спілкування пройде у вигляді дискусійної платформи, в якій візьмуть участь відомі українські літератори, політичні діячі, дослідники творчості Шевченка: Микола Жулинський, Віталій Скоцик, Богдан Тихолоз, Юрій Макаров, Дмитро Лазуткін. Модератором виступить Євген Нищук.

"Доля переслідувала його у житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золото його душі  на іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду", – писав І.Франко. Нам дуже важливо, щоб молодь пронесла цей Урок через свої серця. Студенти зможуть задати питання присутнім інтелектуальним лідерам нації і висловити свою думку. Чи збуваються настанови Шевченка? Як молодь ставиться до того, що ще в минулих століттях поет передбачав ту непросту долю України, яка спостерігається зараз? Як сучасні молоді люди оцінюють ситуацію, що склалася, і як вони слідують заповідям видатного літературного генія?

В "Український дім" приїдуть учні та студенти вищих навчальних закладів з усіх регіонів України, для яких участь у Всеукраїнському відкритому уроці Шевченка стала заохоченням за гарне навчання, патріотизм та активну громадянську позицію.

В рамках проекту буде презентована виставка молодіжної творчості "Мій Шевченко", де буде представлено 300 кращих робіт дітей та молоді за мотивами творів Шевченка. А завершиться захід концертом сучасної музики, в якому візьмуть участь відомі українські артисти, виконавши пісні на вірші Тараса Шевченка.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...
Загрузка...