Українці стають багатшими: в країні поліпшуються споживчі настрої

22 липня 2018, 07:05

Результати щомісячного дослідження показали, що українці оптимістично чекають уповільнення темпів зростання цін і вище оцінюють особистий матеріальний стан

/ Фото: Анастасія Іскрицька

Після трьох місяців зростання індекс споживчих настроїв українціввчервні2018рокупідвищивсяна2,7пунктів,до65,6(за шкалоювіднулядо200)у порівняннізтравневимпоказником.Прицьомуповідношеннюдоаналогічного періодуминулогорокуцейпоказникзрісна6,2пункту,свідчатьматеріалищомісячногодослідженнякомпаніїGfK Ukraine.

За даними дослідження, індекс поточного особистого матеріального стану показав найбільшу позитивну динаміку, підвищившись порівняно з травнем-2018 на 8,8 пункту, до 59,6.

"Цей результат може бути пов'язаний з поступовим зростанням реальних доходів населення, а також з тим, що в літній період відбувається зниження цін на основні продовольчі товари", – відзначають аналітики GfK Ukraine.

Індекс очікуваних змін особистого матеріального стану виріс на 6,2 пункту – до 67,3, а в цілому індекс поточного стану в місячному порівнянні підвищився на 5,1 пункту – до 65,5, вказує GfK Ukraine.

Українці в червні поточного року були оптимістичні щодо очікування розвитку економіки країни в найближчі п'ять років – відповідний індекс виріс на 3,3 пункту в порівнянні з травневим показником – до 56,4.

Також українці оптимістично налаштовані щодо подальшої динаміки зростання цін – індекс інфляційних очікувань знизивсяна3,4пункту,до187,показуєдослідження.

Прицьомупоказникдоцільностівеликихпокупокуповільнив зростанняв порівняннізтравнемна1,5пунктуівстановивсяназначенні71,3-втравнівінзрісна3,7пункту.

Хочавціломуіндексекономічнихочікуваньзростаєчетвертиймісяцьпоспіль,збільшившисьвчервніна1,1пункту-до65,7,деякійогоскладовіпоказалисерйознепросідання,відзначаютьаналітикикомпанії.

Реклама

В тренді
Україна відновлює авіасполучення: Шмигаль назвав дати

Так,індексочікуваноїдинамікибезробіттязрісна8,1пункту,до133,5післяпозитивноготрендавтравні,колицейпоказникпросівна5,3пункту.Негативнутенденціюдослідникивідзначаютьівідносноіндексуочікуваногозростанняекономікикраїнивнайближчомуроці-вінвчервнізнизивсяна6,1пункту,до56,4.

"Такі настрої можуть бути наслідком невизначеності щодо надання наступного траншу МВФ", – коментують автори дослідження.

Погіршилисяприцьомуіочікуванняукраїнцівщодокурсу долара у найближчі три місяці індексдевальваційнихочікуваньпіднявсяна1,4пунктудо150,9.

Нагадаємо, в кінці зими в Україні впав індекс споживчих настроїв тодіпогіршилисямайжевсіскладовііндексу,окрімочікуваньпобезробіттютадевальвації.


Gfk Ukraine здійснює дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні з червня 2000 року. Опитується 1 тис респондентів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти