Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

НБУ спросив життя банкам, полегшивши операції з валютою

26 липня 2018, 20:12

Зміни сприятимуть підвищенню ефективності проведення операцій з торгівлі іноземною валютою, вважає регулятор

/ Фото: Олександр Яремчук

Національний банк України (НБУ) удосконалив порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку. Про ці зміни, що вступають в дію 27 липня, повідомила прес-служба НБУ.

Так, Нацбанк врегулював питання обміну інформацією про валютні операції клієнта між уповноваженими банками і ліквідаторами банків (або юридичними особами, які утворилися в результаті ліквідації банку за рішенням власників), необхідні у разі переходу клієнта до нового обслуговуючого банку, якщо у клієнта є незавершені операції .

"Обмін інформацією про незавершені розрахунки клієнта буде здійснюватися на паперовому носії виключно по фельдзв'язку, спецзв'язку, поштовому зв'язку (рекомендованим або цінним листом). На сьогодні цей обмін здійснюється тільки засобами електронної пошти Національного банку України", - уточнили в НБУ.

У той же час, в Нацбанку підкреслили, що на банки буде покладено обов'язок "належним чином здійснити перевірку достовірності отриманої інформації".

Реклама

Крім того, банки зможуть купувати іноземну валюту за кошти клієнтів для обміну на іншу іноземну валюту для виконання зобов'язань за зовнішньоекономічними договорами. Причому такі операції банки зможуть проводити і на міжбанківському валютному ринку, і на міжнародному валютному ринку.

Відзначимо, раніше операція з обміну на іншу іноземну валюту здійснювалася виключно на міжнародному валютному ринку.

В тренді
Україні напророчили падіння важливого економічного показника

Простіше кажучи, за куплені долари банки зможуть купувати, наприклад, євро відразу на міжбанку, щоб в євро розрахуватися за контрактами, а не йти за євровалютою для розрахунку на міжнародні ринки.

Крім того, регулятор уточнив формулювання норми, яка регламентує здійснення уповноваженими банками купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах "форвард".

"Уточненням чітко визначається, що банки можуть здійснювати наступні операції з клієнтами-резидентами, які є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, та / або з іншими уповноваженими банками", – пояснили в НБУ.

У нацбанку вважають, що такі зміни дадуть можливість клієнтам, які раніше обслуговувалися в банках, що зараз ліквідуються або у яких процедура ліквідації вже завершена, купувати або перераховувати іноземну валюту, а новим обслуговуючим банкам – здійснювати дієвий контроль за валютними операціями клієнта.

Також ці зміни сприятимуть підвищенню ефективності проведення операцій з торгівлі іноземною валютою, зазначив регулятор.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...