Вірус-злодій атакує онлайн-магазини: як уберегтися

22 жовтня 2016, 08:11

Олександра Чабаненко

Хакери зчитують дані банківських карт ще до початку оплати покупки. Варто завести для онлайн-платежів окрему карту і підключити послуги з надання впевненості онлайн-платежів за допомогою SMS

Шахраї використовують більш витончені схеми. Фото flickr.com

Шахраї використовують більш витончені схеми. Фото flickr.com

Умережіопублікувалисписокз 5925 інтернет-магазинівповсьому світу, сайтиякиххакеризаразиливірусом, що крадеперсональніданіпокупців.Аце,всвоючергу,може призвести до втратигрошовихкоштівзбанківськихкарт.Перехопленняінформаціївідбуваєтьсящедопочаткуоплативмомент,колипокупецьтількивводитьданісвоєїплатіжноїкарти,томуінформаціяне захищенашифруваннямпопротоколуHTTPS,якийпокликанийробитице.67сайтівзнебезпечногосписку-українські

Розслідуванняпровівнідерландський програмістВіллем де Гроот, післятогоякв 2015 роціподібнимчиномбуливкрадені коштизйогобанківської картки.Післяцьогорозробникпочавперевірятисайтинанаявністьшкідливого коду.Щеріктому,влистопаді2015 року,списокнебезпечнихонлайн-магазинівскладався з3501сайта,адо нинішньогомоментуїхкількість зросламайжевдвічі.

БЕЗ ПРОВИНИ ВИННІ.Важливовідзначити,щоінтернет-магазининіякне причетнідо випадківелектронногошахрайстванаїхсайтах.Миобдзвониликількаукраїнськихонлайн-магазинівзі списку,опублікованогоВіллемомдеГроотомнасайтіgitlab.com,із'ясували,щодеякізнихнавітьне знаютьпро те,щоїхсайтизаражені.Іншінамагаютьсяліквідуватизагрозу,алене завждиуспішно.

Реклама

"Наші програмісти видалили шкідливий банер на головній сторінці, але у нас з липня і до цього дня не працює аналітика сайту. Ми знайшли в коді підозрілу посилання, видалили її, але поки не знаємо, чи можна позбутися від вірусу повністю. Працюємо над цим питанням . Це при тому, що у нас на сайті немає модуля, який дозволяє оплачувати товари, не залишаючи сторінки. Клієнти перераховували нам гроші на розрахунковий рахунок", – пояснила співробітниця інтернет-магазину кухонного інвентарю та продуктів Віра Лісовець. У деяких інтернет-магазинах нас запевнили, що їх сайти помилково потрапили в цей чорний список, аргументуючи це тим, що у них не можна розраховуватися банківською карткою на сайті.

АТАКУЮТЬ НЕ ВСІХ.Аналізспискузараженихсайтівпоказує,щохакериуникаютьатакувативеликіонлайн-магазини-їхмета,якправило,невеликівузькоспеціалізованісайтизобмеженимасортиментом.

"Великімайданчикиретельностежатьізазахистомперсональнихданихклієнтів,ізабезпекоювсіхоперацій,аосьдрібніонлайн-магазинине завждиможутьсобідозволитинайнятивисококласногофахівця.Хакеризнаютьпро цеікористуютьсяїхньою вразливістю",-пояснив"Сегодня"IT-фахівецьЄвгенБорисенко.

Безпекаприпокупкахвмережі

Реклама

Прикладишахрайствавінтернетіне означають,щовартозовсімприпинитипокупки.Алекористувачампотрібнознатипро деякі тонкощі,якідопоможутьбезпечнооплачуватитоваривмережі.Якихправилслід дотримуватися,щобне попастисянавудкузловмисників"Сегодня"дізналасяуфахівця.

"По-перше, варто завести для онлайн-платежів окрему карту, і поповнювати її безпосередньо перед покупкою на необхідну суму. В інший час вона повинна бути порожньою", – пояснює нам провідний розробник компанії Do IT Programming Solutions LP Євген Борисенко. Також одним із засобів безпеки може стати підключення в банку послуги з надання впевненості онлайн-платежів за допомогою SMS. Оплачувати покупки за телефоном – можна. Серйозні ресурси підтримують платежі з мобільних і обробляють такі замовлення не менше оперативно. Головна особливість – в тому, щоб використовувати офіційні додатки великих ресурсів або свого банку. Так ви зможете подивитися товари і провести оплату, не заходячи безпосередньо на сайт магазину.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти