Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Поради підприємцям-початківцям: як захиститися від рейдерства

16 жовтня 2016, 08:00

Христина Коновалова, Олександр Панченко

Проблема електронного рейдерства в тому, що інформація в цих реєстрах є первинною, а дані на папері - вторинні. І ускладнюється ситуація тим, що доступ до електронних реєстрів мають всі держреєстратори і нотаріуси

Останнім часомпідприємцістурбовані питаннямзбереження активів.Авсетому,щозаразреєстрипро прававласності,корпоративнихправелектронні:цедозволилошахраямактивізуватирейдерські захопленнячерезбазиданих.Про те,якзахиститибізнес,розповідаєкеруючийпартнерPravovestГлібСегіда.

СУТЬ. Проблема електронного рейдерства в тому, що інформація в цих реєстрах є первинною, а дані на папері – вторинні. І ускладнюється ситуація тим, що доступ до електронних реєстрів мають всі держреєстратори і нотаріуси незалежно від регіону розташування нотаріуса і об'єкта нерухомості або адреси реєстрації компанії. За даними Мін'юсту, держнотаріусів налічується понад 800, а приватників – 5,6 тис.! І кожен з них за лічені хвилини може змінити власників будь-якої компанії. "Схема проста: шахрай може прийти до нотаріуса з підробленим рішенням суду або протоколом зборів акціонерів. А нотаріус на основі наданих паперів проведе перереєстрацію в держреєстрах. Після чого нові "законні" власники починають не тільки ланцюжок перепродажів і перереєстрацій власності на інших осіб, але і "дроблення" права (об'єкта) між декількома власниками. Все це ускладнює шлях законних власників до повернення прав", – роз'яснив Сегіда. Мабуть, зрозуміли серйозність проблеми і в Мін'юсті: недавно там зобов'язали нотаріусів перевіряти рішення судів, які їм надають. Але вимог перевіряти підсумки протоколів акціонерів поки немає.

Реклама

БОРОТЬБА. Щобпосилитизахист,підприємцямспільнозюристамислідупорядкуватикорпоративнідокументи,виключившиможливі"зачіпки"дляшахраїв.Так,требапозбавитиїхправаініціюватизбориакціонерівабоправаголосу,атакожліквідувативаріантивведення/виведенняакціонерів."Такожтребащоднямоніторитидержреєстри",-зазначаєСегіда.

В тренді
Ринок палива в Україні під загрозою: все залежить від "антидефолтних" законів

Ну а якщо в реєстрах були виявлені зміни – з моніторингу або за фактом візиту тітушок на територію, – потрібно терміново звертатися в інстанції. "Поліція мало чим допоможе, адже згідно з випискою з реєстру шахраї – законні власники. Тут важливо швидко привернути юристів, грамотно оформити документи, що підтверджують право власності, і подати їх до комісії при Мін'юсті, яка спільно з МВС почне розгляд справи. І якщо все зроблено оперативно і правильно, повернути контроль назад можна за кілька днів або тижнів. Ну а якщо момент упущений, можуть піти місяці", – каже Сегіда. Крім того, слід розіслати повідомлення контрагентам, заблокувати доступ до банківських рахунків через інтернет-банкінг і подати заяву в поліцію за ст. 190 КК – "Підробка документів".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...