Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Україна подстаховалась від холодів словацьким газовим реверсом

1 вересня 2014, 07:45

Крістіна Зеленюк , Олександр Панченко

Експерти енергоринку як і раніше говорять, що цього мало і радять домовлятися з Росією, або купувати газ взимку в Європі за принципом "сьогодні на завтра"

Труба у нас є, заповнити б її дешевим &lt

Труба у нас є, заповнити б її дешевим &lt

ЗавтраСловаччиназапускаєреверсгазувУкраїну.ЧерезгазопровідвідсловацькогоселаВоянидогазосховищавУжгородіплануєтьсявмайбутньомуперекачувати27 млнкуб.мгазу на добу,або10 млрдкубівна рік – цеприблизнотретинавідпотребУкраїни(торікмивитратили35,8 млрдкуб.м).До речі, уРФмизакуповувалиблизько27 млрдкубмна рік.

10"ЯРДІВ" ПО РЕВЕРСУ.ГлаваоператорагазотранспортноїсистемиСловаччини,компаніїEustream,ТомашМаречекповідомив,щопоставкигазупо "маломуреверсуВояни-Ужгород" протягом6місяцівбудутьсупроводжуватисяроботамипотехперевірці, томумиотримаємоза цей часдо 3,5 млрдкубм,алевжез1 березня 2015газопровідзапрацюєвнормальномурежимі.

НапередодніглаваМіненергоЮрійПроданзаявив,щорозчарованийпропозицією"Газпрому"знизитицінунагазз $485,5лише до $385за1тис.Куб.м.На майбутніхгазовихпереговорахз Росією,наміченихна 6вересня,Проданнаполягатименабільшсерйознійзнижці.

Експертивважають,що"малийреверс"- перевагаУкраїнивпереговорахзРФщодо газового питання.Алепопереджають,що взимкусловацькийгазможевиявитисяне дешевшеросійського.

"Заразгазпо реверсукоштує $360,всічні можебути$400",-побоюєтьсядиректорІнститутуенергоісследованійДмитроМарунич.ДиректоренергопрограмЦентрусвітової економіки іміжнароднихвідносинНАНУВалентинЗемлянськийпідрахував,щовгазовомубалансіУкраїнивсеодно "діра"в 5-7млрдкуб.м:"Бракуючийгазможнакупити лишеу "Газпрому",інакшедоведетьсявзимкузнижуватитемпературувбудинкахдо 10-12градусів".

"ДОБРИЙ "ГАЗПРОМ".На думкуЗемлянського,пропозиція "Газпрому"продатинамгаззізнижкоювикликано нетурботоюпро Україну,атим,що російськомумонополіступотрібно кудисьдівативзимкусвійгаз,якийвінвселітопродававєвропейцям.ПідземнісховищаЄСвжезаповненіна 85-90%.АУкраїна- одинз найбільшихпокупцівросійського газу.

Експертвважає,що якщонапереговорахз "Газпромом" Києвувдастьсявиторгуватизнижкущев $10-15(до $370-375),це виявитьсявигідним."Якщовлистопадівдарять20-градусніморози,Словаччинане зможепродатинамжодногокубометра,такяквсеотримане зРФпіденаобігрівсвоїхгромадян",-говоритьЗемлянський.

АпрезидентЦентруглобалістики"СтратегіяХХІ" МихайлоГончаррадитьУкраїніне купуватисянаросійськізнижки."Пропозиція "Газпрому" неспокуслива,адже віднасвимагаютьспершупогаситичастинуборгув $1,4 млрд,якихв України немає.Газунаєвроринкубудедостатньо навітьухолоди,хочаб тому,що ЄСнакопичивйого запаси, і цінавиявитьсяне дорожчою,ніжвРФ.У морозивонакороткочасновиросте,алецене критично".

На його думку,в 2015 роціЄСповинендопомогтинамдомогтися "великогореверсу"зі Словаччинипогілці"Котушани-Ужгород",де можнаотримуватищодобив10разів більшегазу,ніжпо малому(280 млнкуб.мна добу).Тоді відросійськогогазу можнабудевідмовитисяповністю.[LINKED_ARTS]

В тренді
В Україні помітно подорожчали долар і євро: курс НБУ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...