Як помити двигун свого авто без шкоди

25 грудня 2016, 10:00

Дмитро Капітун

Експерти радять дотримуватися температурного режиму і закривати вразливі елементи

Оптимальна температура двигуна для мийки - в межах 40°

Оптимальна температура двигуна для мийки - в межах 40°

Взимкудосвідченіавтолюбителізаглядаютьнамийкунабагаточастіше,ніжвлітку,адженашідорогивморозний часрокуряснопосипаютьхімічнимскладом,якийшвидкоіякіснороз'їдаєне тількильодовепокриття,алеікузов.Митичи не митипривідвідуванніавтомийкидвигун?Ні, непід час кожного візиту,алехочабіноді?Однозначнувідповідьнаце питаннянамагаютьсязнайтибагато,щебільше-сперечаютьсяміжсобоюприхильникиіпротивникицієїпроцедури.Спробуєморозібратися.

ЗВАЖУЄМО АРГУМЕНТИ

  • "ЗА" МИЙКУДВИГУНА:

1. Бруд знижує тепловіддачу двигуна, підвищуючи тим самим навантаження на його систему охолодження. Чи актуально це взимку? Так, і ось чому. У холодну пору року рекомендується використовувати менш в'язке моторне масло: так полегшується запуск холодного двигуна. Крім того, таке масло вже з перших хвилин роботи краще змащує деталі силового агрегату, охолодженого за ніч до негативних температур. Але при нагріванні двигуна навіть ненабагато вище нормальної робочої температури в'язкість масла буде знижуватися і далі, а це неминуче призводить до інтенсивного зносу поверхонь, що труться.

Реклама

2. Наявністьшарубрудунадвигуніможезробитинепомітноювитікмаслаабоіншихрідин.Азначитьприповерхневомуоглядіможнане помітитинесправність.Не помітити-значитьзапуститиситуацію,авподальшомуцеможепризвестидо дорогогоремонту.Крімтого,патьокимаслаабоохолоджуючоїрідининаповерхнідвигунанеминучебудутьвипаровуватисяіпотраплятивсалончерезвентиляційніотвори.Чи потрібноговорити,щоцівипаровуваннятоксичніішкідливідляздоров'я.

3. Брудможепроникнутивдвигунчерезмаслянийщуп,наприклад,приперевірцірівнямасла.

4. Забрудненняелектропроводкиможепривестидо витокуструмуіпорушеньвроботіелектроустаткуванняавтомобіля.Підкапотомсучасногоавтознаходитьсявелика кількістьдатчиківібагато метрівелектропроводки.Нашізими-цеумовипідвищеноївологості,абрудшвидковбираєводуіповільновисихає.

5. Бруднийпідкапотний простірскладнішеінеприємнішеобслуговувати.Аджеперспективазабруднитирукиіодягпритакихпростихопераціях,якдоливаннярідинивбачокомивачаабоперевіркарівнямасла,навряд чипорадуєавтолюбителя.

  • "ПРОТИ" МИЙКИ ДВИГУНА:

Реклама

1. Деякіавтомийкививішуютьоголошення,щоадміністраціяне несевідповідальностізапрацездатністьдвигунапісляйогомиття.Таквонисебеперестраховують,адженапханийелектронікоюпідкапотнийпростір недужелюбитьводу,особливопідвисокимтиском.

2. Не всіпрацівникиавтомийокзнають,якправильномитидвигун.

  • РЕЗЮМЕ

Якбачимо,аргументівна користьмийкидвигунабільше,ніжпроти.Алещобуникнутинеприємнихнаслідків,робитицепотрібнотількиуфахівця,якому довіряєте.

ЯК ПОТРІБНО МИТИ

В тренді
Долар знову впав у ціні, а курс євро зростає

Реклама

Оскількиризик"не завестися"післямийкидвигуна-річсерйознаінебезпечнадорогимремонтом,сампроцесмийкиварторетельноконтролювати.Особливоцяінформаціястане в нагодітим,хтовирішитьвпоратисяіз завданнямсамостійно.Яквиявилося,впростому,напершийпогляд,процесієбезлічнюансівіобмежень.Самеїхіне знаютьненадтодосвідченімийники,ісамеценезнанняможепризвестидо поломок.Отже.

ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП.Не можнамитидвигун,розігрітийдоробочоїтемпературиабож,навпаки,холодний.Якщомийникпропонуєпочатироботупрямо"нагарячу",післяприїзду-відмовляйтесявідйогопослуг!Оптимальнатемпературадвигунадлямийкизнаходитьсявмежах30-40°С.І,щоне менш важливо,водаповиннабутиприблизнотакоюжтемператури,здопустимимвідхиленнямне більше10градусіввбудь-якусторону.

Передмиттямпотрібнообов'язковозакритивразливіелементипідкапотногопростору:повітрозабірник,акумуляторіелектронніблоки(наприклад,сигналізаціїабоуправлінняГБО,якщовонирозташованіпідкапотом).Такожвартоприкритизаводськіінформаційнінаклейки,оскількипідвпливомводиімиючихзасобіввониобов'язкововідклеяться,питаннялише-післяякий за рахункоммийкидвигуна.

МИЙКА.Для очищення двигуна потрібно використовувати тільки спеціальні засоби, які є в арсеналі хорошої автомийки або в будь-якому автомагазині. Категорично не можна використовувати для видалення бруду бензин, гас і інші легкозаймисті рідини. Буває, що в інтернеті можна знайти поради для бажаючих заощадити на спеціалізованій автокосметиці: наприклад, використовувати пральний порошок або засоби для миття посуду. Але як вплине склад цих миючих засобів на прокладки, сальники, ізоляцію проводів і інші неметалеві деталі – невідомо. Так що експериментувати не варто.

Такожне вартовиливатитонниводипідкапот,намагаючисьвідмитивседоблиску.Доситьнанестиспеціальний миючийзасібабопінкуідатимотору"відкиснути"протягом5-10хвилин.Авцей часза допомогою м'якоїщіткиретельнопройтисяпо стільникахрадіатора,аджетамгарантованобудескупченнябруду,що негативновпливаєнаефективністьроботисистемиохолодження.Післячогозмитибруд,не вдаючисьдо миттявисокоготиску.

Важливо!Післямиття двигунайоготребаобов'язковоретельнопросушити,попередньознявшизахисніплівкиз повітроводуііншихелементів,наяківонабуланадіта.Намийцісушказдійснюєтьсястисненимповітрям.Уразісамостійногопроведенняцієїроботиможнавикористовувати,наприклад,пилососврежимівидуванняповітря.

Алеіколидвигунпросушений,поспішатине потрібно:заведітьдвигун,не закриваючикришкукапота,ідайтейомупопрацюватихвилин10нахолостих обертах.Авжепісляцьогоможнапочинатирух,будучипрактичновпевненим,щомийкадвигунапройшлабезнегативнихнаслідківдлянього.

СТАРІ МОТОРИ: РИЗИК НЕ ВИПРАВДОВУЄ РЕЗУЛЬТАТ!

У власників авто не першої свіжості більше приводів для мийки двигуна, адже мотори, що пройшли не одну сотню тисяч, "підтікають" набагато частіше нових. Але саме в їхньому випадку мийка з більшою ймовірністю може знерухомити автомобіль. Причина – в особливостях конструкції. Найбільш вразливою деталлю в старих двигунах є розподільник запалювання, званий в народі "трамблером". Ці пристрої не герметичні, а потрапляння води в контактні групи надовго залишає власника в ролі пішохода. Так само як і потрапляння води в карбюратор або корпус повітряного фільтра – вони ж теж далеко не герметичні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти