Сделать стартовой
26,33
29,51
УКР

ВЫБОР ГОДА – 2018. Интервью с Александром Лятамбором, президентом строительной корпорации "УКРБУД"

13 декабря 2018 года в 15.15 в пресс-центре "Сегодня" состоялось видео-интервью с Александром Лятамбором, президентом строительной корпорации "УКРБУД". Корпорация "УКРБУД" – победитель Международного фестиваля- конкурса "Выбор Года 2018" в Украине в номинации "Застройщик года 2018"

                                         ВЫБОР ГОДА – ТОВАРЫ И УСЛУГИ №1 В УКРАИНЕ!

8 декабря 2018 года в InterContinental Kiev состоялась Восемнадцатая Торжественная церемония награждения победителей Международного фестиваля-конкурса "Выбор года" в Украине.

Проект "Выбор года" – это всеукраинский рейтинг потребительских предпочтений, который определяет лучшие товары и услуги рынка.

СПРАВКА:

Украинская государственная компания "Укрбуд" создана в 1991 году и сегодня объединяет десятки строительных предприятий по всей Украине. С 2012 года предприятия в составе корпорации ведут активное жилое строительство в столице Украины – Киеве. За это время введены в эксплуатацию 60 жилых домов почти на 10 тысяч квартир. Сегодня предприятия корпорации "Укрбуд" одновременно строят 26 жилых комплексов в Киеве более чем на 17 тысяч квартир. Девелопером и инвестором всех проектов является "Укрбуд Девелопмент

- Что для корпорации значит победа в премии "Выбор года"?

- Взагалі декілька слів про саму премію: адже "Вибір року" не передбачає другого, третього місця, є лише перше. Тобто ми не другі і не треті. Ми найкращі і ми перемогли у 2018 році у номінації "Забудовник 2018-го року". І ось ця нагорода є визнанням і заслугою кожного співробітника Української державної будівельної корпорації "Укрбуд". Адже кожен вніс свою складову у наш загальний успіх. І я дякую кожному співробітнику за його активну позицію і за ту роботу, яка була проведена протягом року.

- Расскажите о корпорации УКРБУД, с чего все началось?

- Державна будівельна корпорація "Укрбуд" – це господарське об’єднання, яке створене шляхом об’єднання спільних виробничих, комерційних і наукових інтересів членів, які входять до корпорації, і делегування ними окремих повноважень централізованого регулювання органу управління корпорації. Створена вона була в 1991 році як правонаступник Міністерства будівництва УРСР і яка створена була з метою переходу на економічні важелі регулювань, на економічні методи управління підприємствами і організаціями будівельного комплексу. Ви розумієте, що з початку незалежності пройшло багато часу і велика кількість підприємств, які на початковому етапі входили до корпорації, вони пройшли період корпоратизації. На сьогоднішній день Українська державна будівельна корпорація включає сотні підприємств і я хотів би зазначити, новітній етап розвитку в діяльності корпорації і він розпочався з 2010 року. Це той час, коли її почав очолювати Максим Вікторович Микитась. За два роки вони зуміли перелаштувати діяльність корпорації таким чином, що "Укрбуд" вийшов на ринок житлового будівництва у місті Києві. І активний, динамічний розвиток корпорації саме розпочався з 2012 року – з часу, коли ми взяли добудовувати будинок, який залишила компанія, яка не змогла цього зробити, і вже в 2013 році ми ввели в експлуатацію житловий комплекс "Лісовий". Це був перший житловий комплекс, який ми ввели в експлуатацію. Після цього, якщо статистику я вами назву, то ви зрозумієте, що "Укрбуд" – це компанія, яка розвивається найшвидшими, найдинамічнішими темпами на сьогодні, ніж будь-яка інша в Україні. Наприклад, в 2013-му році введено в експлуатацію 100 тисяч метрів квадратних, в 2014-му році ми вже ввели в експлуатацію 210 тисяч квадратних метрів житла, в 2015-му дійшли майже до 300 тисяч квадратних метрів житла і так щороку ми нарощуємо стабільно введені квадратні метри в експлуатацію. Звісно, ми розуміємо, що кращий – це не той, хто будує найбільше чи більше за інших. Ми розуміємо, що для того, щоб бути кращими на ринку необхідно відповідати цілому ряду критеріїв, які ми напрацювали вже за ці шість років. Але, скажімо, ту ракету, той фітіль від ракети підпалив якраз саме Максим Вікторович Микитась і на сьогоднішній день ми стабільно розвиваємося і рухаємося вперед.

