Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Чому зросли міжнародні резерви України: НБУ вказав чинники

6 серпня 2019, 19:53

Один з факторів - сприятлива ситуація на валютному ринку

/ Фото: Вiталiй Лазебник, Сьогодні

Національний банк України (НБУ) назвав три чинники, які протягом липня визначали динаміку міжнародних (золотовалютних) резервів, що збільшилися до 1 серпня до 21,84 млрд доларів.

Прес-служба регулятора вказала першим фактором сприятливу ситуацію на валютному ринку, яка виникла в результаті зростання інтересу нерезидентів до гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і збереження позитивної цінової кон'юнктури для українського експорту і помірних обсягів імпорту.

"Ці фактори зумовили істотне перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку поповнити міжнародні резерви завдякиінтервенціям на міжбанківському валютному ринку на загальну суму 1271,1 млн. Зокрема, 405,5 млн доларів були куплені під час здійснення інтервенцій на вибір кращого курсу і 865,9 млн доларів – за єдиним курсом", – йдеться в повідомленні.

Другий фактор, за інформацією НБУ, – операції уряду щодо управління державним боргом.

Реклама

"У липні надходження від розміщення ОВДП, номінованих у валюті, становили 1005,6 млн доларів. Ці надходження майже повністю компенсували платежі уряду з обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті", – додали в прес-службі.

У регуляторі також уточнили, що в липні такі витрати склали майже 1,02 млрд доларів в еквіваленті, з яких 941,3 млн доларів було направлено на обслуговування і погашення валютних ОВДП, а решта коштів – на виконання інших зобов'язань перед іноземними кредиторами і міжнародними фінансовими організаціями.

В тренді
Світовий банк погіршив прогнози для України: опубліковані цифри

Третім фактором стала переоцінка фінансових інструментів – зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют. Минулого місяця їх вартість зменшилася на 56,6 млн доларів в еквіваленті.

Новини "Сьогодні" повідомляли, що в липні Нацбанк покращив прогноз щодо міжнародних резервів України. Центробанк очікує, що до кінця 2019 року резерви становитимуть 21,7 млрд доларів, за підсумками 2020 року – 22,8 млрд доларів, а до кінця 2021 року досягнуть 23 млрд доларів.

У прогнозі НБУ враховані також пікові виплати за держборгом, що припадають на ці роки. В уряді та Національному банку України вважають, що впоратися з ними країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Водночас, за даними Міністерства фінансів, прогнозні платежі за держборгом за 2019 року становлять 487,96 млрд грн.

           

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...