Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь
Сделать стартовой
28,17
32,18
УКР

Геннадій Зубко

Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Запуск проекту "U-LEAD – "HUB децентралізації"

мнение
Запуск проекту "U-LEAD – "HUB децентралізації" //smm0.ollcdn.net/img/article/7517/35_main.jpg //smm6.ollcdn.net/img/article/7517/35_tn.jpg Геннадій Зубко

Днями у Вінниці стартує українсько-європейський проект "U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку".

П’ять місяців тому на засіданні Уряду схвалили відповідну Угоду із Єврокомісією про фінансування. За цей час пройшли шлях від ідеї до її втілення. Під час обговорень проекту із європейськими партнерами дійшли згоди, що мусимо надати об’єднаним громадам нові практичні можливості для розвитку. Розглядали цей проект своєрідним становим хребтом об’єднаних громад і загалом – місцевого самоврядування в Україні.

Приємно, що наразі наші сподівання підтвердилися. "U-LEAD" – наймасштабніший проект у рамках децентралізації в країні. Це – перший системний проект із практичним виміром. Він має стати своєрідним хабом – магістральним центром, який генеруватиме імпульси розвитку для всієї системи самоврядування.

Для нас важливо співпрацювати у цьому питанні не тільки з ЄС, але й з  європейськими країнами – Німеччиною, Швецією, Польщею. Крім того, "U-LEAD" –  це також спільний хаб для проектів GIZ, проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні DOBRE та PULSE, а також спільного українсько-канадського проекту EDGE з підтримки секторальної децентралізації. Координація програми відбуватиметься через Центральний офіс реформ при Мінрегіоні разом із ЄС, міжнародними донорами, центральними та місцевими органами влади, задіяними у децентралізації.

Програму із загальним обсягом фінансування у 97 млн євро розраховано на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

 У першому напрямку плануємо освітні програми для місцевої влади, підтримку професійної освіти посадовців виконавчих органів, їхнє навчання проектному менеджменту. У другому – передбачаємо комплексні відновлювальні роботи у ЦНАП на території ОТГ по всій Україні, надання обладнання для понад 600 з них, навчання місцевого персоналу новим методикам роботи.

Стратегічна складова проекту – налагодження внутрішніх соціальних комунікацій. 75% українських громадян підтримують реформу децентралізації. Це – єдина ідея, яка знаходить такий позитивний відгук у суспільстві. Люди усвідомлюють, що децентралізація якісно змінює їхнє життя, інтегрує Україну до європейських стандартів.

Комунікаційна складова проекту єднає громадян навколо ідеї децентралізації та можливостей, які вона відкриває. Вона вихоплює у суспільстві активних громадян, нових лідерів, здатних брати на себе відповідальність за розвиток своїх територій.

Ці лідери вже очолюють процеси змін в ОТГ, вони справами довозлять частині суспільства, яке ще вагається, реальні переваги об'єднання. Серед таких насамперед – створення опорних шкіл, ЦНАПів, нова медицина, закупівля шкільних автобусів. Усе це спрямоване на відродження  життя на раніше занедбаних територіях. А значить, на посилення України.

 

Вы сейчас просматриваете новость " Запуск проекту "U-LEAD – "HUB децентралізації"". Другие Новости Крыма смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...