Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
27,16
30,6
УКР

Володимир Шульга

Народний депутат VІІ скликання

Невидима авіація, або Польоти у паралельній площині

мнение
Невидима авіація, або Польоти у паралельній площині //smm.ollcdn.net/img/article/11124/74_main_new.1518097574.jpg //smm.ollcdn.net/img/article/11124/74_tn.1518097574.jpg Володимир Шульга

Дуже прикро, коли українська авіація потрапляє в епіцентр міжнародного скандалу замість того, щоб прославляти Україну. Як ви думаєте, шановні друзі, яким був останній найгучніший скандал, пов’язаний з Україною, що охопив країни Європи, які межують з нашою державою?

Можна, звичайно, перелічити декілька тем, що завдяки українським ЗМІ подаються, як найбільш резонансні міжнародні події. Тут і закон про освіту, і перекриття пунктів пропуску на кордоні, і усюдисуща корупція (куди ж без неї?).

Проте, можливо, розчарую багатьох "експертів" та знавців міжнародної політичної арени й української євроінтеграції.

Як розповіли мені колеги, котрі часто бувають у країнах Європи, одним із найпотужніших скандалів, в якому замішана Україна, став випадок, коли через українсько-угорський кордон перелетів літак Ан-2, який перевіз в Угорщину 11 нелегальних мігрантів.

Цей скандал не було винесено в міжнародну політичну площину на рівні МЗС (принаймні таких повідомлень не знайшов), але на місцевих рівнях в Угорщині, Чехії, Румунії та навіть у Сербії – ця подія набула дуже великого розголосу.

І в першу чергу – через спосіб, завдяки якому нелегали потрапили на територію Європи – українським літаком.

Залишимо поза дужками питання нелегальної міграції, охорони кордонів та політичні перипетії. Адже, як я вже казав, найбільше, що вразило європейців, це те, що український літак незаконно і безперешкодно перелетів кордон.

Ще раз – не паперовий змій, не дрон, не повітряна кулька чи дельтаплан. А літак, нехай і легкомоторний, але повноцінний учасник авіаційного руху.

Влада Угорщини заарештувала літак разом із нелегалами, а от пілота досі не знайшли. Згодом з’ясувалося, що літак нібито мав місце приписки десь на Донбасі. І прилетів саме звідти.

Щоб резюмувати вищесказане, зазначу, що причиною скандалу в європейських країнах стали НЕ НЕЛЕГАЛИ (адже їх до Європи потрапляє щодня сотні), а саме питання безпеки та контролю над повітряним простором та безпеки авіаційного руху.

На превеликий жаль випадки, коли літаки використовуються в прикордонних регіонах України для протизаконної діяльності, трапляються дуже часто. Як правило, малу авіацію використовують контрабандисти, щоб переміщувати товари через кордон до Європи чи Білорусі, або навпаки.

І тут проблема не лише в контрабанді. Точніше причини далеко не лише в ній. Адже контрабанда існувала споконвіку, скільки існує мито на кордоні.

Сьогодні ми маємо в Україні великі авіапарки літаків, що ще чверть століття функціонували на регіональних аеродромах та аеропортах по всій країні. В кожній області був один аеродром в обласному центрі та ще принаймні три-чотири аеродроми були у райцентрах, до яких здійснювалися пасажирські авіаперевезення. Ключове слово тут – БУЛИ. Себто вони і зараз фізично де-інде існують, але у занедбаному стані.

У якому стані сьогодні знаходяться ці авіапарки, – то вже інше питання. Звичайно, що більшість літаків були розібрані чи продані. Більшість. Але далеко не всі. І ті факти, що зловмисники використовують літаки, що колись використовувались на регіональних аеродромах, а сьогодні є чиєюсь персональною власністю і застосовуються для протиправної діяльності – це просто кричущий факт.

Інший бік питання – це пілоти. Адже керувати літаком – це не те, що керувати велосипедом чи навіть автомобілем. Для того, щоб підняти літак у повітря, а тим більше посадити його – потрібна фахова підготовка, досвід та практика.  Тобто коли зловмисники використовують літаки для протиправної діяльності, напевно що вони залучають і професійних пілотів. І ті погоджуються, отримуючи, напевно, доволі пристойну платню (стосовно платні – це мої припущення, достовірних фактів я не маю). А звідки ці пілоти взялися? Та з тих таки регіональних аеропортів, що припинили своє існування.

Підсумовуючи цю частину, зазначу: сьогодні в Україні існує величезна проблема. Держава має велику кількість професійних пілотів, котрі за відсутності роботи, змушені втрачати, чи вже втратили кваліфікацію, та заробляти на життя в інший спосіб. Виїжджаючи з України в пошуках кращого життя, а інколи – зголошуючись на злочинні дії. З іншого боку, ми маємо розгалужену мережу регіональних аеропортів, які просто необхідно відновлювати.

Але є великий позитивний момент. І це – постанова Кабміну про необхідність відновлення регіональних аеропортів. Ця постанова дає не просто шанс, а величезну надію на те, що внутрішня українська авіація відродиться. Ще один позитивний аспект – це запровадження програми про власний український лоукостер, який би здійснював авіаперевезення в межах України не лише між містами-мільйонниками, використовуючи літаки вітчизняного виробництва.

Тому особисто я вбачаю великий потенціал та напрямок для відродження української авіації. А про те, що для цього потрібно – поговоримо згодом.

 

Читайте самые важные и интересные новости на наших страницах Facebook, Twitter, Telegram

Источник:

Сегодня

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...