Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Пенсійний фонд буде працювати по-новому, а підвищення "мінімалки" опинилося під загрозою: підсумки тижня

21 квітня 2018, 09:17

Сергій Рюмочкін

Бізнес зберігає оптимізм, але МВФ погіршив прогнози для України

Фото: прес-центр НБУ

Фото: прес-центр НБУ

Тиждень, що минаєзапам'ятаєтьсяукраїнцямсуперечливимизаявамипромайбутнє зростання"мінімалки"до4100-4200гривеньіпогіршеннямекономічнихпрогнозівдляУкраїни.Втім,не обійшлосябезпозитиву-Пенсійнийфондвирішивосвоїтиновітнітехнології,аукраїнськіпідприємціпродовжуютьвпевненодивитисявмайбутнє.

1. Пенсійний фонд з північною системою Oracle

Пенсійнийфонд(ПФ)УкраїниотримаввідАгентстваСШАз міжнародного розвитку(USAID)сервернусистемуOracleвартістюмільйондоларів.
 
Новеобладнанняпочнепрацюватизтравня.Вонодозволитьпідвищитизахистданих42 млнукраїнців,інформаціяпро виплатиістажякихзберігаєтьсявПенсійномуфонді,атакожзбільшитьпотужністьінформаційноїсистемиФондувчотирирази.
 
 
Системапокращитьобслуговуванняпенсіонерів,якізможуть відслідковувати свої пенсії в режимі онлайн.ЯкпояснилипредставникиКабміну,мовайдене тількимоделювання майбутньоїпенсіїіотриманняінформаціїпро стажаборозмірвиплат.Так,внайближчі місяціПФзапуститьпослугудистанційногоотриманнядовідокзпенсійногофонду,атакожпочнерозсилатиSMSпенсіонерам.Відостанньоїпослугиможнабудевідмовитися.
 
 
Крім того, робота нової системи дозволить прискорити процес оформлення пенсій. "При старій системі процес оформлення пенсії займав в середньому 10 днів. Ми хочемо скоротити процес до 15 хвилин", -розповів глава ПФ Олексій Зарудний.
 
Також,завдякиелектронній системі,досягнутапрозорістьпенсійнихвиплат-держава неплатитьпенсії"мертвимдушам",пояснивглаваФонду.

2. Бюджетна політика на три роки – долар за 30

Уряд затвердив основні напрямки бюджетної політики на2019-2021рокипозначившиціліпоінфляціїідержборгу.

Так,згідно з документом,в 2019році зростанняВВПУкраїниочікуєтьсянарівні3,6%.Прицьомуза підсумками2019року зростанняспоживчихціночікуєтьсянарівні6,5%,прицьомуіндексцінвиробниківпрогнозуєтьсянарівні7,2%.

Згідно з прогнозом,ВВПвномінальномувираженнів 2019році складе3,734трлн грн,асередньорічнийкурснацвалютистановитиме30,5грнзадолар.
 
Дефіцитбюджетув 2019році прогнозуєтьсянарівні2,2%ВВП.Прицьомув 2020і2021році зростанняекономікипрогнозуєтьсявідповіднонарівні4%і6,3%,інфляція-нарівні5%і4,8%,арівеньбезробіття-8,5%і8,3%.
 
Крімтого,граничнийрозмірдержавногоборгув 2019році прогнозуєтьсянарівні56%ВВП,в 2020році -54%,в 2021році -53%.

3. Мінімальна зарплата 

З початку квітнявУкраїніпочало активно обговорюватисяпитанняпро чергове підвищеннямінімальноїзарплати.Удержбюджетіна2018рік передбачено,щоКабмінза підсумкамипершогокварталупроведеаналізвиконаннябюджетуірозглянепитанняпро можливістьпідвищеннярозміру"мінімалки"до 4200грн.

Заступник міністра фінансів України Сергій Марченко прямо заявив: підвищення в найближчому кварталі чекати не варто. "Оперативні дані Держказначейства за підсумками I кварталу свідчать про те, що ми не маємо можливості підвищити мінімальну зарплату", -пояснив він.

