Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Як отримати компенсацію за кредитом на житло: нюанси податкової знижки

12 лютого, 13:46

Віталій Андронік

Повернути частину грошей можна, тільки якщо ви прописані в квартирі, за яку виплачуєте кредит

/ Фото: Pixabay

Мало хто знає, але в Україні можна повернути частину грошей, витрачених на кредит або платне навчання. Це називається податкова знижка: держава повертає людині частину коштів, витрачених на сплату податків. Але для цього, як зрозуміло з назви, оплачувати іпотеку або освіту потрібно відповідно до законодавства, включно з усіма передбаченими зборами.

Отже, як отримати компенсацію за кредитом на житло?

Податкову знижку можна отримати за відсотки, сплачені за іпотечним кредитом. Але для цього треба бути зареєстрованим саме за адресою житла, за яке ви платите кредит.

Сама компенсація залежить від розміру площі житла: якщо вона більше 100 "квадратів", то податкова відшкодує менше. Наприклад, якщо площа будинку 120 "квадратів", то до податкової знижки буде застосовуватися коефіцієнт 0,83 – це співвідношення допустимої площі до фактичної (100 кв. м / 120 кв. м). Це означає, що держава поверне податок не на всю суму сплачених відсотків, а тільки 83%. Якщо площа купленої квартири менше за 100 "квадратів", коефіцієнт не застосовується.

Якщо будинок будується, то в перший рік, як тільки людина отримала прописку, треба подати декларацію на податкову знижку із сумою сплачених відсотків за попередні роки.

Реклама

Приклад обчислення податкової знижки:

Наприклад, людина за рік заплатила 50 000 грн відсотків за кредитом за квартиру площею 60 кв. м. Офіційна зарплата людини становить 200 000 грн за рік. Податкова поверне:

200 000 * 18% = 36 000 грн – сума податку на прибуток, сплаченого за рік;

В тренді
Пенсії, ціни, кредити: що змінилося за тиждень

50000 * 18% = 9000 грн – розмір податку на прибуток від суми сплачених відсотків;

36 000 – 9000 = 25 000 грн – сума повернення.

Тобто в нашому прикладі можна повернути половину суми, сплаченої як відсотки.

Важливо пам'ятати, що оформляти знижку можна тільки протягом 10 років. А якщо відсотки за кредитом у валюті, то сума платежів за відсотками перераховується у гривні за курсом Національного банку.

Взяти довідку-виписку про те, скільки відсотків ви заплатили, потрібно в банку, який видав вам іпотеку. І деякі банки, до речі, беруть за надання таких довідок окрему плату.

Детальніше про те, які витрати може частково компенсувати податкова, читайте в матеріалі "Держава поверне гроші: як отримати компенсацію за освіту і житло".

Які документи потрібні і чи просто оформити податкову знижку на житло, дивіться в нашому сюжеті:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...