- Можно так на вскидку сказать, сколько там квартир уже построенных, сданных?

- Ми вже ввели в експлуатацію 26 житлових комплексів і на сьогоднішній день ми ведемо будівництво теж на 26 об’єктах і це 56 будинків і в перспективі буде введено в експлуатацію понад 17 тисяч квартир. Але вже на сьогоднішній день тисячі мешканців, інвестори, які заїжджають у своє житло – це для нас найбільша нагорода.

- Я так понимаю, что некоторые жилые комплексы, которые вы начинаете строить, предполагают, что там будет 2-я, 3-я, 4-я очередь, правильно?

- Звичайно. Ми доречі, в свої цілі і в стратегії розвитку більше беремося за об’єкти комплексної забудови, тобто це великі об’єкти, які передбачають декілька черг, і, відповідно, ми їх вводимо в експлуатацію почергово і мешканці так само заїжджають, зрозуміло, що по етапу введення в експлуатацію будинків.

- Сколько компаний входит в строительную корпорацию Укрбуд?

- Я хотів би зазначити, що Українська державна будівельна корпорація "Укрбуд"

об’єднує підприємства по всій Україні. Звичайно, якщо проаналізувати, то за період існування Української державної будівельної корпорації введено в експлуатацію тільки житлових комплексів на понад 10,5 мільйонів метрів квадратних житла. І в кожній області в нас є достойні представники: і в Одесі, і в Харкові, і в Вінниці є достойні представники Української державної будівельно корпорації "Укрбуд". І на сьогоднішній день понад 150 підприємств, які активно працюють у складі корпорації "Укрбуд".

- А это только государственные или частные тоже?

- Якраз от УДБК "Укрбуд" – вона є прикладом успішного державного і приватного партнерства. Адже ми якраз об’єднані в одній корпорації, враховуючи наші спільні виробничі, спільні комерційні і наукові інтереси в тому числі. В корпорацію входять і учбово-курсові комбінати, проектні інститути і будівельні, звісно, організації. Тому десятки підприємств по всій Україні, але найдинамічніші, найуспішніші протягом останніх шести років – це підприємства саме в місті Києві. І нагорода "Вибір року" – вона здебільшого якраз завдячуємо ми підприємствам – членам корпорації у місті Києві на сьогодні.

- Сколько человек работает в корпорации?

- Кожне підприємство – це окрема юридична особа. На сьогоднішній день тільки по місту Києву на всіх об’єктах будівництва в нас понад 5 тисяч працівників.

- Расскажите, пожалуйста, как вам удается не прекращать строительство в  достаточно сложных экономических условиях, которые сейчас существуют в Украине?

- Ну я б сказав, що були і складніші часи для нашої держави і дійсно ми зараз в дуже таких непростих умовах, але я хотів би зазначити, що навіть з початку 2014 року – з того часу, коли розпочалася агресія нашого сусіда, УДБК "Укрбуд" не призупиняла будівництво на жодному своєму об’єкті. І в нас є достатньо потужний, достатньо великий ресурс, який дозволяє нам в цьому плані швидко адаптуватися до зміни тих чи інших умов на ринку. В нас основний принцип – те, що проблеми – це не вічне лихо, яке варто пережити, заховатися і перечекати. Для нас проблеми – це керівництво до дії. Якщо ми бачимо, що є певна проблема, то ми її виявляємо і знаходимо в момент і в місці виникнення з тим, щоб її ліквідувати і щоб вона більше не повторилася. І в цьому напрямку ми і знання отримуємо нові, адже ми є структура, яка здатна до вдосконалення. Ми самонавчаємося, у нас десятки підприємств, ми збираємося і можемо обмінюватися досвідом, можемо ділитися тими проблемами, які кожен пережив і зміг їх реалізувати, а в цілому стати сильнішими в цьому напрямку. Тому, звичайно, в нас є ресурси, які дозволяють нам впевнено почуватися на будівельному ринку і в цьому напрямку в "Укрбуд" все слава богу.

