Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

НБУ буде скуповувати валюту

17 вересня 2015, 13:15

Регулятор сподівається поповнити свої резерви за рахунок аукціонів

/ Фото: Олександр Яремчук

Національний банк України (НБУ) найближчим часом почне проводити аукціони з купівлі іноземної валюти в обсязі до $10 млн на день. При цьому НБУ вже викупив з ринку більш 1,3 млрд з початку року. Основна мета – наповнення золотовалютних резервів. Про це пише Forbes.

"Сума валюти, яку стане купувати НБУ, становитиме до $10 млн на день. Іншими словами, регулятор може придбати, наприклад, $5 млн або $7 млн – залежно від суми, яку учасники будуть пропонувати за прийнятною ціною", – заявив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Скуповуючи валюту з ринку, регулятор всіма силами намагається наростити ЗВР, які, згідно обговореному з МВФ сценарієм, на кінець року повинні скласти $18 млрд. За останніми даними, поки що накопичено $12 млрд. З січневих $5 млрд вони росли в основному за рахунок іноземних запозичень. У той же час з ринку протягом року регулятору вдалося скупити всього близько $1,3 млрд. Зараз стає очевидним, що Нацбанк уже не вкладається в свій план – і цими аукціонами він спробував створити додатковий інструмент для скупки валюти з ринку.

При цьому в НБУ зберігають оптимізм. "Купувати валюту без ризику негативного впливу на обмінний курс гривні регулятору дозволяє багатомісячна стабілізація валютного ринку, а також очікуваний значний приплив в країну валютної виручки від продажу нового врожаю", – зазначають в НБУ.

Реклама

Втім, в Україні функціонує і тіньовий ринок готівкової валюти, на якому ціна американського долара на 5-10% вище від задекларованої регулятором (21-22 гривні), а міжбанківський ринок все ще жорстко зарегульований адміністративними обмеженнями.

"В цілому зараз на ринку зберігається рівновага: частково завдяки тому, що НБУ відхиляє деякі заявки, почасти тому що для банків ліміт купувати в позицію – 0,1% від регулятивного капіталу. Без цих обмежень ми б, напевно, спостерігали падіння курсу гривні", – вважає провідний експерт управління казначейства і фінансових установ АТ "ОТП Банк" Максим Давлад.

В тренді
Власники євроблях стурбовані: поліція взялася за водіїв

При цьому деякі банкіри, почувши про нову ініціативу НБУ, не приховували свого роздратування. "Бездарна політика. Замість того щоб стабілізувати ринок і задати курс на ревальвацію, тим самим підвищивши інтерес інвесторів до фінансових вливань шляхом збільшення прибутковості по тим же ОВДП за рахунок ревальвації, вони вперто намагаються вичавити з слабкого експортного потенціалу поповнення ЗВР, а це неможливо", – обурюється один з банкірів на правах анонімності.

На думку банкіра, враховуючи те, що сировинні ринки "пішли в аут" надовго, регулятору варто було б робити ставку на залучення інвестицій. Разом з тим, на тлі постійного очікування девальвації, іноземні інвестори не будуть вкладати валюту в країну – щоб у майбутньому не нести втрати за рахунок курсових різниць.

Нацбанк, між тим, планує, що в анонсованих ним аукціонах зможуть брати участь всі банки. Буде можливість подавати декілька заявок з різних курсів, і Національний банк буде задовольняти заявки, починаючи з найнижчого курсу продажу іноземної валюти. При цьому регулятор залишає за собою право визнати аукціон не відбувся, якщо від банків надійдуть неприйнятні пропозиції.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...