Блоги
Валерия Заружко

Экологические приоритеты украинцев (укр.)

Валерия Заружко

народный депутат Украины VIII созыва, вице-президент по устойчивому развитию Профессиональной ассоциации экологов Украины

Більше половини українців вважають, що боротьба зі зміною клімату важлива як для навколишнього середовища, так і для економіки. 59,6% впевнені, що ці питання повинні бути рівнозначними, а 20,9% відповіли, що навколишнє середовище важливіше економіки, так показало дослідження, проведене Програмою розвитку ООН в 2020 році.

Ось ще цікаві дані.

58,4% українців бачать зв'язок між боротьбою зі зміною клімату, енергоефективністю і можливістю зростання економіки і створення робочих місць в Україні. Однозначно в цьому впевнені 30,6%.

Реклама

82,5% згодні з тим, що зміна клімату в Україні – серйозна проблема. Абсолютно згодні 57% респондентів (в основному молоді люди), не згодні – 12%.

Хто повинен діяти? Українці вважають, що боротьба зі зміною клімату – це завдання влади (22,4%), кожної людини (12,5%), товариства (11,5%) і всіх разом (29,6%). Рідше відповідальність покладають на бізнес (6%) і промисловість, обласні та місцеві влади (4%).

45,1% опитаних вважає, що першочерговим завданням держави в сфері охорони навколишнього середовища має бути виділення більшого обсягу коштів на підтримку відновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Найменш популярною мірою люди вважають підвищення екологічних податків (8,3%).

Перехід до зеленої економіки частіше вважають пріоритетом городяни (43% проти 33% сільських жителів). Та ж історія з ефективним управлінням відходами (54% проти 48%), чистим і безпечним транспортом (24% проти 20%).

Реклама

Серед першочергових завдань називають розвиток чистих енергетичних технологій (32,5%), забезпечення сталого енергопостачання і розвиток кращої енергоінфраструктури (25,5%).

Головна екологічна проблема для 70% українців (+10% за два роки) – забруднення водойм і неякісна питна вода. Вирубка лісів займає друге місце (63,3%), на третьому – забруднення повітря (54,9%). Рідше називають знищення озонового шару (6%) і скорочення біорізноманіття (4%).

З 2018 року значно збільшилася частота згадки таких важливих практик як сортування і переробка відходів (51,5%), скорочення використання пластику (37,3%), зменшення споживання електроенергії та газу (32,5%).

Українці з високим рівнем освіти (хто б сумнівався) частіше погоджуються з важливістю чітких положень щодо охорони навколишнього середовища та стійкої енергетики в програмах політичних партій. Цікаво, що частка громадян, що не керуються екологічними міркуваннями, за два роки зменшилася втричі (!). Зміни дійсно відбуваються – я дуже сподіваюся, що ця тенденція збережеться.

Реклама
Самые важные и интересные новости всегда под рукой
“Сегодня” в Telegram Подпишись на RSS-канал

Рекомендации

Все новости
Последние новости
Показать еще
Реклама
Самое популярное за 24 часа
В тренде
Тесты
Больше тестов
Спортивный таблоид
Больше историй
Лайфхаки для жизни
Больше лайфхаков
Прямая трансляция
Дневник независимости 🇺🇦

18 сентября 1991. Президиум Верховного Совета Украины постановил до принятия Конституции Украины разрешить в протокольных мероприятиях использовать сине-желтый флаг...

Погрузиться в тот день
Короновирус за неделю

27 779

заболело за неделю в Украине

+46%

Погода
Прогноз на сегодня
Узнать
статистика
Курс гривни СЕГОДНЯ

Валюта

Цена (грн)

Доллар США ($)

26.67

Евро (€)

31.37

Российский рубль (₽)

0.37

Комаровский в теме
Как укрепить здоровье ребенка осенью
Спроси у доктора
Гороскоп
Твой гороскоп на сегодня
Читать гороскоп
Битва супертяжей
25 сентября
До боя Усик - Джошуа
Новости бокса
Собаки в стильных кампейнах — Jacquemus Fall 2021. Как вам?
Осень в большом городе
Главные кинопремьеры сентября
Хочу в кино
Идея для отпуска в Украине
Куда отправиться в путешествие на авто
Топ-4 направления
Благоприятные и опасные дни в сентябре
Лунный календарь
Скоро полнолуние

Нажимая на кнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с правилами использования файлов cookie.

Принять