- Кто является вашим главным инвестором?

- Звичайно, на сьогоднішній день і ми дуже вдячні саме громадянам, саме мешканцям і нашим інвесторам, приватним особам, родинам українців, які інвестують кошти в будівництво УДБК "Укрбуд". І на сьогоднішній день вони є головним нашим інвестором, який довіряє корпорації "Укрбуд" і при будь-яких умовах наші інвестори можуть бути впевненими, що "Укрбуд" їх не підведе, вони отримають свої квартири і зможуть переїхати у нове житло від "Укрбуд" 

- Как Вы оцениваете уровень конкуренции на рынке недвижимости?

- Якщо ми проаналізуємо ситуацію на будівельному ринку протягом останніх кількох років, то ми побачимо і в Києві, і в Київській області суттєве зростання кількості будівельних майданчиків. І якщо ститистика лише за 8 останніх місяців показує, що в Києві введено в експлуатацію 600 тисяч метрів квадратних житла, це свідчить про те, що дійсно ринок конкурентний і конкуренція висока. Але хто від цієї конкуренції в першу чергу виграє? Це звісно покупець, звісно клієнт, який для його лояльності. Кожен забудовник намагається зробити по максимуму. І в цьому напрямку якраз "Укрбуд" зумів запропонувати ті стандарти, ті якісні зміни, які дозволяють мешканцям, нашим інвесторам отримати більше, ніж будь-хто інший. Що я маю на увазі: наприклад, ми запровадили новий стандарт життя. І в нього ми вкладаємо не просто якісь аморфні речі. Є 9 конкретних критеріїв, відповідно до яких кожен наш об’єкт будуємо і вводимо в експлуатацію. Це стандарт будівництва, стандарт архітектури і дизайну, стандарт безпеки, комфорту, стандарт доступності, адже нам важливо, щоб всі ці стандарти  були доступні і по ціні у тому числі. І інші стандарти, які ввійшли в основу нового стандарту життя від "Укрбуд". "Новий стандарт" від "Укрбуд" нас характеризує на ринку.

- В Киеве давно осталось "мало земли". В таком случае, каким образом Вы как застройщик  пополняете свой портфель?

- На початковому етапі, коли ми  починали рух в 2013-2014 році ми шукали ділянки, тому що в Києві землі як такої для будівництва майже не залишилося і ми знаходили підприємства, які отримували земельні ділянки в оренду, але не мали можливості будувати і відповідно з ними по інвестиційному договору здійснювали будівельні роботи. На сьогоднішній день, коли ми на ринку достатньо довго працюємо і реалізуємо наші об’єкти, то вже маємо чергу з бажаючих, які хотіли б співпрацювати з "Укрбуд" і впроваджувати спільні проекти. Тому сьогодні земельний банк є достатнім і дає нам підстави на найближчу перспективу 5-10 років розуміти, що в нас є ще де будувати. Але якщо ми розглядаємо в цілому місто Київ, то дійсно точкову забудову зараз важко реалізовувати, але є в нас велика кількість підприємств, велика кількість промислових об’єктів, які вже давно не працюють. І якраз їх території з часом прогнозуємо ми, стануть житловими, адже із стратегії розвитку міста Києва до 2025 року – це був проект лише на обговореннях, але це те, що в суспільстві витає, те, що промислові об’єкти мають бути винесені за межі міста. І враховуючи привабливість, що стосується житлового будівництва, часто якраз підприємства звертаються до УДБК "Укрбуд" з тим, щоб ми спільно реалізували і знайшли найоптимальнійший варіант освоєння їх земельної ділянки.  І ми пропонуємо такі варіанти. Але, звісно, ми в кожному окремому випадку знаходимо рішення: чи то відбувається розробка детального плану території, проходимо усі ці етапи їх затвердження і все це здійснюється з урахуванням містобудівного розрахунку і в цьому напрямку якраз і земельні ділянки ми моніторимо і працюємо.

