Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Труять народ": аграрії б'ють на сполох через наплив неякісної гречки в Україну

9 вересня 2018, 08:13

Погану крупу за демпінговими цінами везуть з Росії, кажуть експерти

Українські аграрії відмовляються сіяти гречку. ПосівигречкивУкраїнів 2019 роціможутьскоротитисявдвічі-до40-50тис.газблизько100тис.гав2018 році.Такимчином,у порівняннізпоказником2017року -184тис.га-внаступномуроціпосівикультурискоротятьсялишев4-5разів.Про цеповідомиличлениВсеукраїнськоїаграрноїради(ВАС).

Причиною аналітики називають інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії.

"В минулому році з РФ завезли в Україну гречану крупу, яка за дев'ятьма показниками не відповідає нашим "ДСТУ". Заїхав мотлох, яким труять народ. Уже в цьому році площі під посівами гречки скоротилися майже вдвічі. І якщо не буде змін на краще, посіви гречки в Україні будуть скорочуватися все більше", – зазначив учасник ВАС Микола Малієнко.

Він підкреслив, що Росія навмисно продає неякісну гречку на українському ринку за демпінговими цінами, які нижчі, ніж собівартість української крупи. Тому вітчизняні виробники змушені знижувати ціни у відповідь, тим самим скорочуючи свою рентабельність.

Ряд членів ВАС, які вирощують гречку, вже заявили про те, що будуть скорочувати посівні площі під цією культурою, або зовсім відмовляться від її вирощування.

"Скорочення посівів гречки, в свою чергу, негативно позначиться на вітчизняній галузі бджільництва, оскільки заміні цій культурі як медоносу не існує", – підкреслюють в ВАС
.


Реклама

За данимиДержавноїслужбистатистики,у 2017 роцівУкраїнуофіційнобулозавезено15,9тис.тоннзерна,зяких12,7тис.-зРФ,а17,3тис.тонн-зКазахстану,якийтакожпоставляєвУкраїнугречанукрупуросійськоговиробництва.Прицьомузначніобсягигречаноїкрупибулизавезеночерезнапівлегальнісхеми.Атому,за оцінкамианалітиків,загальнийобсягімпортугречаноїкрупизРосії,включаючи"тіньові"поставки,становитьне менше50тис.тонн.

В тренді
Міф чи реальність: експерт оцінив ідею кредитів для бізнесу під 5%

Вітчизнянізаводивминуломуроцівиробили лише55тис.тоннкрупи.Такимчином,часткаросійськоїкрупинаукраїнськомурикувжедосяглаблизько45-50%.

Як повідомлялося, українці з'їдають 180 тисяч тонн гречки за рік

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...