"Свобода" категорически против венгерского регионального на Закарпатье

19 декабря 2012, 13:50

21 декабря состоится пикетирование Закарпатского облсовета с требованием не допустить предоставления венгерской языку статуса "регионального"

"Свобода" категорически против предоставления сессией Закарпатского облсовета венгерскому языку статуса "регионального", сообщает пресс-служба Закарпатской областной организации ВО "Свобода".

Реклама

Венгерский язык стал региональным еще в одном из районов Закарпатья

19 декабря 2012 Закарпатская областная организация Всеукраинского объединения "Свобода" сделала заявление по поводу планов местного облсовета на очередной сессии предоставить статус "регионального" венгерскому языку.

Текст заявления:

"Як стало відомо Закарпатській обласній організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", на черговій сесії Закарпатської обласної ради планується надати статус "регіональної" угорській мові. Усе це планується зробити потайки, без відома людей, без громадського обговорення.

Реклама

Українська мова є безцінним надбанням українського народу, її століттями плекали та берегли попри заборони та намагання знищити. Мова, яка мала би виступати універсальним засобом спілкування людей, їх об’єднання і порозуміння, в Україні стає засобом конфронтації та розколу суспільства, "завдячувати" за що слід новітньому "валуєвському циркуляру": ухвалений з порушенням усіх норм та здорового глузду, закон "Про засади державної мовної політики" стає інструментом знищення нашої держави, прикриттям для різноманітних сепаратистських та антиукраїнських провокацій. Прикро, що Закарпаття опиняється у вирі цих подій.

В тренде
Как выехать из "красного" Прикарпатья после 7 марта? Список станций и поездов

Замість налагодження міжнаціонального порозуміння та гармонізації взаємин між представниками різних національностей, Закарпатська обласна рада, виносячи на розгляд будь-які мовні питання, спровокує конфлікти та розкол у суспільстві. Це призведе до того, що українська мова втратить свій статус державної ще й на значній території Закарпаття, адже тепер небажання вчити та використовувати українську завжди можна буде прикрити цим рішенням. Мало того, кожен місцевий державний службовець тепер буде зобов’язанийне тільки знати угорську, а й провадити діловодство цією мовою.

Уже на сьогодні в Закарпатській області є прецеденти, коли окремі села, що визнали мови меншин "регіональними", на своїх територіях відмовляються вести та надавати документацію українською мовою.

Закарпатська обласна організація ВО "Свобода" закликає обласну раду не ухвалювати цього вибухонебезпечного рішення та не сприяти розколу й знищенню України, зняти з розгляду сесії Закарпатської обласної ради цю явно антиукраїнську ініціативу угорських реваншистських та сепаратистських сил.

Закарпатська обласна "Свобода" вимагає від Закарпатської облради замість розгляду питання про надання статусу "регіональної" угорській мові ухвалити звернення до депутатів Верховної Ради України з вимогою скасувати Закон "Про засади державної мовної політики", який явно не відповідає інтересам Української держави".

Реклама

Напомним, 21 декабря в 11:00 состоится пикетирование Закарпатского облсовета с требованием не допустить предоставления венгерскому языку статуса "регионального". Закарпатская областная организация ВО "Свобода" призывает всех неравнодушных земляков принять участие в акции протеста под стенами облсовета, чтобы не допустить "регионализации" и развала украинского государства.

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Реклама

Читайте Segodnya.ua в Google News

Реклама

Новости партнеров

Загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...
загрузка...
Хочешь быть в курсе последних событий?
Подпишись на уведомления. Показываем только срочные и важные новости.
Хочу быть в курсе
Я еще подумаю
Пожалуйста, снимите блокировку сообщений в браузере!

Нажимая на кнопку «Принять» или продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с правилами использования файлов cookie.

Принять