- Мало построить качественное жилье, еще нужно думать об инфраструктуре. Как в этом плане в "Укрбуд" дела обстоят?

- Кожен проект, який ми реалізуємо, ми аналізуємо інфраструктуру, благоустрій прибудинкової території. Наші навіть дитячі майданчики, я вас запрошую, щоб ви відвідали дитячий майданчик, наприклад, "Герцен Парку". Нещодавно відкривали житловий комплекс – це ті дитячі майданчики, які ми будуємо не для галочки по ДБН, а дійсно, щоб вони були нові, інноваційні. І ті урбаністи, які з нами співпрацюють, спочатку не вірили, що до них може прийти забудовник і запропонувати ті умови, тому що вони є недешевими по співпраці. Але ми ідемо на це тому що ми дбаємо про те, щоб кожен мешканець не лише в межах своєї квартири почувався затишно і комфортно, щоб це була зручна прибудинкова територія, щоб була охоронювана стоянка, щоб люди могли відчувати себе достойними і достойно жити. Ті інфраструктурні об’єкти, що стосуються шкіл, дошкільних навчальних закладів, також в межах комплексної забудови передбачаються і ми їх теж будуємо.

- А какие комплексные объекты за последнее время были построены?

- Ті що ми нещодавно ввели в експлуатацію, наприклад, "Герцен Парк", – це об’жкт довгобуд, який ми завершували. Його будівництво розпочав колишній забудовник в 2004 році, не зміг завершити, залишив, об’єкт. І більше 40 інвесторів поневірялися, вони шукали, хто зможе завершити цей житловий комплекс, і звернулися в 2014 році ( через 10 років) до "Укрбуд" і ми взялися за його реалізацію і ввели в експлуатацію рік тому. Але нещодавно прибудинкову територію благоустроїли і відкрили житловий комплекс на Герцена, 32 в місті Києві. Є також у нас житлові комплекси комплексної забудови, які ми розпочали. На сьогоднішній день – це на Солом’янській вулиці – понад 3 гектара земельної ділянки і буде декілька черг комплексної забудови. Ведеться будівництво активно на вулиці Вернадського, житловий комплекс "Академ Парк", де ми вже повністю ввели в експлуатацію першу чергу, а ще передбачена друга черга і там якраз в рамках всієї земельної ділянки (понад 2 га) буде паркінг і дошкільний навчальний заклад. Тому ми і надалі беремося за комплексні проекти. 

- Вырос ли уровень продаж по сравнению с прошлым годом?

- Ще рік не завершився, але ми можемо на сьогоднішній день констатувати, що в УБДК "Укрбуд", попит в середньому на житлові квартири зріс на 10%, що стосується паркінгів, то там взагалі зріс попит на 20%. І якщо ми розглядаємо причини, чому так відбулося, тому що ми не аналізуємо, як у інших конкурентів. Нам важливі ті виклики, які ми робимо самі для себе, для того, щоб кожен інвестор житлових комплексів "Укрбуд" отримав по максимуму за ті ж самі гроші, які він міг отримати від іншого забудовника. І тут ми маємо ряд конкурентних переваг. І перша на сьогоднішній день є інноваційною, якої немає в жодного іншого забудовника – це система розумного дому CLAP – український стартап, який повністю зроблений в Україні, з яким ми співпрацюємо і є його ексклюзивним партнером в Україні. І понад 17 тисяч квартир будуть забезпечені системою розумного дому CLAP. В цьому напрямку кожен наш покупець переваги відчує, враховуючи навіть зростання комунальних тарифів. Адже система розумного дому CLAP дає можливість економити до 40% на комунальних тарифах. Наведу приклад: ви йдете на роботу, зі смартфона натискаєте і система сама навчається, вона включає ту систему обігріву, яка найдешевша в цей момент. Це може бути або електропідігрів ( ми розуміємо, що є двоставковий тариф) або ж централізоване теплопостачання і вона зменшує температуру споживання, поки вас немає дома. Ви їдете з роботи, відповідно нажимаєте на смартфоні, що будете через годину і система збільшує температуру до вашого приїзду і вже квартира нагрівається до комфортної для проживання температури. І вже доведена ефективність цієї системи і на сьогоднішній день наші мешканці вже в першому житловому комплексі (ми нещодавно ввели його в експлуатацію – це Spas Sky, житловий комплекс premium-класу, на вулиці Спаській, 35 у місті Києві. Він стане першим, в якому вже інноваційна система розумного дому буде запроваджена).

