Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Поради підприємцям-початківцям: як провести внутрішній аудит

24 грудня 2018, 02:00

Христина Коновалова

На думку експертів, цей інструмент використовується для якісного контролю бізнесу

Ефективніпідприємцізавждицінуютьсвій час,томуставлятьвпріоритетвиконаннястратегічногопланурозвиткукомпанії.Врамкахреалізаціїтакихзавданьвкрайважливо,щобкомандавирішувалабудь-які питанняне тількишвидко,алеіточно.Щобризикифорс-мажорівприцьомуможнабулозвестидомінімуму,періодичновикористовуєтьсяспеціальнийінструментконтролю-внутрішнійаудит."Внутрішнійаудитнеобхіднийівласнику,іменеджментукомпанії.Цейінструментдозволяєдолатитруднощі-коли, наприклад,менеджментвважає,щоефективноконтролюєвсіпроцеси,ачасуабоможливостейдляграмотногоструктуруванняінформаціїнедостатньо.Внутрішнійаудитвтакомувипадкустанеоб'єктивнимджереломінформаціїіпідвищитьякістьприйняттярішень",-пояснюєаудиторМаринаШкіптан.Заїїсловами,внутрішнійаудитстосується нетількиперевіркифінзвітностітаоптимізаціїподатків,а йохоплюєвсіаспектидіяльностікомпанії.

ЦІЛІ

Щоб провести ефективний аудит, потрібно визначити цілі перевірки компанії. "Цілями внутрішнього аудиту можуть бути забезпечення ефективності використання активів підприємства; дотримання ефективності економічного використання ресурсів, забезпечення повноти і достовірності відображеної інформації у фінзвітності; забезпечення своєчасного виявлення фінансових і операційних ризиків", – перераховує Шкіптан. При цьому внутрішній аудит може бути короткостроковим, оскільки спрямований на аналіз діяльності та результативності певного відділу організації. "Короткотерміновим може бути аудит, який вивчає проект, який запланований до реалізації. Але для його здійснення підприємцю необхідний аналіз сильних і слабких сторін компанії, внесення пропозицій щодо вдосконалення деяких процесів", – пояснює аудитор. Такий аудит за термінамиможетривати 1—3 місяці.
Може внутрішній аудит бути і постійним. Для цього створюється окрема структура в організації. "Цілі такого аудиту – виявлення недоліків і внесення пропозицій щодо усунення помилок, а також контроль за коректністю функціонування окремих робочих процесів або відділів організації. Щоб вирішувати завдання, важливо залучати кваліфікованих фахівців. Зокрема, єдиним сертифікатом, що підтверджує високий рівень фахівців у сфері внутрішнього аудиту, є сертифікат CIA, заснований американським Інститутом внутрішніх аудиторів (Institute of Internal Auditors)", – відзначає Шкіптан.

Реклама

ЦІНИ

Передпроведеннямвнутрішньогоаудитуфахівціпрораховують,який жебюджетбуде потрібенназдійсненняперевірки."Ціниможутьваріюватися,починаючивідсумив50тис.грнідо5%відсумипроекту,якийпідлягаєаналізу. Залученняфахівцівнапостійній основізможерозподілитицівитратирівномірно.Аякщовходіаналізувиникнутьдодаткові питання,рішеннябудутьприйнятіоперативноізурахуваннямвсіхризиків",-відзначаєМаринаШкіптан.

В тренді
Гривня слабшає: долар і євро в Україні стали дорожчими

Заїїсловами,внутрішнійаудитзаразєпопулярнимінструментомдляперевіркималогоісередньогобізнесу,атакожкомпаній,власникиякихєнерезидентамиабопроживаютьвіншій країні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...