Коли в Росії закінчаться нафта і газ: запаси неухильно виснажуються

28 травня, 21:57

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Природні багатства в РФ закінчуються. Жителям Росії слід активніше цікавитися тим, що вони отримують від продажу ресурсів

Росія, для якої ряд авторитетних експертних організацій спрогнозували великі економічні проблеми, зможе торгувати нафтою не більше 35 років. Про це розповіли у Рахунковій палаті РФ, яка регулярно моніторить базу природних копалин.

Реклама

"Для Росії геологічна галузь – одна з базових складових економіки. Завдяки діяльності, пов'язаній з видобутком, транспортуванням і використанням корисних копалин, забезпечується близько 64% доходів федерального бюджету", – зазначив аудитор Рахункової палати РФ Михайло Мень.

Відомство проаналізувало стан мінерально-сировинної бази країни і дійшло висновку, що за всього багатства й розмаїття вона поки не тільки не може бути драйвером економічного зростання, а й має ризики стагнації через різні управлінські помилки та адміністративні бар'єри.

"У надрах країни залягають практично всі розвідані у світі корисні копалини. Однак потенціал цих ресурсів не має потреби у повному обсязі. Сьогодні з 283 видів корисних копалин, виявлених у надрах Російської Федерації, видобувається тільки 86", – підкреслив Мень.

У Рахунковій палаті РФ склали звіт, в якому вказали, що Росія володіє запасом нафти, який вичерпається через 35 років. Причому на частку важко видобуваної нафти припадає 65% всіх запасів. Якщо не добувати цей ресурс, то торгувати нафтою РФ зможе тільки 20 років.

Реклама

Природного газу в Росії вистачить на 50 років. Приріст запасів газу нижче за рівень видобутку, а приріст запасів нафти перевищує її видобуток незначно. До того ж потенціал відкриття великих родовищ майже вичерпаний. В інших регіонах добувати природні ресурси складніше: цьому не сприяють природно-кліматичні особливості та високі інвестиційні ризики.

У 2019 році, за офіційними даними, запаси російської нафти були оцінені у 40 трлн рублів, а природного газу – в 11 трлн рублів. Вартість інших корисних копалин не перевищила 55,24 трлн рублів.

В тренді
В Україні подорожчав євро, а долар подешевшав: курс НБУ

Як раніше писав сайт "Сьогодні", у Deutsche Bank підрахували, що коли ціна на нафту затримається на рівні 15 доларів за барель, то у Росії вистачить коштів Фонду національного добробуту тільки на два роки. Гроші з цього фонду використовуються для заміщення доходів російського бюджету.

Економіка Росії, яка вже шість років веде агресивну кампанію проти України, в найближчі два роки скоротиться на 2,8-3,3%. Таких висновків дійшли російські аналітики.

Падіння реального ВВП за оптимістичного сценарію вдасться утримати на рівні 2,3-2,5% в 2020 році й 0,5-0,8% в 2021 році. За два роки, отже, економіка скоротиться на 2,8-3,3%. Після закінчення кризи в 2022 році економіка повернеться до зростання, але дуже повільно: 0,6-1%.

Реклама

Це означає, що мета президента РФ Володимира Путіна щодо виведення російської економіки на траєкторію зростання вище 3% буде відкладена як мінімум на два роки. Відновлення економіки триватиме майже до наступних президентських виборів 2024 року.

Нещодавно 61% росіян визнали, що з початку епідемії стали менше довіряти владі своєї країни, а 54% – ЗМІ та телебаченню. На це міг вплинути і скандал з невиплатою обіцяних президентом Володимиром Путіним підвищених ставок медикам, які працюють із хворими на COVID-19:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти