Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Поради підприємцям-початківцям: вибираємо бізнес-курси

5 січня, 06:32

Христина Коновалова

Які напрямки можуть бути корисними для підприємців, розповів економіст Іван Нікітченко

Коли підприємці замислюються про відкриття нового бізнесу, виникає питання: чи достатньо у них знань для старту? Щоб оновити рівень особистої підготовки для реалізації проєктів, варто звернути увагу на курси – тайм-менеджменту, бухгалтерії, маркетингу, пошуку інвестицій або найму співробітників. Як підбирати курси для навчання і які напрямки можуть бути корисними для підприємців, нам розповів економіст Іван Нікітченко.

ТЕМИ

Існують різні формати курсів – як за способом подачі, так і по наповненню, роз'яснює Нікітченко. Можна вибрати теми курсів самостійно, а можна пройти програму, де різні напрямки вже підібрані авторами курсу.

"У першому варіанті відбувається більш глибоке занурення в предмет. У другому йде комплексний розгляд тем, демонструється зв'язок між різними аспектами ведення бізнесу. Але занурення в кожну тему не дуже глибоке ", – підказує експерт.

За його словами, вибір курсів залежить від рівня експертизи підприємця за напрямками:

"Важливо розуміти, які функції сам підприємець буде брати на себе в бізнесі. Наприклад, якщо в штаті буде маркетолог або підприємець сам працював маркетологом, йти на курси з маркетингу не найкраще використання часу і сил", – вважає Нікітченко.

Але, за словами експерта, підприємець повинен мати знання як мінімум з таких предметів: загальні відомості про маркетинг (просуванні бізнесу), фінанси, бухоблік, юриспруденція конкретної галузі та бізнесу в цілому в Україні та країнах, де є плани працювати, правила набору співробітників і т. п.

ГРОШІ

Коли підприємці шукають курси для підвищення кваліфікації, то, крім платних варіантів, звертають увагу і на безкоштовні. Які з цих курсів виявляться ефективніше? Експерт Іван Нікітченко впевнений: орієнтуватися треба на програму навчання і експертів.

"Існує багато варіантів безкоштовних курсів, особливо онлайн, і навіть від кращих світових університетів. Але комплексні курси, розраховані на кілька семестрів, навіть в онлайні, майже завжди платні", – уточнює економіст.

В тренді
Що дасть підвищення пенсійного віку: експерт надав сумний прогноз

Варто при виборі курсів звертати увагу на грантові програмивід ЄС, USAID, GIZ та громадських організацій, які підтримуються західними донорами.

"У них можна зустріти безкоштовні семінари та лекції і навіть програми по відвідуванню аналогічних підприємств в Європі – для отримання практичного досвіду управління бізнесом", – підказує експерт.

ТЕРМІНИ

Ще одне важливе питання, яке задають собі підприємці: коли вступати на курси, що сподобалися? За півроку-рік до запуску бізнесу чи вже запустивши проект?

"Правильно почати підготовку заздалегідь. Це дозволить уникнути неприємних сюрпризів на старті бізнесу. А можливо, допоможе зберегти бізнес, адже незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення", – вважає Нікітченко.

Причому, на його думку, підвищувати рівень знань треба постійно:

"Зараз все змінюється швидко. Якщо не слідувати за сучасним тенденціям, світ піде вперед, залишивши вас позаду. Він не буде чекати, коли компанія зможе підлаштуватися під нові реалії та запити клієнтів ".

Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...