Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Прописка" по-новому і монети замість паперових гривень: що змінилося в Україні за тиждень

28 квітня 2018, 11:02

Сергій Рюмочкін

МВФ розповів про те, що чекає українців в найближчі два роки, а систему субсидій можуть оновити


Карбування монет. Фото: прес

Карбування монет. Фото: прес

Тиждень, що минаєвУкраїніознаменуваісяобговореннямновихграндіознихпланівКабмінуі"вердиктами"відміжнародниханалітиків.Так,своїпрогнозищодо ситуаціївнашійкраїніпредставивіМіжнароднийвалютнийфонд(МВФ)ірейтинговеагентствоS&P.Втім,саміукраїнцібільшецікавилисяможливимизмінамивсистемісубсидуванняпослугЖКГі"привидом"новихправилреєстраціїза місцем проживання.Сайт"Сегодня"зібравТОП-5 найбільшважливихіобговорюванихекономічнихтем тижня.

1. Нові правила "прописки"

В Україні зібралися змінити правила реєстрації громадян-українцівхочутьзобов'язатиреєструватисяза місцемфактичногопроживання.НововведенняпропонуютьвОфісіреформприМіністерствіекономічнихреформ.Ініціаторинововведенняпояснюють-таклегшеходитинавибориіотримуватимедичнудопомогу.

Якщоновіправилазапрацюють,реєструватисядоведетьсянавітьтим,хтознімаєжитло.Прицьомузанеправдивуінформаціювдокументахзагрожуютьштрафи.

"Ми пропонуємо, щоб реєстрація за місцем проживання здійснювалася на основі одного документа – це декларація, в якій особа зазначає:"Я, такий-то, живу тепер там-то". І в момент подачі цієї декларації відбувається безпосередня реєстрація", - пояснила керівниця сектора політики та реінжинірингу Офісу реформ адміністративних послуг Людмила Рабчинська.

Заїїсловами,штрафпризначаєтьсятількизанеправдивуінформаціювдекларації.

Реклама

2. Монети номіналом 1 і 2 гривні

Перші металеві гривні нового зразка з'явилися в обігу вп'ятницю,27 квітня.Йдетьсяпромонетахноміналом1і2гривні.П'яти-ідесятигривневіужитковімонетинадійдутьвобігпізніше-в 2019і 2020році.

_orig.png_753_orig

В тренді
В Україні помітно подорожчав євро, а долар дешевшає

Прицьомуз липняНацбанкприпиняєвипуск1,2,5і25копійок,алевилучатиїхзоборотувінне планує.Втім,якіпаперовікупюри-аждоїхприродної"самоліквідації",тобтопоки непостаріють.Причому1-, 2-і5-гривневікупюриможутьзникнутиз обігунабагатораніше,ніжкопійки.Томущо,за данимиНБУ,термінпридатностімонетстановитьвсередньому20років,апаперовихгрошей-всьогорік.

Нановихмонетахзображенітіжпортрети,щоінакупюраханалогічної вартості.Так,нааверсімонетив1гривнюбудезображенийкиївськийкнязьВолодимирВеликий,на2грн-ЯрославМудрий.Металева1грнзразка2018рокуза розміромсередняміж10і25копійками.Ав порівняннізі староюметалевоюгривнеюноваприблизнонатретинуменшевдіаметрі.

3. Плани по субсидіях

Україна небудевідмовлятисявідсистеми субсидування, хоча в ній передбачені зміни. Про цезаявиввіце-прем'єр-міністрУкраїниПавлоРозенко.Зайогословами,єтількиоднапричинадляскороченнякількостіодержувачівсубсидій.

"Кількість субсидіантів може скоротитися тільки в одному випадку – коли рівень життя українців буде доходити до того рівня, що вони зможуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Поки цього немає, субсидії будуть існувати", - зазначив Розенко.

Директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко при цьому пояснив, що система надання субсидій може змінитися.

"Сьогодні ефективність програми надання житлових субсидій залишає бажати кращого. Для підвищення ефективності ... ми розробляємо зміни, які дозволять стимулювати окремі категорії населення мати офіційне працевлаштування, демонструвати офіційні доходи і т.д.", - пояснив Музиченко.

До слова, монетизація субсидій буде здійснюватися в один етап – з 1 січня 2019 року
 субсидії населенню будуть надавати готівкою.

4. Прогнози МВФ і S&P для України

Українськуекономікувнайближчідвароки чекаютьпроблеми,впевненіекспертиМВФ.УсвоємумакроекономічномупрогнозіпоУкраїнівзвітіWorld Economic Outlook, МВФ погіршив прогноз економічного зростання Українина2019рік -з4%до3,3%,зберігшипрогнозв3,2%на2018рік.Такожочікують,щоінфляціяв 2018році складе11%замістьранішепрогнозованих10%,ав 2019році воназнизитьсядо10%.Збільшитьсявцьомуроціідефіцитплатіжногобалансу,вважаютьвМВФ,причомунабагато-до3,7%ВВПзамістьзапланованих3%(приблизнона15 млрдгрн),ав 2019роцівінскладе3,5%.

Своїпрогнозионовилоіміжнароднерейтинговеагентство S&P Global Ratings, яке підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннямивіноземній і національнійвалютінарівні"B-/B",апрогнозагентствапорейтингуУкраїни-"стабільний".

_sp_04

ПрицьомуS&PочікуєприскореннязростанняреальногоВВПУкраїнив 2018 роцідо3,1%зуповільненнямйогодо2,9%в2019-2021роках.S&Pвідзначає,щовідновленняекономікиУкраїнипродовжуєтьсянатлізростаннявнутрішньогопопитуівисокихціннасировиннітовари.Надаліджерелаекономічногозростаннязалишатьсяколишніми,причомуголовноюрушійноюсилоюяк і ранішебудевнутрішнійпопит,вважаютьаналітики.

В то же время агентство отмечает, что, вопреки улучшению макроэкономических условий, уровень благосостояния на душу населения остается низким.

5. "Газові" вимоги Німеччини до Росії

ПосолНімеччинивУкраїніЕрнстРайхельсформулювавумови,придотриманніякихФРНзгоднанабудівництвогазопроводу"Північнийпотік-2"вобхідУкраїни.ЗасловамиРайхеляРФ повинна надати гарантії стосовно продовження транзиту газу через Україну після запуску російської "труби". 
"Як і сказала канцлер [Німеччини Ангела] Меркель, нам потрібна ясність і з боку Росії, що вони будуть продовжувати використовувати українську ГТС. Дискусія з цього приводу триває. ... Повинні бути гарантії, на які можна покластися. В якій формі це буде зроблено, потрібно буде подивитися ", - сказав Райхель.

Він нагадав, що Меркель обговорювала з президентом РФ Володимиром Путіним "Північний потік – 2" і збереження транзиту через Україну."Потрібно почекати, що з цього буде, яку реакцію ми отримаємо від Росії", - додав Райхель.

Як відомо, Німеччина вже видала всі необхідні з її боку дозволи для будівництва Nord Stream – 2. Таке ж рішення прийняла Фінляндія. Проект ще повинен отримати дозволи в Данії і Швеції.

"Північний потік – 2" повинен пройти по Балтійському морю, з'єднавши постачальників в Росії з споживачами в Європі, його довжина складе більше 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Партнери по проекту: "Газпром", Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії – BASF і Uniper.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...