Падіння промисловості сповільнюється після пом'якшення карантину

23 червня, 18:45

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Промисловий спад не завершився, однак зупинився

Після пом'якшення карантину падіння промислового виробництва в травні 2020 року сповільнилося. Показник скоротився порівняно з аналогічним місяцем минулого року на 12,2%, тоді як у квітні падіння досягало 16,2%, у березні -7,7%, у лютому – 1,5%, у січні – 5,1%. Такі дані навели у Державній службі статистики України (Держстат).

Реклама

Нагадаємо, в лютому Держстат змінив базисний рік для розрахунку індексу промислової продукції з 2010 на 2016 рік, що привело до корекції даних про промислове виробництво за підсумками 2019 року.

Враховуючи корекцію на ефект календарних днів падіння промвиробництва в травні становить 11,7%,порівняно з 16,7% у квітні, 8,6% у березні і 4,1% у лютому.

Щодо квітня 2020 року в травні зафіксовано зростання промислового виробництва на 4,9%, з корекцією на кількість робочих днів зростання дорівнює 2,8%.

У переробній промисловості в травні 2020 року до аналогічного місяця 2019 року падіння без урахування корекції сягло 15,6%, у добувній промисловості та розробці кар'єрів – 8,9%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – 1,9%.

Реклама

У цілому за січень-травень 2020 року промвиробництво в Україні скоротилося порівняно з аналогічним періодом минулого року на 8,7%.

У тому числі в добувній промисловості та розробці кар'єрів – на 6,6%, переробній промисловості – на 10%, у постачанні електроенергії, газу та кондиціонованого повітря – на 6,9%.

В тренді
Курс євро в Україні побив рекорд більше, ніж за рік

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що падіння української економіки в 2020 році може досягти 4-8%, причиною чого є карантин і наслідки пандемії коронавірусу.

Як вважають у Кабміні, економічна рецесія не закінчиться одночасно з припиненням поширення коронавірусу, і зниження ВВП може тривати протягом року. За прогнозами МВФ, очікується падіння світової економіки на 3%. Своєю чергою Україна традиційно є більш вразливою до економічних шоків: ВВП може впасти на 4-8% порівняно з 2019 роком.

Раніше МВФ погіршив прогноз ВВП України на 2020 рік. До цього МВФ очікував, що українська економіка в 2020 році зросте на 3%, тепер же фонд прогнозує стрімке зниження ВВП – на 7,7%. А ЄБРР припустив V-подібний сценарій для української економіки. Цей сценарій передбачає швидке відновлення економіки в 2021-му на 5% після спаду в 2020 році на 4,5%.

Реклама

Граничний запас міцності української економіки в умовах епідемії та карантину не перевищує шести місяців. Про те, скільки ще протягнуть українці без заощаджень, дивіться в сюжеті:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти