Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Експерт назвав найефективніший спосіб регулювати частоту в енергосистемі

23 вересня 2015, 18:08

Найбільш перспективним засобом, за словами Володимира Лучнікова, є гідроакумулюючі електростанції

Рішення проблеми регулювання потужності і підтримки частоти в енергосистемі може бути за рахунок перетворення зайвої «нічної» електроенергії в енергію води або в тепло. фото verakangnum-nn.ru

Рішення проблеми регулювання потужності і підтримки частоти в енергосистемі може бути за рахунок перетворення зайвої «нічної» електроенергії в енергію води або в тепло. фото verakangnum-nn.ru

Ефективною заміною використовуваному в Україні способу регулювання частоти струму в енергосистемі шляхом пусків-зупинок блоків ТЕС можуть стати гідроакумулюючі електростанції (ГАЕС), використовувані для цих цілей у всьому світі. Про це заявив в інтерв'ю журналістам у кулуарах проходив у Києві Міжнародного форуму "Паливно-енергетичний комплекс України" екс-замміністра палива і енергетики, директор науково-технічного центру електроенергетики ДП НЕК "Укренерго" Володимир Лучніков.

За словами експерта, підтримувати баланс споживання і вироблення електроенергії в енергосистемі за допомогою ТЕС – самий неекономічний спосіб, тому що блоки теплових електростанцій мають обмежений діапазон регулювання навантаження (наприклад, блок 200 МВт – всього около70 МВт). Тому доводиться для зниження потужностей в нічні провали навантаження в системі просто зупиняти енергоблоки на ніч, а вранці їх пускати. "Реально це призвело до того, що при великих навантаженнях і різко-змінному графіку роботи ОЕС України, а це найчастіше буває в зимовий період, нам доводиться зупиняти в нічний резерв до 18 енергоблоків на ТЕС. Це призводить до колосальних втрат палива (газу, вугілля, мазуту), швидкого зносу устаткування і підвищення аварійності енергоблоків, вимотує обслуговуючий персонал", – підкреслив він.

Рішення проблеми регулювання потужності і підтримки частоти в ОЕС може бути за рахунок перетворення зайвої "нічний" електроенергії в енергію води або в тепло. Для реалізації першого способу служить ГАЕС. Вночі їх агрегати працюють як насоси, і перекачують воду у верхній б'єф, увечері переходять у генераторний режим і віддають електроенергію в мережу. Оскільки ККД всього циклу насос-генератор менше 1, то в цілому ГАЕС споживають електроенергію, але при цьому вирівнюють графік навантаження настільки, що зниження витрат на ТЕС покривають витрати ГАЕС і роблять їх роботу в цілому рентабельною.

Реклама

Другий спосіб акумулювання енергії у вигляді тепла економічно найбільш вигідний, оскільки тут "нічна" електроенергія перетворюється в тепло і накопичується в теплових акумуляторах, а вдень використовується для підтримки температури мережної води в схемах теплопостачання. На жаль, для реалізації цих схем в промислових масштабах потрібні значні кошти, а також необхідно залучити до реалізації таких проектів велику частину теплопотребітелей, фактично створити новий тип споживачів (споживач-регулятор).

В тренді
"Палиці в колеса": експерт оцінив роль санкцій США проти "Північного потоку – 2"
Фото: REUTERS/Anton Vaganov

За словами експерта, сьогодні набагато більш освоєно енергетиками використання ГАЕС. "Вже сьогодні успішно працюють Київська, Ташлицька, Дністровська ГАЕС і звичайно необхідно будівництво Канівської ГАЕС, тому регулюючих потужностей на Україні зараз недостатньо. Особливо гострою проблема може стати у разі виходу України з паралельної роботи з країнами СНД", – підкреслив Володимир Лучніков.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...