НБУ скасовує ліміт на купівлю-продаж банками валюти

29 березня 2018, 21:16

На думку правління НБУ, відповідне рішення сприяє підвищенню активності банків у торгівлі валютою на міжбанківському ринку протягом дня

Національний банк України прийняв рішення скасувати ряд тимчасових адміністративних обмежень для банків і бізнесу при здійсненні операцій з валютою. Про це повідомляється на офіційному сайті НБУ.

Регулятор підкреслює, що, по-перше, він розширює можливості банків для проведення операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

"Раніше розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют і банківських металів протягом одного робочого дня складав 0,5%, а з 4 серпня 2017 року – 1% від розміру регулятивного капіталу. З 30 березня поточного року ця вимога припинить діяти, а потім будуть скасовані і заходи впливу за її порушення ", – сказано повідомленні.

Реклама

На думку правління НБУ, відповідне рішення сприяє підвищенню активності банків у торгівлі валютою на міжбанківському ринку протягом дня і, таким чином, підвищить ефективність управління валютною ліквідністю. На цьому тлі Національний банк зможе зменшити присутність на валютному ринку, а ринок зможе самостійно і більш ефективно шукати баланс.

По-друге, Національний банк змінив для банків ліміти відкритої валютної позиції.

"З 1 травня цього року ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) буде збільшений до 3% з 1% регулятивного капіталу, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) – зменшений з до 8% з 10% регулятивного капіталу ", – повідомив НБУ.

За оцінками центробанку, це дозволить банкам більш ефективно розподіляти валютні ризики.

Реклама

По-третє, НБУ зняв деякі обмеження на дострокове погашення українськими компаніями зовнішніх кредитів і позик в іноземній валюті.

В тренді
Долар знову впав у ціні, а курс євро зростає

"Резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів і позик, якщо в їх реалізації (шляхом кредитування, страхування, забезпечення або поручительства) повністю або частково бере участь іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава або іноземний банк з акціонером – іноземною державою" , – зазначає Нацбанк.

По-четверте, регулятор розширив перелік операцій бізнесу, на які не поширюється вимога про обов'язковий продаж валютних надходжень.

"Надалі компанія-резидент зможе не здійснювати обов'язковий продаж коштів, що надійшли за кредитом або позикою, якщо в її реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування) повністю або частково бере участь іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава. При цьому даний виняток поширюється тільки на випадки, коли вказана іноземна держава має офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії "А", підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's) ", – прокоментував НБУ.

Реклама

По-п'яте, Національний банк спростив для бізнесу порядок перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення платежів, пов'язаних з процесами судочинства.

"Резиденти-боржники, які мають індивідуальну ліцензію на перерахування коштів за кордон, зможуть без обмежень по сумі перераховувати за межі України валюту на виконання судових рішень, рішень міжнародних комерційних арбітражів або задоволення вимог осіб щодо виконання судових або арбітражних рішень, вимог про стягнення судових, виконавчих або адміністративних зборів, а також витрат судового та виконавчого виробництв, покладених на особу боржника відповідно до законодавства іноземної держави. Іноземна держава, про яку йдеться в даному випадку, має належати до країн, які мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії "А", підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's) ", – повідомляє НБУ.

Нагадаємо, раніше НБУ в рамках ослаблення обмежень на валютному ринку розширив можливості для бізнесу достроково погашати кредити в іноземній валюті. Крім цього, Нацбанк скасував обмеження на максимальну суму переказів іноземної валюти для операцій уповноважених банків, які вони здійснюють на підставі індивідуальних ліцензій НБУ.

В цілому, Національний банк планує поступово скасувати всі валютні обмеження в Україні. Однак для цього, на думку регулятора, в Україні повинен бути прийнятий закон про валюту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти