Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Юрій Голик – підприємець, громадський діяч, меценат

6 серпня 2019, 15:49

Керівник програми «Регіональний розвиток» аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (UIF), радник голів Запорізької та Дніпропетровської облдержадміністрацій (2015-2019)

Народився 21 грудня 1977 року в Луганську.

У 1999 році закінчив Східноукраїнський університет ім. Даля за спеціальністю "Фінанси і кредит".

Кар’єра

У 1998 році – менеджер з продажу реклами в луганській регіональній редакції газети "Теленеделя". Згодом – комерційний директор радіостанції "Європа Плюс" в Луганську.

У 1999 році власник УМХ Борис Ложкін продав частку бізнесу в луганській "Теленеделе" місцевим інвесторам. Юрій Голик став керівником та співвласником нової компанії. Компанія стала найбільшою в регіоні.

У 2007 Голик продав медіа-бізнес у Луганську й започаткував новий – газету та сайт безкоштовних оголошень "Бесплатка". Влітку 2013 року його компанія стала одним з найбільших видавничих домів за доходами від реклами.

У 2012 році керівник радіо-групи УМХ Валентин Резніченко долучив Голика до співробітництва на радіостанціях холдингу. Після продажу УМХ Борисом Ложкіним у 2013 році Резніченко і Голик залишили компанію.

У 2014 році Борис Ложкін був призначений головою Адміністрації Президента Петра Порошенка. За рекомендацією Ложкіна у 2015 році президент призначив Резніченко головою Запорізької облдержадміністрації, а за місяць перевів його на таку ж позицію до Дніпропетровської ОДА. У 2015-2019 роках Голик працював позаштатним радником голови облдержадміністрацій.

У 2019 році президент Володимир Зеленський змінив низку голів облдержадміністрацій. Юрій Голик разом з Валентином Резніченко залишили Дніпропетровську ОДА.

З липня 2019 року Юрій Голик очолює програму "Регіональний розвиток" аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (UIF).

Реклама

Досягнення

У Дніпропетровській ОДА Голик курирував формування інфраструктурної та бюджетної політики, запровадження системи ProZorro та iGov, формування нової архітектури сучасних шкіл і дитсадків, розбудову системи контролю якості робоіт з будівництва автомобільних доріг області.

Згідно зі звітом про діяльність на протязі 2015-2019 років, "команда Резніченко" реалізувала майже 2000 інфраструктурних проектів, звіт зайняв майже 300 сторінок.

Було зроблено понад 500 доріг в містах і селах області. Загальна їх довжина сягає понад 2 тисячі км.

Дніпропетровська область побудувала і реконструювала кілька десятків шкіл. Усі школи були забезпечені необхідним обладнанням для сучасного навчання – інтерактивні дошки, проектори, комфортні меблі, комп’ютери. При школах побудували нові котельні, які працюють на альтернативних джерелах енергії. З 1 000 шкіл Дніпропетровщини у 225 запроваджено інклюзивну освіту. Ці школи – безбар’єрні, в них передбачені не лише пандуси, а також і під’ємники.

У команді Резніченко Голик вважався ідеологом нової архітектури дошкільних закладів. За 4,5 роки було побудовано і реконструйовано більш ніж 60 дитячих садків.

За цей же час у Дніпропетровській області було побудовано 20 повнорозмірних футбольних полів з професійним покриттям. Ще 30 знаходяться в процесі будівництва.

За час роботи Резніченко і Голика в Дніпропетровській ОДА було реалізовано 60 екологічних проектів — від розчистки водойм і захисту від підтоплення до зариблення озер і річок, побудовано 55 водоводів, що дало змогу на 90% забезпечити людей питною водою, побудовано 100 котельних, а міста Покров і Марганець взагалі відмовились від споживання газу. Згідно зі статистикою, вся область стала споживати газу на 23% менше.

У 2015-2019 роках у Дніпропетровській області були побудовані обласна дитяча поліклініка та неонатальне відділення в місті Дніпро, педіатричне відділення та відділення дитячої хірургії лікарні ім. Руднєва. Медзаклади отримали нові корпуси, яскравий дизайн і понад 500 одиниць нового сучасного обладнання. Усього було побудовано і реконструйовано 36 медзакладів, почали працювати 18 нових сільських амбулаторій.  

Згідно зі статистикою, станом на червень 2019 року Дніпропетровська область стала лідером серед областей країни за ростом доходів до бюджету по кожному з податків в абсолютних цифрах і серед лідерів у відносних значеннях.

Реклама

За період 2015-2019 рр зареєстровані у Дніпропетровській області підприємці виграли торгів у системі ProZorro на суму понад 120 мільярдів гривень. Кожен десятий підприємець України, який працює через ProZorro, – з Дніпропетровської області.

Згідно з даними Голика, Дніпропетровська ОДА вклала в інфраструктуру області близько 30 мільярдів гривень, чим спровокувала розвиток нових бізнесів і зріст зарплат. Якщо у 2014 році бюджет Дніпропетровської області виділяв на розвиток інфраструктури 622 млн грн, то у 2018 році Резніченко довів ці витрати до 8,5 млрд грн. Тобто бюджет розвитку області зріс з 5% до майже 62%.

Після уходу з Дніпропетровської ОДА Голик заявив, що не є політиком і повернеться до бізнесу. "Ми прийняли для себе рішення повернутися до бізнесу. Але якщо від якоїсь команди політиків чи політика, чиї життєві цінності нам близькі, надійде пропозиція долучитися до вирішення цікавої задачі, яка може стати ще одним чудовим кейсом "як вдалося", думаю, згода буде надана", – заявив Голик в одному зі своїх інтерв’ю.

Через деякий час Голика було помічено на робочій зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками дорожньої галузі, в тому числі з "Укравтодором".

Благодійність

За чотири роки роботи в Дніпропетровській ОДА Юрій Голик власним коштом забезпечив школи, лікарні та інші заклади тисячами книг українських видавців.

Надає матеріальну і фінансову підтримку спортивним командам, ветеранам АТО/ООС.

Захоплення

Грає у футбол, займається бігом і плаванням, любить ділову і сучасну українську літературу. На волонтерських засадах читає лекції з державного управління і менеджменту. Рідні мови – російська та українська, вільно володіє англійською.

Особисте життя

Виховує сина.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...