Геннадій Зубко

Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Запуск проекту "U-LEAD – "HUB децентралізації"

14 сентября 2016, 13:27

Днями у Вінниці стартує українсько-європейський проект " U-LEAD  з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку".

Реклама

П’ять місяців тому на засіданні Уряду схвалили відповідну Угоду із Єврокомісією про фінансування. За цей час пройшли шлях від ідеї до її втілення. Під час обговорень проекту із європейськими партнерами дійшли згоди, що мусимо надати об’єднаним громадам нові практичні можливості для розвитку. Розглядали цей проект своєрідним становим хребтом об’єднаних громад і загалом – місцевого самоврядування в Україні.

Приємно, що наразі наші сподівання підтвердилися. " U-LEAD" – наймасштабніший проект у рамках децентралізації в країні. Це – перший системний проект із практичним виміром. Він має стати своєрідним хабом – магістральним центром, який генеруватиме імпульси розвитку для всієї системи самоврядування.

Для нас важливо співпрацювати у цьому питанні не тільки з ЄС, але й з  європейськими країнами – Німеччиною, Швецією, Польщею. Крім того, " U-LEAD" –  це також спільний хаб для проектів GIZ, проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні DOBRE та PULSE, а також спільного українсько-канадського проекту EDGE з підтримки секторальної децентралізації. Координація програми відбуватиметься через Центральний офіс реформ при Мінрегіоні разом із ЄС, міжнародними донорами, центральними та місцевими органами влади, задіяними у децентралізації.

Програму із загальним обсягом фінансування у 97 млн євро розраховано на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Реклама

 У першому напрямку плануємо освітні програми для місцевої влади, підтримку професійної освіти посадовців виконавчих органів, їхнє навчання проектному менеджменту. У другому – передбачаємо комплексні відновлювальні роботи у ЦНАП на території ОТГ по всій Україні, надання обладнання для понад 600 з них, навчання місцевого персоналу новим методикам роботи.

В тренде
Коронавирус в Украине: за сутки более 800 заболевших

Стратегічна складова проекту – налагодження внутрішніх соціальних комунікацій. 75% українських громадян підтримують реформу децентралізації. Це – єдина ідея, яка знаходить такий позитивний відгук у суспільстві. Люди усвідомлюють, що децентралізація якісно змінює їхнє життя, інтегрує Україну до європейських стандартів.

Комунікаційна складова проекту єднає громадян навколо ідеї децентралізації та можливостей, які вона відкриває. Вона вихоплює у суспільстві активних громадян, нових лідерів, здатних брати на себе відповідальність за розвиток своїх територій.

Ці лідери вже очолюють процеси змін в ОТГ, вони справами довозлять частині суспільства, яке ще вагається, реальні переваги об'єднання. Серед таких насамперед – створення опорних шкіл, ЦНАПів, нова медицина, закупівля шкільних автобусів. Усе це спрямоване на відродження  життя на раніше занедбаних територіях. А значить, на посилення України.

 

Реклама

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Реклама

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...
загрузка...

Мы обновили правила сбора и хранения персональных данных

Вы можете ознакомиться c изменениямы в политике конфиденциальности. Нажимая накнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с обновленными правилами и даете разрешение на использование файлов cookie.

Принять