- Уделяете ли внимание вопросу социальной ответственности? Кому помогаете, кого поддерживаете?

- Звичайно,  "Укрбуд" – це соціально відповідальна організація і ми ведемо ряд проектів, які не точково роблять соціальні речі для піару. Ми утримуємо, наприклад, команду з сидячого волейболу "Славутич" – це наші паралімпійці, вони складають кістяк олімпійської збірної з волейболу. І на паралімпійських іграх дуже себе непогано показали і є всі в них перспективи в Токіо на олімпійські ігри вийти. І ми якраз в таких проектах бачимо не лише соціальну відповідальність, тобто хлопці ці є прикладом незламної мужності. Тому що в силу тих чи інших обставин, вони мають особливі потреби, але ми з ними тісно співпрацюємо і вони розвиваються у відповідному напрямку. Нам приємно, що люди не у відчаї, а мають цілі в житті і спортивні досягнення їх є нашим спільним здобутком, тому ми і в цьому напрямку рухаємось. Є ряд навчальних закладів в основному будівельного спрямування, будівельний коледж, який ми теж спонсоруємо і допомагаємо час від часу. І звичайно, є ті проекти, які коли звертаються до корпорації, з проханням допомогти, ми беремося і допомагаємо.

- Откуда черпаете идеи для внедрения инновационных проектов в строительстве?

- Свого часу Альберт Ейнштейн сказав, що секрет творчості полягає у вмінні приховувати своє натхнення. Але це не в нашому випадку. Тому що нам немає що приховувати.  "Укрбуд" – це колектив молодих фахівців, які відстежують тренди в будівельній індустрії, бачать тенденції сьогодні. Ми повністю провели рестайлінг наших фасадів після такої плідної синергії з архітектурними бюро та дизайнерськими інтер’єрними організаціями, які нам запропонували ідеї. До нас звертаються і ми відкриті якраз тому, що в УДБК "Укрбуд" присутня корпоративна відкритість. Кожен співробітник, який має якусь ідею, може звернутися з нею до керівництва і навколо цієї ідеї починає гуртуватися колектив, якщо там є раціональне зерно. І кожен працює над тим, щоб її розвинути. Навіть проаналізуємо той самий CLAP. Систем розумного дому є маса, але ми детально вивчили, що вони собою являють. Там такі сервера, які займають півкімнати, враховуючи вартість квадратного метру житла і ефективну віддачу, ККД має бути таким, що цей розумний дім має займати по мінімуму місця, а ефективність його має бути максимальною. І до нас звернулися хлопці, які мали ідею, але не мали коштів на її реалізацію. Ми побачили, що в цьому є раціональне зерно і це стало на сьогоднішній день нашою конкурентною перевагою, але ще рік тому це був стартап, венчурне інвестування, на яке наші інвестори і корпорація пішли.

- Как выглядит ваш идеальный потребитель?

- Ми уважно придивляємося до кожного нашого мешканця нового будинку, до кожного інвестора, який нам озвучує свої запити і свої потреби. І ми враховуємо і намагаємось задовільнити всі потреби, які нам висувають наші інвестори. І якщо ми подивимось на ті ж самі стандарти, які "Укрбуд" запропонувала в "Новому стандарті життя", вони теж сформульовані саме по запиту наших клієнтів. Адже сьогодні мало просто клієнту отримати стіни, вони хочуть більше. І ми готові змінюватись, тому що корпорація "Укрбуд" – це високоманеврова, функціонально інтегрована компанія і ми можемо більшість процесів всередині корпорації втілювати. І це дає нам можливості контролю собівартості і ми чітко знаємо, що можемо запропонувати. Враховуючи потреби інвестора, ми знаємо, що система розумного дому не збільшить фінансового навантаження для інвестора.

