Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Новости Сегодня
Сделать стартовой
27,09
30,72
УКР

Владимир Прокопив

Заместитель городского председателя - секретарь Киеврады, депутат Киеврады VII - VIII созывов

Медична реформа у Києві: прості відповіді на складні питання

мнение
Медична реформа у Києві: прості відповіді на складні питання //smm.ollcdn.net/img/article/10680/67_main_new.1509380555.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/10680/67_tn.1509380555.jpg Владимир Прокопив

У тому, що медична реформа потрібна, в принципі не сумнівається ніхто. Основна суть змін – гроші ходять за пацієнтом. Тобто, гроші будуть видаватись конкретно на пацієнта, а не на те, що існує лікарня, значить потрібно її фінансувати. Зміниться сам принцип: нема пацієнтів – вам ніхто не заплатить.

Ми отримаємо право вибору . Тобто самі зможемо визначати лікаря, у якого захочемо обслуговуватись. Тут процедура максимально спрощена: пацієнт приходить до лікаря, особисто підписує з ним договір, а далі лікар супроводжує клієнта від початку до кінця. Держава платить тільки за підписані угоди з пацієнтами, по суті, автоматично сплачуючи за необхідний набір послуг, які будуть надаватися.

Контракти будуть підписані з усіма без винятку лікарнями, а це значить, що всі медичні заклади і лікарі будуть знаходитися в рівних умовах. З часом з'явиться конкуренція . А конкуренція, як відомо, породжує підвищення якості послуг.

Лікар, для якого пацієнт буде проблемою, не буде користуватись популярністю, відповідно – буде заробляти менше грошей. А лікар, який дає необхідний результат – а саме покращення здоров'я, відповідно матиме велику кількість клієнтів і буде отримувати достойну зарплату. Мова йде, на хвилиночку, про заробіток у 40 тисяч гривень для столичних лікарів.

Ще один момент. Реформа передбачає прозорість. А це найстрашніше, що тільки може бути для корупції. У нас буде єдиний реєстр, у якому чітко зафіксовано – який саме пацієнт обслуговувався і які послуги йому було надано. Бо зараз фактично так: є лікарня, тому ми її фінансуємо. А чи є там пацієнти ніхто по суті не знає. Після реформи ситуація буде інакшою.

Цифри – річ вперта

У цьому році на систему охорони здоров'я Київрада заклала у бюджеті 7,2 млрд грн. Станом на сьогодні медичну галузь міста профінансовано трохи більше ніж на половину – майже на 4 млрд. Чи є в когось ілюзія, що кожна копійка з цих грошей дійшла до пацієнта? В мене особисто немає: 87% коштів місто витрачає на утримання медичних закладів, і тільки 13% – на їхній розвиток. Про що це каже? Це каже, що ми ніколи не будемо мати сучасної техніки тут, у Києві.

Для того, щоб лікарні мали сучасне обладнання, на розвиток медичної галузі має йти як мінімум 40% коштів. Тоді ми зможемо забезпечити автономність не тільки лікарням, а й лікарям. Тобто, у перспективі лікар може бути як найнятим працівником в лікарні, так і приватним підприємцем – тоді він буде отримувати всі кошти від держави напряму.

На сьогодні у Києві найкраща медична інфраструктура в Україні, це факт. Але її потрібно не тільки утримувати на рівні, а й розвивати. Для цього потрібно вкладати кошти. Нагадаю, медична реформа передбачає збільшення фінансування по суті своїй: з 3% ВВП до 5% ВВП. Критично важливо, щоб це відбулось. Можуть бути різні думки, але зміни потрібні у будь-якому випадку.

Прості приклади

Уявіть: ви йдете по вулиці, раптом вам стало погано – з серцем, травма чи тиск. У такому випадку вас має забрати швидка, а в лікарні мають надати 100% безкоштовну необхідну допомогу . У екстреному випадку пацієнт доставляється у найближчу лікарню, яка має надати ці послуги. Чекати, поки родичі привезуть гроші, ніхто не буде. Якщо ви вважаєте, що потрібні ще якісь додаткові послуги, тільки тоді ви за них будете сплачувати.

Або такий випадок. Людина вважає, що вона потребує пластичної операції. Чи повинні платники податків фінансувати такі послуги? Мабуть, ні. Тут вже сам пацієнт має повністю взяти на себе витрати на зміну зовнішності.

Щодо муніципальних програм

З прийняттям реформи жодна міська програма допомоги пацієнтам не припинить свого функціонування. У найближчому майбутньому значна частина коштів, які є профіцитом в бюджеті, буде направлена на соціальні потреби, в тому числі – на фінансування таких важливих програм як доступні ліки. Міська влада в жодному випадку не залишить напризволяще людей, які не мають змоги купити найнеобхідніше. Запевняю, ми зробимо все, щоб їм допомогти.

Медреформа у Києві: проекти

Вже сьогодні кияни можуть ознайомитися, як працює новітня система електронної черги Helsi.me . У перспективі на сайті можна буде записатися на прийом до будь-якого лікаря, просто в режимі оnline. Щоправда, поки система працює у тестовому режимі.

Ще одна новація – єдина система приймальних відділеньекстреної медичної допомоги Emergency. Тобто, "важкого" пацієнта привозять у приймальне відділення і відразу на першому поверсі можуть зробити або ж діагностику, або навіть оперативне хірургічне втручання. Всього на правому та лівому берегах Києва буде працювати по одному дитячому і дорослому приймальному відділенню.

Для тих, хто з якихось причин не має повноцінного доступу до якісної медичної допомоги, ми впровадили проект "Лікар у Вашому домі". Мова йде про інвалідів 1-ї групи, дітей та осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги. В рамках програми ці категорії населення будуть відвідувати медпрацівники. Найближчим часом проект буде запущено в одному з районів столиці у якості пілотного.

Хто проти?

Ні для кого не секрет, що у нас є політичні сили, які живуть під гаслом "чим гірше, тим краще". Для них крок уперед – це мінус у їхньому рейтингу. І вони сьогодні роблять все можливе, щоб цей крок уперед не був зроблений.

Але є й інша складова. Сьогодні на медицину в Україні виділяються величезні гроші. І для багатьох структур, впровадження медичної реформи означатиме крах їхніх корупційних схем. Будь-які зміни у медичній галузі для них є катастрофічними.

19 жовтня Верховна Рада остаточно схвалила реформу застарілої і неефективної медицини в Україні. Необхідність реальних змін у національній системі здоров’я очевидна для всіх, крім політиканів, яким це не зручно для рейтингів, і тих людей, які на цьому заробляють. Чи буде складно переформатувати систему? Впевнений, що так. Але знаю, якщо не починати зміни, не боротись – результату не буде ніколи.

Пройде трошки часу і кожен українець зможе оцінити всі переваги прийнятої медичної реформи. А взагалі, займайтеся спортом, частіше посміхайтеся і не хворійте!

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Источник:

Сегодня

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...