Реклама

ПрицьомуміністрсоціальноїполітикиАндрійРеваупевнений:резервидляпідвищеннямінімальнихзарплатєвжесьогодні.Авіце-прем'єрПавлоРозенкопропонуєпочекати.Зайогословами,"реальнакартина"підсумківекономічноїдіяльностіIкварталустане зрозумілоювкінці квітня-на початку травня.

При цьому Міжнародний валютний фонд погоджується з Мінфіном. У Фонді впевненіУкраїні не вистачить грошей на зростання "мінімалки""Ми стурбовані зростанням витратного тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнозів дохідної частини бюджету. З огляду на це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних витрат в 2018 році", - зазначив офіційний представник МВФ Йоста Люнгман.

Востаннірокимінімальназарплатаперераховуваласяразна рік.Пропозиціяпро додаткове підвищення,посередроку,булавключенавзаконпро бюджетна2018рік запропозицієюпрезидентаПетраПорошенка.2017році мінімальназарплатабулапідвищенавідразувдварази:з 1600до 3200грн.Зпочатку2018року вона зрослащена16%ізаразстановить3723грн.

В тренді
В Україні ще трохи знизилися в ціні долар і євро: НБУ оновив курс
Фото: REUTERS/Dado Ruvic

4. Прогноз МВФ по Україні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) погіршив прогноз ВВП України на 2019 рік до3,3%з4%.Прицьомупрогнозна2018рікзберігсянарівні3,2%.

Прогнозсередньорічноїінфляціїв 2018 роцівУкраїніпогіршенона4процентнихпункту(п.п.)-до11%.МВФпогіршивпрогнозінфляціїв 2019 роцідо8%з7%.

ФондоцінивсередньорічнуінфляціювУкраїнів 2017 роців14,4%,щоперевищилопрогнозФонду,що становив12,8%.Прицьому,за данимиДержстату,інфляціяв 2017році склала13,7%.
 
 
ВціломупосвітуМВФочікує,щозростанняекономікив 2018році складе3,7%.Середризиківвфондівідзначають відмовувіджорсткогорегулюванняфінансовоїсфери, що опрацьовуєтьсяМінфіномСША,якубуловведеноу відповідьнакризу2008-2009 років.Прицьомузмінаекономічноїситуаціїзмусило МВФ почати масштабний перегляд своєї політики.

5. Ділові очікування

НБУщокварталупроводитьдослідження"Діловіочікуванняпідприємств".Опитуванняврамкахостанньогозних-заIквартал2018року -проводилисяз 5 лютогопо 6 березня,їхрезультатиопублікованівсередині квітня.

Українськіпідприємствавціломузберігаютьоптимізм,алевцейразнатлілютневогопадіннягривніпосилилисядевальваційнітаінфляційніочікування.

В цілому в найближчі 12 місяців бізнес очікує:

  • зростанняобсягіввиробництватоварівіпослуг:балансочікувань19%(вIVкварталі2017було21,2%)-позитивнадинамікатриваєвосьмийкварталпоспіль;
  • висока ділова активність:індексділовихочікувань(ІДО)підвищивсядо120,6%(було115,2%),щоєнайвищимзначеннямз IIкварталу 2011 року;позитивнийіндексІДОзберігаєтьсяз другогокварталу2016 року;
  • збільшенняпотребивпозикових коштах(найвищийрівеньзпочаткупроведенняопитувань),протеперешкодоюдлязалученняновихкредитівзалишаютьсявисокіставкипоних;
  • прискоренняінфляції:зростанняспоживчихцінна11%(було10,4%);
  • девальваціїгривні:середнє значенняобмінногокурсудо долараСША-29,53грн/дол.(було29,3).
Зростанняобсягіввиробництваочікуютьреспондентипідприємств18регіонів,найбільше-ЗакарпатськоїтаРівненськоїобластей.ЗменшенняобсягівпрогнозуютьвОдеській,ХерсонськійіТернопільськійобластях.

 

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...