До зими прогнозують долар по 27 грн, газ для авто – по 12

24 вересня 2016, 08:14

Олександр Панченко Олександр Панченко

Експерти не обіцяють катаклізмів, але все подорожчає, крім одягу і газу

Аналітики прогнозують подальше зростання вартості долара

Аналітики прогнозують подальше зростання вартості долара / Фото: Григорій Салай

Якпрогнозуютьексперти"Сегодня",всюосіньгривняпродовжитьповільнодевальвувати,інфляціявипередитьзростаннязарплат,аосновніпродуктихарчуванняподорожчають.Затеможутьподешевшатиодяг,взуттятаскрапленийгаздляавтомобілів.

ДОЛАР. Після зниження в середині вересня середнього курсу готівкового долара з 26,7 до 25,9 грн/$ у продажу і з 26,4 до 25,5 грн/$ в покупці, вчора він знову виріс до 26,2 і 26,1 грн/$ відповідно. За словами старшого аналітика ІАЦ "Forex Club в Україні" Андрія Шевчишина, гривня ненадовго зміцнилася чисто через психологічний чинник – Україна нарешті отримала $ 1 млрд траншу від МВФ, і зникла невизначеність "дадуть – не дадуть", що штовхала курс вгору за рахунок покупки валюти народом, поки вона не подорожчала ще більше. "Але інші фактори, що тиснуть на гривню, залишилися. Перш за все це перевищення попиту з боку імпортерів і аграріїв (закуповують зерно, паливо, добрива) і "Нафтогазу" (якому потрібні сотні мільйонів доларів для закупівлі палива на зиму) над пропозицією валюти імпортерами, – каже Шевчишин. - Все це буде тримати курс до кінця року в межах 26-27,5 грн/$". З ним згоден і президент "Украналітцентру" Олександр Охріменко, але за умови, що Нацбанк буде і далі стабілізувати курс за рахунок інтервенцій валюти. "Також отримання траншу МВФ дозволило Кабміну розблокувати  випускціннихпаперівдержпозикина$1 млрдпідгарантії США, цезміцнитьгривнюідозволитьзакупитипаливонаотопсезон",-говоритьОхріменко.

ЦІНИ І ЗАРПЛАТИ.Експерти вважають, що уряду не вдасться виконати "побажання" МВФ про річну інфляцію не вище 15%, так як вже зараз вона за підсумками січня-серпня становить 15,4%. А дефляція восени навряд чи буде, адже подорожчає "комуналка". "Інфляція рік до року перевищить 20%", – говорить Охріменко. Внесок в інфляцію, крім "комуналки" (світло подорожчалоз вересня на 25%, за тепло з жовтня заплатимо майже вдвічі більше), внесуть насамперед м'ясо і молоко – ціни на них зростуть на 5-6% через подорожчання кормів і енергоносіїв . Тобто кіло свинини коштуватиме на 3-4 грн більше, літр молока – на 60-80 коп., Підрахував експерт. У нинішньому році цілком реально, на думку Шевчишина, утримати інфляцію навіть в межах 10% по відношенню до січня 2015 р.: "За 8 місяців ціни зросли лише на 4,5%, навіть з урахуванням підвищення тарифів, інфляція максимум подвоїться". Зарплати збільшаться не більше ніж на 9%, і то не у всіх, а лише у найбільш цінних працівників. Причина – бізнес зараз в занепаді, безробіття зростає. Тобто середній заробіток в цьому році може не досягти 6000 грн (за підсумками липня він дорівнює 5374 грн).

Реклама

ПАЛИВО.Заступник директораНТЦ"Психея"ГеннадійРябцевговорить,щобензинідизпаливонедооціненіприблизнона1,5грн/л(А-95повиненбутивсередньому22,7грн/л).Алеякщогривнязалишитьсястабільною,цінитрейдери непіднімуть,щобне втратитивпродажах.Аосьскрапленийгаздляавтомобіліввжечерезмісяцьможекоштуватина1-1,5грн/лменше,ніжзараз,абонижче12грн/л,прогнозуєзаступник директораконсалтинговоїгрупи"А-95"АртемКуюн.Причини-сезоннезниженняпопитуінаповненняринкузарахунокранішезаконтрактованимитрейдерамиобсягівпалива.

В тренді
Податок на житло будуть рахувати по-новому: що пропонують в Раді

Секонд наступає

На думкуекспертів,падінняцінна10%ібільшеочікуєтьсявосенинаринкуодягуівзуття.Череззниженнярівняжиттязпочаткурокумайжевтричізрісриноксеконд-хенду."Попитбудетількинановинки,алеїхчастканаринкуневелика-3-5%",-оцінюєОлександрОхрименко.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти