Рейтингове агентство Fitch змінило довгостроковий кредитний рейтинг емітенту ДТЕК ВДЕ з "В" на "В-", прогноз – негативний

14 червня, 20:16

Одна з причин негативного прогнозу - заборгованість ДП Гарантований Покупець перед ДТЕК ВДЕ в 1,8 млрд грн

Причинами перегляду рейтингу агентство Fitch називає системну кризу і відсутність подальших реформ в енергетиці, нестабільність розрахунків і борги за вироблену зелену електроенергію з боку ДП "Гарантований Покупець", що негативно впливає на фінансовий стан і ліквідність компанії. Іншими важливими факторами є відсутність прийнятих рішень відносно змін у законодавстві щодо перегляду розмірів зеленого тарифу та загальне погіршення економічної ситуації в Україні через пандемію коронавірусу.

Реклама

У повідомленні агентства йдеться про те, що з березня 2020 року рівень розрахунків ДП "Гарантований Покупець" з виробниками зеленої електроенергії варіюється від 5 до 10%. На кінець травня заборгованість перед ДТЕК ВДЕ досягла 1,8 млрд грн без ПДВ. Якщо ситуація з розрахунками не зміниться, фінансовий стан компанії буде ще більш послаблений, що може призвести до подальшого зниження рейтингу.

В тренді
Долар і євро йдуть вгору: НБУ оновив курс валют

"Зниження рейтингових показників ДТЕК ВДЕ відображає кризу у відновлюваній енергетиці України. В аналогічних складних умовах знаходяться всі інвестори ВДЕ. Сьогодні вкрай важливо стабілізувати ситуацію в галузі і знайти взаємоприйнятні компромісні рішення між державою та інвесторами для виходу з кризи. Затягування рішень погіршує ситуацію, вкрай негативно впливає на інвестиційний клімат і може призвести до незворотних наслідків", – зазначив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.

Реклама

Переговори з інвесторами у відновлювану енергетику і урядом України щодо змін в законодавстві ВДЕ тривають більше дев'яти місяців. За цей період стан в секторі ВДЕ погіршився: заборгованість ДП "Гарантований Покупець" перед гравцями ринку за згенеровану зелену електроенергію досягла 14 млрд грн, не завершені реформи щодо переходу галузі на конкурентні механізми стимулювання ВДЕ – зелені аукціони, відсутнє розуміння перспектив майбутнього сектору. Відсутність дій з боку НКРЕКП і органів влади призвели інвесторів ВДЕ до фактичного дефолту, коли багато компаній не можуть виплачувати кредити, розраховуватися з постачальниками, платити зарплату. Це веде до загрози зриву виконання міжнародних енергетичних та кліматичних зобов'язань України, а також подальшого розвитку галузі.

10 червня дві асоціації ВДЕ, що брали участь у медіації з органами влади під патронатом Європейського Енергетичного Співтовариства, підписали Меморандум про взаєморозуміння з урядом. Меморандум означає фактичне погіршення фінансових умов всіх проектів ВДЕ. Це ціна бездіяльності й помилок, за які заплатять інвестори у відновлювану енергетику. Положення цього меморандуму повинні лягти в основу змін у законодавстві, і, після прийняття цих регуляторних змін парламентом, сприяти стабілізації ситуації і виходу галузі із затяжної кризи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти