Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Юрист розповів, як змінився принцип відпрацювання боргів перед ОСББ

13 жовтня 2018, 07:09

Анастасія Іщенко

Мешканці багатоквартирних будинків зможуть відпрацювати борги перед ОСББ

Фото: stroyobzor.ua

Фото: stroyobzor.ua

5вересня2018року Кабінетміністрівзатвердивпостанову№711,згідно з якоюмешканцібагатоквартирнихбудинківможутьвідпрацюватисвоїборги.Так,якщоулюдиниєзаборгованість,вонаможеукластидоговірбезпосередньозсамимОСББівідпрацюватисвійборгабожзменшитийогосуму.

РадникАдвокатськогобюро"Spenser&Kauffmann"МаксимЛитвинкаже,щосхожиймеханізмпрацювавіраніше,алезаразвньоговнеслидеякізміни
.

"ТакийпорядокзатверджуєтьсяКМУкраїни невперше.Зокрема,раніше діючийпорядокрозрахунківзатакіопераціїзатвердженийКМУкраїнипостановою№1521від 11 жовтня 2002року",-нагадавЛитвин.

Наприклад,заразможнавиконатироботилишенасуму,якабудеменшою від суми боргу,абожсумірноюйому.Доцьогоможнабуловказувативдоговорісуму,якаперевищуваларозмірборгу,абожвиплачуватилюдиніготівкузавиконануроботу.Правда,уцьогообмеженнятежєсвоїпідводнікамені.

Експертзазначає,щобагаторобітпоремонту/реконструкції(особливовстарихбудинках)виконувалисяокремимимешканцями,якініколи небулиборжникамизі сплативнесківтаплатежів,пов'язаних з утриманнямбагатоквартирногобудинку.Прицьомутакіроботи(інодідоситьдорогі)виконувалисяспіввласникамиза власною ініціативоюабочерез великунеобхідність,наприклад,протікає дахіт.д.

"Пізніше,за попередньою домовленістюзОСББабочерезсудовіпроцеси(вразінебажання/бездіяльностіОСББ)вартістьздійсненихробітмоглабутивіднесенаспіввласникуврахунокмайбутніхплатежівпередОСББ.За новим порядкомсумаза договоромпро виконанняробітне повиннаперевищуватисумузаборгованості",-пояснюєЛитвин.

В тренді
МВФ не поспішає давати Україні гроші – радник Зеленського

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як українці об'єднуються в ОСББ і захищають свої права, а також з якими проблемами стикаються члени ОСББ.

Детальніше про те, як можна списати борги за комуналку, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Як списати борги за комуналку: в Україні ввели нові правила 


Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...