НБУ скоротив термін очікування купівлі валюти на міжбанку до одного дня

25 травня 2016, 23:15

Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів не раніше третього операційного дня

Зміни набувають чинності з 1 червня 2016 року. Фото: people-and-banks.net

Зміни набувають чинності з 1 червня 2016 року. Фото: people-and-banks.net

Національний банк України в рамках поступового послаблення тимчасових антикризових заходів, введених у 2014-2015 рр, скоротив на день термін депонування уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів.

"Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів не раніше третього операційного дня (режим Т + 2). Тепер здійснити таку купівлю можна буде, починаючи з наступного операційного дня (режим Т + 1) після попереднього депонування гривні", – йдеться в повідомленні НБУ на його сайті в зв'язку з прийняттям у середу постанови №332 з правками до постанови №140 від 3 березня 2016 року.

Згідно з нею, зміни набувають чинності з 1 червня 2016 року.

Реклама

Регулятор зазначає, що проведення таких операцій вимагає його підтвердження для запобігання непродуктивного відтоку капіталу. "Але якщо досі терміни перевірки контрактів і строки попереднього депонування гривні збігалися, то тепер вони можуть відрізнятися", – відзначає НБУ.

Центробанк пояснює, що здійснити покупку валюти можна буде на другий день після надання йому інформації для підтвердження операції (режим Т + 2), але додатково клієнти будуть мати дві можливості. Перша – перерахувати кошти в гривнях на окремий рахунок за день до підтвердження НБУ та провести покупку в день підтвердження від НБУ. Друга – перерахувати кошти на окремий рахунок за день до дати купівлі валюти після отримання підтвердження Нацбанку, яке діє протягом 30 днів.

В тренді
Долар знову впав у ціні, а курс євро зростає

У той же час уповноважені банки повинні будуть надавати НБУ інформацію щодо загального обсягу гривні, задепонованого для майбутньої покупки валюти за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України НБУ. Така інформація повинна подаватися в той же час, що й інформація про загальний обсяг обов'язкового продажу, запланованого на наступний робочий день – до 18:15 поточного дня.

"Такий крок спростить процедуру купівлі іноземної валюти і сприятиме збільшенню обсягу обігових коштів бізнесу, доступних для фінансування поточної діяльності. В той же час це збереже можливості Національного банку щодо прогнозування попиту та пропозиції іноземної валюти та попередження надмірних коливань обмінного курсу гривні, які виникають в результаті тимчасових дисбалансів на валютному ринку", – відзначає регулятор.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти