Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,19
30,8
УКР

Денис Марчук

заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради

З якими цінами на продукти харчування зустрічаємо зиму?

мнение
З якими цінами на продукти харчування зустрічаємо зиму? //smm.ollcdn.net/img/article/7758/65_main_new.1480687082.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/7758/65_tn.1480687082.jpg Денис Марчук

У перші дні зими підведемо підсумки того, як з початку осені змінилися ціни на основні продукти харчування до нашого столу.

Із м’яса та м’ясопродуктів найбільше подорожчала курка, яка раніше користувалася значним попитом серед українців саме через нижчу ціну у порівнянні з іншими сортами м’яса. Якщо кілограм курки домашньої у вересні у торгівельних мережах в середньому коштував 45 грн, то сьогодні за неї потрібно вже віддати 65 грн. Ще більше як курка додали в ціні курячі яйця, які подорожчали вдвічі із 12 до 24 грн за десяток.

Яловичина в ціні зросла на прогнозованих 5% і сьогодні за кілограм битка доведеться віддати в середньому 110 грн. Покупців порадує той факт, що на свинину ціни залишилися на тому ж самому рівні, що і на початку осені. Сьогодні за кілограм свинячої вирізки необхідно заплатити в середньому 90 грн.

Також протягом осені в середньому на 10% зросли ціни на молоко і молочні продукти. Молоко подорожчало на 1,5 грн до 14,12 грн за літр, сметана на 4 грн до 36,3 грн за літр, масло на 18 грн до 125,4 грн за кілограм.

Щодо вартості хліба, то за даними Держстату протягом осені хліб пшеничний з борошна першого ґатунку подорожчав на 10 копійок до 10 грн 53 коп., хліб житній на 28 коп. до 10 грн 42 коп. Щодо можливого збільшення вартості хліба, то є висока ймовірність, що вже з наступного місяця буханка житнього хлібу першого ґатунку борошна коштуватиме порядку 11 гривень. Ціна батона теж буде поволі зростати, але бізнес враховує ті тенденції, які відбуваються у платоспроможності людей, і виробники хліба віддаватимуть перевагу дешевшим сортам хліба. Тобто ми будемо бачити буханку батону не в стандартній вазі 600 грамів, а він буде зменшений, порядку 400-450 грамів за ту ж саму ціну.

Ціна на соняшникову олію з початку осені суттєво не змінилася і коштує в середньому 33 грн за пляшку. Щоправда олію в літровій тарі за таку ціну не знайти. Якщо ми вже звикли купляти олію в пляшках по 900 грам, то сьогодні на полках магазинів зустрічаємо екзотичні пляшки по 800 і навіть 750 грам. Маркетинговий розрахунок іде на те, що із меншою сумою покупцю легше розстатися і не всі звіряють вагу товару. До таких психологічних трюків вдаються не тільки виробники олії, а більшість продавців фасованих товарів. Попри прогнози, що цукор в ціні не зростатиме він подорожчав на 10% до 14,82 коп. за кілограм.

Даючи прогноз із якими цінами ми увійдемо в новий 2017 рік виходимо з розуміння, що на вартість продуктів харчування окрім сезонного фактору суттєво впливають макроекономічні показники та політика держави. Відтак вже з наступного місяця висока вартість енергоносіїв, наміри уряду повністю скасувати спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників, ймовірне прийняття "бюджету проїдання" штовхатиме ціни вгору.

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...