- Какие можно дать советы будущим покупателям? На что следует обращать внимание?

- Ми б радили комплексно провести аналіз, коли нова покупка передбачається. Що стосується архітектури, дизайну, з яких матеріалів здійснюється будівництво. Ми, наприклад, принципово при монолітно-каркасній технології будівництва використовуємо червону цеглу, яка є класикою і подобається нашим клієнтам. Звичайно треба проаналізувати, що вони отримають після введення будинку в експлуатацію, що стосується безпеки, комфорту, хто буде обслуговувати будинок після введення його в експлуатацію, яким чином вони матимуть можливість безпечно почуватися в будинку і комфортно.

- Книга Новосела – расскажите об этом проекте?
- Ми буквально тиждень тому презентували книгу. Вона є продуктом тих запитів, які ми отримуємо від мешканців будинків, які вже введені в експлуатацію "Укрбуд". Адже соціальні мережі: фейсбук, інстаграм дають нам можливість оперативно отримувати feedback від наших мешканців. І ми якраз на їх запити створили цей посібник, який включає в себе три розділи основних питань, які можуть виникнути у новосела. І є на них конкретні відповіді, чіткі методології, які вони можуть використовувати в тому, щоб їх життя у новій квартирі було комфортним. Доречі, це перший такий досвід, який у місті Києві ще ніхто не пропонує своїм мешканцям.

- А будутли следующие?

- Звичайно, я думаю, що ми завжди прагнемо до самовдосконалення і ми готові до того, щоб ставати кращими з дня в день. Тому ми готові пропонувати і інші варіанти. Навіть нещодавно сам CLAP теж отримав оновлення і новий інтерфейс, тому в цьому напрямку програмісти працюють з тим, щоб розвивати продукт, який ми пропонуємо нашим споживачам.

- Какие проекты Ваша компания планирует запустить в ближайшее время?

- Ми 26 житлових комплексів зараз будуємо і там є квартири як комфорт-класу, так і бізнес-класу, преміум-сегменту, тому можна зараз вже визначатися і обирати для себе перспективу. В нас є ще декілька проектів, які ми напрацьовуємо і в 2019 році обов’язково їх презентуємо, але це наша маленька таємничка нехай залишиться.

- Какие программы лояльности существуют на данный момент в компании?

- По маркетинговому плану щодня в нас є якась програма, яка дає можливість нашим інвесторам отримати найвигіднішу пропозицію. На сьогоднішній день діє пропозиція, я її називаю "5 на 6 =30". 5 – це 5% знижки, 6 – це 6 місяців розстрочки безвідсоткової в гривні, ви отримаєте 6 місяців відстрочки платежу і 30 місяців в часі, що стосується виплати основної суми. Тому це така тривимірна на сьогоднішній день пропозиція. Звісно, є в нас ще пропозиції, які нещодавно запроваджені – це для сімей з дітками. В залежності від кількості дітей в родині, можна отримати знижку від 5% до 17%. Чим більше дітей, тим більша знижка.

- Что вы можете пожелать нашим зрителям, читателям?

- Напередодні нового 2019 року мені б звичайно хотілось побажати в першу чергу всім нам миру. Того довгоочікуваного миру, який кожна родина в Україні хотіла б в першу чергу. І , звичайно, я хотів би побажати всім злагоди, добробуту, родинного успіху і комфорту в ваших сім’ях і в ваших квартирах. А "Укрбуд" завжди буде вашим надійним партнером і вірте, що кожен інвестор, який довірився "Укрбуд", він переїде у своє нове житло від корпорації.

 

 

 

 

 

"

Читайте самые важные и интересные новости в нашем Telegram

Вы сейчас просматриваете новость " ВЫБОР ГОДА – 2018. Интервью с Александром Лятамбором, президентом строительной корпорации "УКРБУД"". Другие Онлайн конференции смотрите в блоке "Последние новости"

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
Орфографическая ошибка в тексте:
Послать сообщение об ошибке автору?
Сообщение должно содержать не более 250 символов
Выделите некорректный текст мышкой
Спасибо! Сообщение отправлено.
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь