Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Податкова реформа від Мінфіну: все по 20%

3 вересня 2015, 18:29

Христина Коновалова, Олександр Панченко

20% ПДВ - залишається, 20% - прибутковий податок на високі зарплати (зараз 15-17%), 20% податок на прибуток (зараз 18%) і 20% єдиний соцвнесок на зарплати, який платить роботодавець (зараз 41%)

Фото: kmu.gov.ua 

Фото: kmu.gov.ua 

Сьогодні Мінфін презентує главі держави концепцію податкової реформи, над якою чиновники корпіли 9 місяців і нарешті "народили". Цей документ опинився в розпорядженні "Сегодня", вивчивши його ми назвали концепцію за аналогією з дешевими магазинами розпродажі, "Все по 20": 20% ПДВ – залишається, 20% – прибутковий податок на високі зарплати (більше 10 мінімальних або 12180 грн), зараз 15-17%, 20% податок на прибуток, зараз 18% і найголовніше – 20% єдиний соцзвнос (ОСВ) на зарплати, який платить роботодавець, зараз 41%.

Аналітик агентства "MPP Consulting" Павло Мельник ці пропозиції критикує: "Уряд вважає, що такий перерозподіл податків виведе мінімум чверть тіньової економіки з тіні (там, за різними оцінками, працює зараз 50-60% бізнесу). Це – навряд чи, за моїми розрахунками має бути "Все по 12", крім, можливо, ЄСВ. Тоді це зробить невигідним обналичку грошей через конвертаційні і з тіні вийде не четвертою, а 80-85% економіки, а значить нинішня база оподаткування збільшиться більш ніж удвічі. Працювати "по-світлому" стане економічно доцільніше почнеться, розвиток бізнесу, підйом економіки".

АРИФМЕТИКА. За розрахунками аналітиків Мінфіну, нова податкова реформа може навести порядок в грошових надходженнях в казну. Так, держбюджет може отримати 67,6 млрд грн, зокрема, за рахунок єдиної ставки ПДФО в 20% (25,2 млрд грн), ліквідації спецрежиму з ПДВ (11,3 млрд грн), подишенія ставки ПДВ до 20% для фармацевтики (9,8 млрд грн). Крім того, може з'явитися ресурс для залучення фінпотоків до місцевих бюджетів – до 6,9 млрд грн. Це стане можливим, зокрема, за рахунок податку на нерухомість, житлову і комерційну (3,4 млрд грн), податку на транспортні засоби класу люкс (3,1 млрд грн). Але в той же час бюджет зазнає втрат від деяких податкових заходів: наприклад, зниження ставки ЄСВ обернеться мінусом в 72,3 млрд грн, але експерти сподіваються, що це дозволить вивести зарплатний фонд з тіні.

Реклама

_01_267_01

В тренді
Ціни на АЗС України можуть поповзти вниз: в Раді озвучили аргументи

У свою чергу, згідно альтернативної бюджетної моделі, розробленої групою експертів (громадської ініціативної "Реанімаційний пакет реформ", асоціаціями сертифікованих бухгалтерів і податкових радників, колективом журналу "Незалежний аудитор"), сказано, що при грамотних податкові зміни можна додатково залучити до держскарбниці 7 млрд грн. Приміром, мінімізація пільг з податку на нерухомість і земельний податок може принести 2 млрд грн, а електронне адміністрування – 30 млрд грн. Разом з тим, заміна податку на прибуток розподільним податком у 15% принесе початкові втрати в 40 млрд грн, але в підсумку дозволить вивести бізнес з тіні.

Всі подробиці в спецтемі Бізнес в Україні. На допомогу підприємцю

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...