Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Росія вводить штрафи за популярний в усьому світі Bitcoin

4 жовтня 2014, 04:07

Криптовалюти в російському Мінфіні вирішили вважати "сурогатами"

В Росії вирішили карати на біткоіни. Фото: habrahabr.ru

В Росії вирішили карати на біткоіни. Фото: habrahabr.ru

Штрафи для громадян Росії за випуск "грошових сурогатів", в тому числі кріптовалют, можуть скласти від 30 до 50 тисяч рублів, для посадових осіб – від 60 до 100 тисяч рублів, для юросіб – від 0,5 млн до 1 млн рублів. Відповідна інформація міститься в проекті поправок в окремі законодавчі акти РФ, підготовленому Мінфіном РФ.

Аналогічний розмір штрафів передбачений і за створення, а також поширення програмного забезпечення, призначеного для випуску "грошових сурогатів". Відповідно до поправок, здійснення операцій з "грошовими сурогатами" тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 5 тис. до 50 тис. рублів; на посадових осіб – від 20 тис. до 100 тис. рублів; на юросіб – від 0,5 млн до 1 млн рублів. Такі ж штрафи Мінфін пропонує ввести за навмисне поширення інформації, що дозволяє здійснювати випуск "грошових сурогатів" і/або/операції з їх використанням.

"Введення на території РФ інших грошових одиниць і випуск (емісія) об'єктів майнових прав, у тому числі в електронному вигляді, що використовуються як засоби платежу і (або) обміну і безпосередньо не передбачених федеральним законом... а одно здійснення операцій з використанням грошових сурогатів забороняються", – йдеться в документі.

Реклама

Раніше Мінфін РФ повідомляв про підготовку відповідних поправок. В матеріалах міністерства вказувалося, що віртуальна валюта/кріптовалюта/не має статусу законного засобу платежу.

"Ціна на неї визначається виключно спекулятивними діями, що спричиняє високий ризик втрати вартості вкладених коштів, – вважають у російському Мініфін. – У цьому зв'язку використання "грошових сурогатів" в якості засобу платежу та накопичення може призвести до порушення прав залучених до їх оборот сумлінних осіб, оскільки держателі "грошових сурогатів" зважаючи на їх анонімності і віртуальності позбавлені можливості захисту своїх інтересів у судовому та/або/адміністративному порядку".

В тренді
Долар впав нижче психологічної межі, євро втрачає в ціні

Нагадаємо, кількість користувачів біткоіни в світі досягло рекордних 40 мільйонів осіб. У всьому світі зростає використання Bitcoin. Наприклад, батьки видають своїм дітям кишенькові гроші в цифровий валюті, щоб ті ставали повноправними учасниками цифрового суспільства. Споживачі в країнах, що розвиваються використовують Bitcoin, щоб застрахувати себе від коливань курсу валют тощо.


Bitcoin — найпопулярніша з усіх існуючих кріптовалют (cryptocurrency, що означає тип електронних грошей, заснованих на криптографії), пише coinside.ru. Біткоіни з'явилася в 2009 році і автором системи вважається Сатоси Накамото, справжня особистість якого невідома.

Основою системи біткоіни є клієнт з відкритим кодом, що дозволяє будь-якому охочому стати учасником пірингової мережі (обмін файлами безпосередньо між комп'ютерами користувачів, як передача фільму через торренти).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...