Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Покупки не дорожче 50 тисяч: НБУ обмежує суму розрахунків готівкою для фізичних осіб

4 січня 2017, 09:24

У Нацбанку впевнені, що нове обмеження не позначиться на повсякденному житті українців

Нацбанк обмежив суму операцій з готівкою для фізосіб. Фото: focus.ua

Нацбанк обмежив суму операцій з готівкою для фізосіб. Фото: focus.ua

Національний банк України (НБУ) анонсує зниження з 4 січня 2017 року граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 150 тис. до 50 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відповідні норми містяться в постанові правління Національного банку України від 25.11.2016 №407 "Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 6 червня 2013 № 210" Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою".

Так, постанова передбачає граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн .

При цьому НБУ уточнює, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 50 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (в тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті).

При цьому безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Реклама

Водночас гранична сума готівкових розрахунків підприємств (або підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.

Національний банк України зазначає, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн не створить жодних труднощів громадянам і не торкнеться щоденних покупок населення, оскільки стосується тільки великих придбань (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогого годинника, подорожей тощо).

В тренді
Відкладати 20% із зарплати: скільки потрібно збирати на авто в Україні і в Європі

Рішення Національного банку України з цього питання, згідно з повідомленням прес-служби НБУ, повністю відповідає міжнародному досвіду – багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми розрахунків готівкою, інші країни також планують ввести аналогічні норми.

Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (або послуги), відповідно до Податкового кодексу України, здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України.

Встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб на рівні 50 тис. грн. сприятиме забезпеченню стабільних надходжень готівки до банківської системі і прискорення її обігу, а також звуження сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегмента.

У Нацбанку зазначили, що Комплексною програмою розвитку фінансового сектора України до 2020 року передбачено поступове зниження рівня готівки в економіці (відношення М0 до ВВП) 2020 року до 12% (2014 року цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015-го зменшився до 14,6%).

50-tus_19205441_eddc39c8b401921cb6c171881592326457d26c78.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...