Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Рада пом'якшила "антиофшорні" обмеження

15 липня 2015, 13:31

Поріг контрольованих операцій підвищили, а штрафи стали нижчими

Противоофшорні норми пом'якшуються. Фото з архіву

Противоофшорні норми пом'якшуються. Фото з архіву

Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, які підвищують поріг операцій, які підпадають під визначення контрольованих, з 20 до 50 млн грн. За прийняття законопроекту №1861 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення (ТЦО)" у другому читанні і в цілому проголосували 244 депутати.

Закон також змінює визначення "пов'язані особи" в частині порядку підрахунку суми часткою корпоративних прав за рахунок збільшення частки володіння особи в наступній компанії в ланцюзі до 50%, оскільки частка володіння корпоративними правами в розмірі 20% не передбачає фактичної можливості платника податків впливати на рішення осіб в ланцюзі.

Крім того, закон зменшує штрафи за недекларування операцій і встановлює їх максимальний рівень:

Реклама

  • 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, – у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції;
  • 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих в представленому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за все незадекларовані контрольовані операції;
  • 3% суми контрольованих операцій, по яких не було подано документація, визначена підпунктом 39.4.6 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Представляючи законопроект до другого читання, голова комітету Ради з податкової і митної політики Ніна Южаніна сказала, що цей законопроект приймається як в інтересах підприємців, так і фіскальних органів.

В тренді
В Україні впала ціна на газ для населення

За її словами, законопроект не послаблює увагу до великих виробників у сфері трансфертного ціноутворення і не змінює критеріїв щодо пов'язаних осіб. "Жодного полегшення для транснаціональних корпорацій не передбачено", – сказала вона.

Як повідомлялося, експерти неодноразово вказували, що прийняття в кінці 2014 року правок до закону про ТЦО, про посилення його норм фактично заблокувало реалізацію закону на практиці, несучи додаткові загрози для бізнесу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...