Горбаль закликає голову КМДА ініціювати підписання меморандуму про чесні вибори з кандидатами

Точка зрения

11 Сентября 2012, 09:00

<p>Василь Горбаль</p>
Василь Горбаль

Народний депутат, кандидат у народні депутати по 221-му виборчому округу Василь Горбаль закликає голову КМДА Олександра Попова виступити ініціатором підписання меморандуму про чесні та прозорі вибори з усіма кандидатами, які балотуються в одномандатних округах у столиці.
Відповідне звернення В.Горбаль оприлюднив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.
Він пояснив, що вже перші тижні виборчої кампанії в Києві показали, що деякі кандидати не дотримуються норми чинного виборчого законодавства. Зафіксовано випадки, коли "недобросовісні кандидати замість того, щоб просувати свою програму і шукати підтримку киян завдяки своїм особистим і діловим якостям, роблять ставку на банальний підкуп і горезвісний адміністративний ресурс", – сказав В.Горбаль.
Крім того, на переконання В.Горбаля, існує реальна небезпека того, що вільне волевиявлення громадян буде ускладнено внаслідок тиску на членів виборчих комісій.
"Отже, я звертаюсь до Олександра Попова як голови Київської міської державної адміністрації з настійним проханням про наведення порядку у виборчому процесі і створення умов для проведення чесних, демократичних парламентських виборів, і вважаю за необхідне, щоб Київська міська держадміністрація запропонувала всім кандидатам у депутати у виборчих округах Києва підписати меморандум про проведення чесної виборчої кампанії і контролювала його дотримання", – зауважив В.Горбаль.
Він пропонує, щоб КМДА забезпечила рівні права для всіх кандидатів у депутати у частині проведення агітації та доступу до засобів масової інформації; припиняла спроби тиску на членів виборчих комісій та використання адміністративного ресурсу на користь певних кандидатів; відстежувала хід виборчої кампанії у всіх округах у Києві, забезпечуючи, щоб усі кандидати вели чесну боротьбу виключно засобами, передбаченими вітчизняним законодавством, та відповідно до світових демократичних стандартів; зобов'язалася повідомляти про кожну помічену спробу підкупу виборців або адміністративного тиску Центральну виборчу комісію, правоохоронні органи, ЗМІ та громадськість, вітчизняних та міжнародниї спостерігачів.
Крім того, В.Горбаль важає, що столична влада разом із представниками ЗМІ та правоохоронних органів має розслідувати будь-які повідомлення про спроби підкупу виборців, а також забезпечувати чітку і прозору роботу виборчих комісій з метою недопущення спотворення результатів виборів.
В.Горбаль пропонує підписантам меморандуму неухильно дотримуватися Конституції України, чинного законодавства, Закону "Про вибори народних депутатів" на всіх етапах виборчого процесу; вести відкриту, чесну боротьбу та не вдаватись до протиправних дій як щодо конкурентів, так і виборців; не вдаватись до використання маніпулятивних виборчих технологій; не поширювати неправдиві відомості та недостовірну інформацію про своїх опонентів; відмовитися від будь-яких форм підкупу й тиску на виборців, членів виборчих комісій, засобів масової інформації, представників різних політичних сил та бізнесу; всіма законними способами забезпечувати контроль за недопущенням порушень в ході голосування.
Також В.Горбаль закликає громадських активістів та журналістів чесно і неупереджено відслідковувати виборчий процес, оприлюднювати всі факти порушення виборчого законодавства та максимально висвітлювати подібні дії.
"Я і члени моєї команди також звертаємося до політичних партій, суб‘єктів виборчого процесу: нести повну політичну відповідальність за своїх висуванців, у разі грубого порушення ними етики ведення передвиборчої боротьби вживати рішучих заходів з відкликання таких кандидатів. А Центральну вибочу комісію, окружкоми, дільничі комісії просимо зайняти принципову та неупереджену позицію і надавати належну правову оцінку порушенням виборчого законодавства з боку окремих кандидатів та партій незалежно від політичної ваги та ідеологічних уподобань", – сказав В.Горбаль.
За його словами, підписати запропонований ним меморандум уже погодилися близько 20 кандидатів у депутати, з якими він спілкувався.
"Саме виконання меморандуму може гарантувати наведення ладу в перебігу виборчої кампанії, зокрема, не допустити використання адміністративного ресурсу", – підкреслив В.Горбаль.

По матеріалам: Уніан

 

Вы сейчас просматриваете новость "Горбаль закликає голову КМДА ініціювати підписання меморандуму про чесні вибори з кандидатами". Другие Новости политики смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter

Загрузка...