Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

МВФ: "Борг Януковича" не завадить Україні брати кредити

11 грудня 2015, 14:22

Києву потрібно дотримуватися умов продовження програми фонду, попередили в МВФ

МВФ готовий далі кредитувати Україну. Фото: AFP

МВФ готовий далі кредитувати Україну. Фото: AFP

Наявність нереструктуризованого боргу України перед Росією в обсязі $ 3 млрд не стане перешкодою для продовження співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом (МВФ) у випадку, якщо Україна буде і надалі виконувати умови спільної роботи та умови кредитування української економіки. Про це заявив заступник директора Департаменту МВФ з питань стратегії та політики Х'ю Бреденкамп.

"Все потрібно дивитися в залежності від країни і кожного конкретного випадку. Однак якщо виконуються умови, які узгоджені з нами, тоді Рада директорів може продовжувати політику кредитування країни", – сказав Бреденкамп.

Нагадаємо, 8 грудня виконавча рада МВФ затвердив зміни в правила кредитування (Policy on Non-Toleration of Arrears to Official Creditors), які створюють можливість надання фінансування країні-учасниці організації, яка допустила дефолт за борговими зобов'язаннями перед суверенною (у термінології фонду – "офіційним") кредитором.

Реклама

Згідно з документом, зміни, зокрема, поширюються на заборгованість перед суверенними кредиторами, яка не була врегульована в рамках Паризького клубу. Однак для збереження доступу до кредитів МВФ держава-боржник має виконати ряд умов, у тому числі вжити "добросовісні зусилля" з реструктуризації заборгованості.

Нові правила підштовхують за стіл переговорів і російську сторону, оскільки в них МВФ намагається запобігти затримці реалізації кредитних програм незгодними з реструктуризацією кредиторами.

В тренді
Скільки можна заробити, не маючи досвіду роботи

Передбачається, що виконавча рада МВФ, що нараховує 24 члена від 8 країн з найбільшими квотами у фонді, проводитиме оцінку відповідності кожного окремого випадку трьом критеріям. До них належать такі:

  • термінова допомога з боку Фонду є принципово важливою, і країна-боржник слід всім вимогам програми МВФ;
  • позичальник робить сумлінні спроби досягти угоди з кредитором в рамках параметрів, встановлених програмою фонду;
  • рішення надати фінансування не спричинить небажані негативні наслідки для можливостей МВФ мобілізувати кошти від офіційних кредиторів.

Офіційний кредитор також може надати МВФ дозвіл на продовження співпраці з його боржником. У такому випадку виконавча рада фонду не буде проводити оцінку відповідності зазначеним трьом критеріям.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...