Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Проблеми з авторськими правами б'ють по всіх українцях

4 листопада 2015, 08:23

Сергій Гусєв

Влада запропонувала нові варіанти вирішення питання

Недотримання авторських прав в країні гальмує інвестиції. Фото: obrs.ru

Недотримання авторських прав в країні гальмує інвестиції. Фото: obrs.ru

Погане дотримання авторських прав – давня проблема в Україні. Через це страждають правовласники, вони не отримують відповідної винагороди.

Але проблема позначається і на всій економіці країни, і на здавалося би зовсім не причетних до авторських прав українцях. Якщо в якій-небудь країні погано із захистом авторських прав, то туди неохоче йдуть багато категорій інвесторів, важко розвиваються місцеві бізнеси, які мають справу з об'єктами авторського права, правовласники можуть забороняти легальне поширення в цій країні своїх творів (фільмів, комп'ютерних програм) та ін.

Не можна сказати, що українська влада нічого не робить у цій складній сфері, але тавро "піратської країни" на Україні в думці ряду міжнародних організацій і інвесторів все ще тримається міцно. Тому уряд, серед інших заходів, продовжує вдосконалювати законодавство.

Авторські права в інтернеті

1387207035_piratskie-resursy-v-internete-budut-blokirovatsja-v-ukraine-bez-reshenija-suda

23 жовтня Камін зареєстрував у парламенті проект №3353 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського та суміжних прав в інтернеті.

"Невиконання власником сайту або постачальником послуг хостингу вимог щодо видалення або запобігання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або ненадання власником сайту інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на сайті інформацію, що порушує такі права, або ненадання постачальником послуг хостингу інформації, що ідентифікує власника сайту, який використовує послуги постачальника послуг хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, порушує такі права тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – сказано в законопроекті.

Також пропонується встановити право нотаріусів на забезпечення доказів в інтернеті, яке здійснюється шляхом складання ними відповідного протоколу, що містить опис інформації, розміщеної в Мережі, і до якої додаються документи, в яких зафіксовано розміщення цієї інформації.

Учасники ринку вважають: по-справжньому захистити авторське право в інтернеті може регламентована законом система електронних скарг

Учасники інтернет-ринку прийняли цей законопроект вельми критично. На їхню думку, текст документа переповнений зобов'язаннями хостинг-провайдерів, власників сайтів та ін. задовольняти вимоги правовласників.

В тренді
Курс долара і євро просів перед вихідними

Інтернет-асоціація України (ІнАУ) 27 жовтня провела прес-конференцію, на якій критикували не тільки проект №3353, але й поданий раніше проект закону про державну підтримку кінематографії (3081-1 від 30.09.2015), тому що в ньому містяться приблизно ті ж новели щодо авторських прав. Було сказано, що:

  • при розробці цих законопроектів практично не було враховано думку учасників інтернет-ринку;
  • у разі прийняття цих документів можливо вибіркове правозастосування, яке може бути використане для боротьби з інакомисленням;
  • пропоновані законодавчі новації не враховують особливостей інтернет-технологій, тому можуть призвести до порушень законних прав та інтересів операторів телекомунікацій та хостингових компаній, для яких фактично скасовується презумпція невинності;
  • з прийняттям запропонованих новацій спроститься завдання зловмисників, які зможуть з використанням механізму блокування "покласти" будь-які сайти, в тому числі держорганів.

У ІнАУ вважають, що по-справжньому захистити авторське право в інтернеті може регламентована законом система електронних скарг, де і подає скаргу, і порушника буде легко ідентифікувати. При цьому, суперечки повинні вирішуватися тільки в судовому порядку з чітко визначеною відповідальністю сторін.

Контроль за поширенням

510563_050bd7ba8a1f44958da3d7b9469e4621.jpg_srz_959_755_85_22_0.50_1.20_0

Для того щоб контролювати збут творів, захищених авторським правом, у багатьох країнах, включаючи Україну, на носії (оптичні диски, касети та ін.) наклеюються спеціальні контрольні марки, які в уповноваженому державному органі отримує імпортер або дистриб'ютор.

Днями у Верховній Раді уряд зареєстрував законопроект, що відноситься до цієї сфери – №3384 від 30.10.2015 про внесення змін до ст. 5 Закону "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних".

Пропонується встановити, що при подачі заяви на видачу контрольних марок документи надаються не тільки в паперовому, а й в електронному вигляді. А після видачі марок Держслужба інтелектуальної власності протягом трьох робочих днів оприлюднює на своєму офіційному сайті інформацію про те, кому і скільки видано марок, і для маркування яких творів вони видані.

Цей законопроект розроблений на виконання резолюції першого віце-прем'єр-міністра України від 9.10.2012, що з'явилася в рамках Плану спільних заходів щодо вдосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в країні. Чи реально дуже потрібен цей законопроект, якщо текст з двох смислових абзаців готувався три роки?

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...